Farářův konec (1968)

Takovou odvázanost bych u Schorma nikdy nehledal. Problematika vztahů partaje a církve je podobná jako u Dona Camilla s Fernandelem, ale Farářův konec není tak gagovitý - spíš smutně úsměvný, a tím i bližší české duši.

Strážce duší (2005) (seriál)

Několik desítek let se aktivně zajímám o tzv. tajemno. Neočekával jsem od seriálu nic víc, než poutavé příběhy o nevysvětlitelných jevech. Takových zmatků, nepřesností nelogických fabulací a zmatených faktických údajů jsem nečekal. Přemýšlel jsem o odpadovém hodnocení, ale to si Vaculík při svém comebacku nezaslouží...

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Honza Kraus - z rolí mladistvých grázlů na post českého Larry Kinga. Co ten s těma lidma dělá...

Česká soda (1993) (seriál)

Snad neexistuje člověk, který by se nesmál či přímo nechechtal u České sody. I když i mně - drsnému cynikovi - občas zatrnulo (rozhovor s bučícím Bendou), považuji tento sklepní počin za jeden z vrcholů českého humoru. Tedy vlastně srandy.

Přijela k nám pouť (1973)

Je to film, na který se nedá zapomenout. Trefil se přesně do období mých prvních lásek - takže je pro mě kultovní. Proto dostává maximum. Čičoréééčkóóó...

Venušina delta (1995)

Marně hledám klad tohoto filmu. Prsa a zadek Markéty Hrubešové už znám z předchozích filmů, Paříž nápadně se podobající Praze pomíjím, Vašut ne nepodoben Leninovi jen tak bloudí filmem... Zalman King se snaží být režisérem poeticko-erotických filmů, ale kromě Smyslné orchideje se mu to moc nedaří. A na drama prostě nemá... Jinak hvězdička za svalnatého černocha v závěru filmu :-)

Román pro ženy (2004)

Ač nejsem ženou, tento román byl stejně pro mě. Překvapivě jsem se mile ztotožnil s Oliverem „Vašutem“, neboť podobné hrátky osudu se opravdu stávají a tak dávám za 85%. Trochu mi vadí Vieweghova (Renčova) slabší práce s postavami.

Jasnovidec (2005) (TV film)

Velmi mě překvapilo televizní zpracování příběhu o Hanussenovi - tedy spíš o jeho procesu v Čechách. Nábojem si nezadá s maďarským filmovým předchůdcem a možná bych i mezi Brandauera a Vašuta dal kvalitativní rovnítko.

Krotitelé duchů (1984)

Tento kousek mě uvedl do filmů Ivana Reitmana - od těch chvil jsem mu věrný. Moc pěkná nadsázka promíchaná lekačkama. Humor a vtip taky nechybí a když vpochoduje na scénu Marshmellowman, není co řešit. Super.

Chůva (1990)

Myslím, že zde došlo k jakési prapodivné záměně... Obsah filmu se svalnatou Cynthií Rothrock a komentáře k něčemu úplně jinému. Čekal jsem duchařinu a byl to jen béčkový akčňák.