• Fantasy

Parta z penzionu (2019) (pořad)

Vcelku originální způsob jako kdyby se jednalo o telenovelu, jenž občas je celkem vtipná, ale občas, a to celkem dost trapná. Za to poslední může hlavně naprosto nepochopitelné trapné části s tanečky a zpíváním. Dialogový humor by celkem ušel a člověk se i nasměje. Dokonce jsem s oblíbil i některé postavy (nejen díky humoru Igora Chmely nejvíce asi polského faráře). Ale někdy se bojím aby mi při sledování nezakrněl mozek. 5/10.

Sedm statečných (1960)

Chápu označení jeden z nejlepších westernů atd. Konečná přestřelka je přímo znamenitá, nicméně od scény kdy je sedmička už pohromadě až do zmíněného úžasně natočeného masakru vše tak pomalu line. Ne že bych se nějak extrémně nudil, ale nebýt přestřelky která jako by mne nabyla energií, možná bych při večerním sledování usnul. Sedm statečných je rozhodně dobrý western, ale ať se na mě nikdo nezlobí, pro mne rozhodně není pětihvězdičkový, i přesto že mám westerny v lásce, díky čemuž jsem očekával větší kvalitu než u Sedmi samurajů (9/10). Za pochvalu stojí perfektní akční scény, skvělá hudba a úžasní herci. Za příběh bych spíše pochválil pana Kurosawu. Každopádně já raději zůstanu u úžasného Tenkrát na Západě. 7/10.

Dva mezci pro slečnu Sáru (1970)

Příjemný western s pár doopravdy úsměvnými scénami za jejíchž vtipnost může výborná a sympatická dvojka sestra Sára a hláškující Hogan. Nicméně, rozhodně se nejedná o čistokrevnou komedii a občas je lepší film brát vážně. K vážnosti už jen občas trochu přispívala úžasná hudba. Je pravda že pár slabším scén se taky najde, proto se nejedná o pětihvězdičkový snímek. Nicméně i přesto je to příjemný film pro milovníky westernů. Posledních cca. 15 minut je jen třešničkou na skvělým dortu. 8/10.

Sedm samurajů (1954)

Naprosto úžasný a nadčasový snímek u kterého by se z těch 207 minut dalo toho tolik vystřihnout, ale myslím si že by to pak nebylo ono. Část o hledání samurajů a hlavně začátek překypují beznadějí a strachem, čímž jsem soucítil s rolníky, a když mělo dojít na perfektně natočená jatka, tak jsem jim fandil. Úžasná hudba jen přidává ke skvělé těžko popsatelné atmosféře. To prostě musíte vidět. Ale na po druhý možná až za pár let, protože necelý tři a půl hodiny je vážně hodně času. 9/10.

The Gunfighter (2013)

Vcelku příjemný kraťas se skvělou westernovou atmosférou. Originální nápad s povedenými vtípky ale občas i trochu trapnými. Nicméně i tak se jedná o dobrý film který mne jednoznačně bavil. 7/10.

B*A*T*M*A*N (2011) (amatérský film) odpad!

Na tom je snad všechno špatně. Debilní příběh pravděpodobně splácnutý během oslavování Oktoberfestu. Strašný zvuk. Ošklivá animace a efekty. Ale hlavně mi uniká smysl tohohle paskvilu, nýbrž jestli konec měl být vtipný, tak já jsem Bruce Wayne. 0/10.

Surfařka (2011)

Příběh sám o sobě je strašně moc dojemný a cením si Bethany Hamilton společně s odvahou a její láskou k surfingu. Každopádně jakožto film to vše působí strašně přehnaně filmově, až je těžké uvěřit že se vůbec něco takového stalo. Pak si ale uvědomím že je chyba na straně režiséra a scénáristů. Naprosté příběhové klišé kterému se těžko dá uvěřit nechci rozhodně extrémně kritizovat, nicméně kdyby příběh nestál na základě skutečné události, rozhodně bych si do něj za to že působí hrozně hollywoodsky více rýpnul. Jinak řečeno, i když se to vše doopravdy stalo, je to naprosté klišé. Po herecké stránce obstojné a hlavní protagonisté jako byla Bethany, mamka a taťka byli sympatičtí. Většina vedlejších postav v čele s ulízanými a svalnatými chlapáky jenž rozparádí nejednu dívčinu, působila strašně otravně a nejradši bych si přál aby se oni stali krmením pro žraloka kterého chudáka dravce od přírody vyobrazili jako veřejného nepřítele číslo jedna. Jeho pátrání už jen působilo strašně úsměvně. Prostě, v jednu chvíli je to nechtěná komedie, v jednu chvíli částečně ale ne extrémně, fungující emotivní drama. I přes první fakt nemůžu zapřít že jsem se nenudil i přesto že jsem věděl jak to skončí. Rozhodně se nejedná o špatný film, jen o průměrný snímek, snažící se každou cenou ždímat slzy, a vytvořit napětí za pomocí třesení kamery jako o život. U mě to jak to mělo fungovat, nijak značně bohužel nefungovalo. Průměr 5/10.

Whiplash (2014)

Naprosto dokonalý film o tom kam je člověk pro svoji dokonalost schopen zajít. Skvělá hudba tomu všemu dává grády, a to jazz nemusím, nicméně ve výběru hudby ve filmech jsem tolerantní a nehledě na tom co preferuji, si dokáži hudební doprovod užít. Největší plus je každopádně herecké obsazení v čele se skvělým J.K. Simmonsem, který si toho oscara včetně dalších mnoha cen právem zasloužil. Je tedy pravda že po příběhové stránce je film naprosto jednoduchý, to však nic nemění na tom že mě tento geniální počin bavilo sledovat, zvlášť jak Fletcher, jenž si vydobyl respekt i u mě, řve na chudáka Andrewa. 9/10.

Hra smrti 2 (1981)

Nejvtipnější na této stupiditě je to že po akční stránce je snímek naprosto dokonalý, až tak moc že jsem uvažoval i o dvou hvězdičkách, nicméně v tom ostatním dosahuje odpadové kvality. Chápu že příběh v akčním filmu není to nejdůležitější, každopádně zde je tak hloupý a ke konci dokonce naprosto debilní. Asi ve třetí pětině jsem se začal celkem dost nudit. Díky předchozím nezáživným pasážím, to nezachránil ani konečný souboj, jenž by v případě toho že by byl kupříkladu v půlce filmu, působil celkem fajn. Nicméně ke konci byl nudnější než kdyby předchozí souboj v cca čtvrté pětině s člověkem v kostýmu lva, trval půl hodiny. Na jednu stranu menší výhodou je to že druhý díl působí celistvěji než předchozí. Pořád jde poznat které záběry jsou archivní, ale není to tak hrozné jako v případě jedničky, která nicméně i tak byla mnohem lepší (tři hvězdičky ode mne). První film vzdával hold úžasné herecké legendě, však tohle jen kořistí na slávě chudáka Bruce Leeho. 2/10.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Vcelku zábavná, hloupá ale vtipná pohádka z prostředí americké střední školy. Ať je tomu v realitě jak chce, mě se ten pitomý styl toho školství vyobrazeném ve filmu líbí, i přesto že tento typ komedií nevyhledávám. Jednoduchá, ale fungující zápletka. Příjemné herecké obsazení. Jak to dopadne se dalo čekat, nicméně nemůžu zapřít že jsem se bavil a občas i celkem nasmál. 8/10.