radeckator

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 9.12.2018  22:48
    Psí ostrov (2018)

Opět hravá, propracovaná a podmanivá podívaná, takový už Andersonův standard.

• 2.12.2018  20:21

Co z počátku zdá se, že po scénách s výtahem a rotopedem bude podařenou komedií, se ve zbytku rozvine spíše melancholicky a pomalým tempem do velice příjemného poetického filmu.

• 25.11.2018  19:29

Geniální nápad velice dobře zpracovaný. Terry Gilliam musí být poctěn svými následovníky. Bohužel doba, kdy genetické úpravy lidí budou realitou se kvapem blíží, takže taková prča jako dnes po vzhlédnutí tohoto filmu to určitě nebude.

• 18.11.2018  19:17

Zcela opomíjená, ale naprosto skvělá černá gangsterská komedie. Vlastně skoro veškerá tvorba Samuela Benchetrira je pro našince stěží dostupná. Velká škoda.

• 18.11.2018  09:24

Vtipný a zábavný víceméně klip.

• 27.10.2018  17:18

Mission: Impossible je v současnosti jednoznačně nejlepší akční série. Sice lehce překombinované, nutno ale podotknout, že ,,jako vždy", ale stále v akci bez zbytečných hluchých míst. Dobré pokračování, dobré série.

• 25.9.2018  21:44

Velice zdařilá satira, která při pomyšlení na to, že by to mohla být snad i lehce pravdivá, způsobuje mražení v zádech.

• 10.9.2018  23:40
    Trestanec (2017)

Vězeňské drama jak se patří. Film má atmosféru, napětí a není hloupý. Ze žánru vězeňských dramat rozhodně je toto jedno z nejlepších.

• 8.4.2018  19:14
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Jen houšť s takovými seriály. Seriálům nijak neholduju, ale tady jsem pondělí co pondělí seděl na značkách a čekal. Tvorba Petra Zelenky stabilně a dlouhodobě zajišťuje nadstandard a zde nijak neslevil. Samozřejmě, že seriál měl slabší a silnější epizody, ale nikdy nehodnotím po jednotlivých dílech, ale vždy jako celek a jako s celkem jsem maximálně spokojený. Každá generace má svoji hereckou top šedesátá Semafor, sedmdesátá Cimrmany, osmdesátá Sklep... současnosti už dlouhodobě dominuje Dejvické divadlo a je takřksa sázka na jistotu, že na čemkoliv se někdo z jejich amsáblu podílí, má to svoji úroveň.

• 17.2.2018  14:57

Jelikož se dle mého jedná jednoznačně o film roku 2017, mám tu pro něj jen samé superlativy. Výtečný výkon všech tří hlavních herců skvěle režírovaných ve výborném scénáři podle úžasného námětu. Jediná postava tu není vyloženě kladná ani záporná, ani komedie, ani thriler a ani drama, natož krimi, prostě něco mimo všeho.

• 17.12.2017  19:08
    Lajna (TV seriál) (2017)

OBBOD to dělá dobře. Na Vyšehradu si vyzkoušeli že tento formát funguje a tady laťku zvedli o pár stupínků ještě výš. By mě nikdy nenapadlo, že Růžička může být tak vhodný téma k parodii a proto být tvůrcem, nechtěl bych ho někde potkat

• 24.10.2017  20:46
    Kafe & Cigárko (TV seriál) (2017)

Zdařilá adaptace zdařilého blogu. Překvapivě tomuto streamovskému zpracování nedominuje Marie, ale výtečná Hana Vágnerová.

• 12.6.2017  21:30

Hezky zpracované cvičení na trochu chlastu.

• 19.2.2017  20:03

Tak jako v první film i tento provází skvělá hudba, i když už není tak dominantní. A tak nějak to vystihuje i celé T2. Myslím, že kdo původní kultovku neviděl, tak na toto ani nepůjde a ti, pro které se to kultem stalo (jako třeba mě) tomuto filmu spoustu odpustí. Co mě na celém asi nejvíc překvapilo je, že filmu dominuje spíše příběh Begbieho než Rentona. Celkem je to ale smutný film, což lze u příběhu neúspěšných čtyřicátníků na okraji společnosti očekávat. Ale díky bohu za něj.

• 15.2.2017  00:00
    Paterson (2016)

Zprvu líné, že by se to nudným zdáti mohlo, ale postupem času to jednoho vtáhne natolik, že na konci je vám už líto, že je to vážně konec a nezačne další patersonovský týden.

• 2.1.2017  20:16
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Toto je zřejmě cesta pro českou satiru. Podobně jako dnes již legendární Kancelář Blaník či Autobazar Monte Carlo nevznikly pro televizi, ale internet, který snese vše a jakýkoliv náznak cenzury ho nebrzdí v rozletu. Jen houšť!!!

• 2.1.2017  19:57
    Toni Erdmann (2016)

Nevzpomínám si, jestli jsem někdy viděl víc smutnou komedii, než tuto. Originálním, krutým a šíleným způsobem, kdy se otec snaží vrátit šokem do normálního života kariérou posedlou dceru. Katarze emocí zpracovaná takto minimalistickým způsobem ulpěla na dost dlouho, že toto byl pro mě jednoznačně nejlepší film roku 2016.

• 2.1.2017  00:43

Velmi dobře natočený thriller. Napětí kvalitně vystupňováno, dávka akce úměrná stopáži, motiv smysluplný. Dostal jsem víc, než čekal.

• 6.11.2016  02:10
    Anthropoid (2016)

Až na tu uši trhající angličtinu českých herců zatraceně dobře natočený film.

• 24.9.2016  22:03
    The Words (2012)

Chtěl bych někdy číst takovou knihu o které toto celé je.

• 12.6.2016  20:15

Vůbec na tomto dokumentu není důležité zpracování, které je hodně průměrné, ale obsah. A ten nadprůměrný je.

• 14.4.2016  22:03
    Teorie tygra (2016)

Opravdu velice povedené, kompaktní, koukatelné, úsměvné a vtípné v místech, kde být mělo. Jediným slabším místem dle mého je postava Táni Vilhelmové v poslední třetině filmu, nebylo to moc uvěřitelné.

• 18.3.2016  23:11

Danny Ocean v liščím kožichu.

• 13.3.2016  19:43

Hezká ,,jednohubka"

• 13.3.2016  19:29

Vizuální zpracování Andersenových filmů je prostě zážitek i kdyby námět a scénář stáli za hovno (což u něj samozřejmě nejspíš nikdy nehrozí). Dokonalé po všech stránkách v čele se skvělým Murraym.

• 11.3.2016  00:53
    Noc na Zemi (1991)

Bakalářské příběhy alá Jarmush aneb Kafe a cigára v taxíku.

• 14.2.2016  13:53
    Anomalisa (2015)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem o krizi mužů středního věku viděl. Velmi chytré a nevšední zpracování. Trochu mě to sralo s těmi hlasy, ale pouze do okamžiku, kdy jsem pochopil jak to s nimi bylo geniálně vymyšleno. Toto zjištění okamžitě katapultovalo můj zážitek z filmu ještě o level víš.

• 31.1.2016  19:18

Pro mě nepochopitelně opomíjený film. Nevědět, že je španělský, hádal bych se, že je to klasická tradiční česká tragikomedie, akorát světově obsazená. Jednoduchá aktovka podle románu Paula Fariase, která by si vystačila klidně i jako divadelní hra je tu znamenitě převedena na plátno. Je to jakási kavkovsko-havlovská absurdita umístěná ,,kdesi" na Balkán, taková road movie jedné skupinky humanitárních pracovníků za vyčištěním jedné studny.

• 24.1.2016  20:43
    Ruby Sparks (2012)

Půvabné, podobně jako kdysi Malá Miss Sunshine a hádám i lehce inspirováno legendárním Věčným svitem neposkvrněné mysli, což v tomto provedení vůbec nebylo na škodu.

• 16.1.2016  21:30

Ovšem toto se vám velice povedlo pane Jarmushi!!! Sice v popisu filmu čtu drama a horor, ale já se královsky bavil, tj. smál, pro mě po většinu filmu výtečná, lehce dekadentní komedie a určitě jeden z nejlepších filmů poslední doby o upírech, kam se hrabou všechny Twilling ságy. Famózní hudba, základ celého úspěchu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15