Trpaslík (2017) (seriál)

Zajímavě a celkem chytře na český sitcom zpracované, ale už jsem se dlouho nesetkal s tak hrozně netrefeným obsazením. A to sráží celý do slabšího průměru.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Jelikož se dle mého jedná jednoznačně o film roku 2017, mám tu pro něj jen samé superlativy. Výtečný výkon všech tří hlavních herců skvěle režírovaných ve výborném scénáři podle úžasného námětu. Jediná postava tu není vyloženě kladná ani záporná, ani komedie, ani thriler a ani drama, natož krimi, prostě něco mimo všeho.

T2 Trainspotting (2017)

Tak jako v první film i tento provází skvělá hudba, i když už není tak dominantní. A tak nějak to vystihuje i celé T2. Myslím, že kdo původní kultovku neviděl, tak na toto ani nepůjde a ti, pro které se to kultem stalo (jako třeba mě) tomuto filmu spoustu odpustí. Co mě na celém asi nejvíc překvapilo je, že filmu dominuje spíše příběh Begbieho než Rentona. Celkem je to ale smutný film, což lze u příběhu neúspěšných čtyřicátníků na okraji společnosti očekávat. Ale díky bohu za něj.

Úkryt v zoo (2017)

Filmů připomínajících nám zvěrstva druhé světové války nebude nikdy dost, tento na rozdíl od hodně tematicky podobného Pianisty kvalitativně trošku zaostává, přesto je dobré, že vzniknul. Mě osobně teda přišlo až trošku neuvěřitelné, že z varšavského getha bylo možné denně odvážet náklaďák zbytků jídla pro prasata, když byl uvnitř skoro hladomor, ale nejsem historik, tak podrobnosti dokonale neznám a vzniknul-li film na základě skutečných událostí, tak to asi nějak tak být muselo.

Wind River (2017)

Celkem zajímavé a napínavé drama. Jeremy Renner postupuje do první ligy top herců zjevně.

Zmenšování (2017)

Velice zajímavý námět s přesahem, ale měla-li to být komedie, moc mě nepobavila, romance nerozněžnila, melancholie nerozbrečela a jako drama taky slabý, protože mám všechny nehty. Velká škoda nevyužitého potenciálu, ale ten scénář je opravdu průměrný.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Velice zdařilá satira, která při pomyšlení na to, že by to mohla být snad i lehce pravdivá, způsobuje mražení v zádech.

Život (2017)

Vetřelec po třiceti letech. Klasický remake. Děj úplně stejný, kdy vesmírná mrcha žere jedno člena posádky za druhým, napětí, jako tenkrát u prvního dílu, akorát pochybuju, že se toto dočká pokračování.

Anděl Páně 2 (2016)

Tak nějak jsem měl problém, rozpoznat u těch dobrých to dobro. Postava Vici Kerekes, zdánlivě kladná, ale v jedné z hlavních scén nechá chudáka anděla uvězněného u zlého kupce jen tak pro rozmar čerta. No v které jiné pohádce by hlavní klaďas toto udělal? Postava Vojty Dyka. Dle jeho vlastních slov, rok mlsně pase kolem bytu Kerekes, aby ve chvíli kdy jsou v úzkých vyrazil a zaskóroval. Proč to nezkusil, když byla v pohodě? A ještě se zastavím u postavy záporné tj. postavy Bolka Polívky. Co je špatného na tom, že soukromý podnikatel vyžaduje dochvilnost a kvalitní práci? Jestli kvůli tomu patří do pekla, tak pak nevím, kdo všechno další by tam ještě musel. No a tak se dá pokračovat do aleluja. Na pouze průměrné hodnocení to vytáhli vtipy pro dospělé typu ,,skončíš u svatého Apolináře" atd., ale zjevně jsem měl po úspěšné jedničce a s odkazem na kvalitní tvorbu Jiřího Stracha asi moc přehnané očekávání.

Anthropoid (2016)

Až na tu uši trhající angličtinu českých herců zatraceně dobře natočený film.