X-Men: První třída (2011)

No čo dodať k tejto dokonalosti :). Splnený sen v dĺžke 132 minút. X-meni sú moja srdcovka a Matthew Vaughn predčil všetky moje očakávania. Po zhliadnutí som mal chuť sa otočiť a pozrieť si to znova :). Pre mňa dokonalosť po každej stránke. Príbehovo to klaplo všetko krásne do seba. Akcia, humor, efekty, triky a všetko ostatné bolo skvelé vyvážene a to bez jedinej sekundy hluchého miesta. Neostáva nič iné ako len zatlieskať a čakať na Blu-Ray :)

5 Days of War (2011)

Som strašne rád za tieto filmy ako je 5 Days of War. Úplne z ničoho sa tu objaví neznámy film a po jeho pozretí človek nevie čo povedať. Určite omnoho lepšie než väčšina hovadin ktoré sú naopak ospevované rok dopredu a nakoniec je to len samé sklamanie. Skvelé zobrazená surova vojna pri ktorej mi behal mráz po chrbte čoho je všetkého človek schopný a aké zverstva napáchali Rusi v Gruzinsku. Akcia zvládnutá perfektne počas celého filmu a pri prvej scénke hneď v úvode som len nemo pozeral čo sa deje :). Vskutku veľmi emocionálny zážitok. Všetka česť vojnovým novinárom.

Opravdová kuráž (2010)

Vcelku veľmi slušný western s pár drobnými chybičkami. Výprava plná zážitkov, adrenalínu, krásnej prírody a v doprovode s príjemnou hudbou od Cartera Burwella. Jeff Bridges opäť skvelý a Roostera Cougburna zahral priam neuveriteľne, realistické stvárnenie opitého jednookého šerifa, neustále trúsenie jednej hlášky za druhou, odkopávanie detí ako na bežiacom páse, skvelé prestrelky, to všetko Jeff zvládol na výbornú a je radosť pozerať na plátne takto jedinečného a talentovaného herca. Samozrejme veľmi kvalitné výkony podali aj Matt Damon a Hailee Steinfeld. V dnešnej dobe sa už veľa westernov netočí, aspoň nie takto kvalitných takže ďakujem pánom Coenovcom za tento vskutku výborný film.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Tento seriál by nemal vynechať nikto kto obľubuje Sci-fi. Trvalo mi tri týždne pokiaľ som odsledoval 10série ale stálo to zato. Všetky série boli podľa mňa napísane skvelo a nenudil som sa ani pri jednom diely. Bravúrny príbeh plný nápadov nad ktorými som miestami len žasol a nemohol odtrhnúť oči a skvelé obsadenie SG-1 týmu so skvelými hláškami robí seriál legendou a pridávam sa k uctievačom po celom svete :)

Údolí stínů (2002)

Tak tento film stojí určite za pozretie. Mňa osobne tento film kompletne dostal a určite mi ostane v pamäti ešte dlhšiu dobu. Skvelý dojímavý príbeh Amerických vojakov ktorý sú vo Vietnamskom údolí obkľúčený a čelia veľkej presile ktorá sa valí z každej strany. Akcia bola zvládnuta na 100% a boje boli zobrazené veľmi realisticky a radím ich medzi to najlepšie čo som vo vojnovom žánri doteraz videl. Výborne spomalené zábery, neskutočné scény s napalmom, zábery v noci ako sa Vietnamci pomaly plížia, neustále nálety lietadiel a helikoptér a neutíchajúca akcia v čele s Mel Gibsonom ktorý tiahne ako film tak aj svojich vojakov od prvého do posledného momentu si nezaslúži nič iné ako 5*.

Vyděděnci (2010) (seriál)

Zem bola zničená vojnami a s 8 miliárd ľudí prežilo 70 000 ktorý sa vybrali na nepreskúmanú planétu aby začali odznova a dostali druhú šancu. Skvelé nápady ako “Biela noc“ , “neznáma sila“ ktorá bola na planéte pred ľuďmi, plus s veľmi sympatickými hercami to tvorilo v skutku kvalitný sci-fi seriál. Veľká škoda že tento seriál zrušili po 1 sérii. Každým dielom to bolo lepšie a lepšie a v tom najlepšom to aj bohužiaľ skončilo :(

Sucker Punch (2011)

Zack Snyder opäť nesklamal. Skvelá audio-vizuálna prehliadka krásnych žien, nacíkov, robotov, drakov a neviem čo ešte všetkého a keď sa to všetko spojí tak vytvoria úplne špičkové vizuálne šialenstvo ktorého sa človek nevie nabažiť. Dejovo je to samozrejme podpásovka ako sviňa ale koho to trápi pri tomto filme, že :) Zabával som sa skvelo a teším sa už na Blu-ray :)

Sanctum (2011)

U mňa zaslúžených 80%. Trocha nechápem tak nízke hodnotenie ale tak asi väčšina pozrela R5 ktorá vyšla pri premiére. Na toto jedine do kina a som veľmi rád že som sa nakoniec rozhodol si to pozrieť na veľkom plátne a v 3D. Zábery nádherné až dych vyrážajúce ako z prírody tak z vnútra jaskyne pri potápaní ktoré obdivujem. Príbehovo to bolo podľa mna nad priemerom, nechýbali pasáže kde človek zadržiaval dych spolu s hercami a koniec ma prekvapil, nečakal som že to takto skončí a takéto survival filmy milujem takže odporúčam a nebojte sa na tento film pozrieť pre nižšie hodnotenie.

Tomorrow, When the War Began (2010) odpad!

Najhorší film ktorý som videl v tomto roku ktorý priam uráža moju inteligenciu. 8 hlúpych detí ide bojovať proti celej armáde. Totálne trápne správanie stredoškolských zasrancov a tak isto aj vojakov bez štipky inteligencie , totálne debilné dialógy a proste celý film ma neskutočne rozčúlil a čudujem sa že som to vôbec dopozeral do konca, niečo strašné. Nikdy viac. Odpad ako vyšitý.

Hellraiser (1987)

Po tomto filme dostáva peklo nový rozmer. Pinhead určite do posledného klinčeku najdesivejšia a najlepšia postava v pekelnom svete a hneď sa radím medzi fanušíkov po celom svete. Film s tak temnou atmosférou že ju ma na rozdávanie a ani po viac než 20 rokoch nestráca svoje čaro. Tomu hovorím pravá kultovka a smekám pred Clive Barkerom ktorý patrí medzi elitu v hororovom svete.