Mládí v trapu (2003)

Přiznám se, že jsem to čekal horší. Čímž nechci rozhodně říct, že by to bylo dobré. Ale místy jsem se zasmál, většinou to nebylo ani moc trapné. Vypněte mozek, nepřemýšlejte a zkuste se nechat bavit. Možná to půjde. Slabších 50%

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Americká komedie o sexu. Slovní spojení ze kterého normálně dostávám vyrážku. Ale tady jsem se hodinu a půl výborně bavil. Ten pseudodokumentární styl, komentář nad obrazem, ilustrační spoty o životě spermií. Prostě výborné.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Všechno, co se v tomhle filmu točí kolem sexu, je tak neuvěřitelně trapné, až to bolí. A protože se kolem něj točí drtivá většina "vtípků", je to strašné. Pár vydařených hlášek (jako pro Židy Mecca; Martin Luther Mandela...) to nezachrání

Sahara (2005)

Dobrodružná přeplácanost s velkým rozpočtem. Snaha splácat dohromady poklad v obrněné lodi z americké občanské války v poušti s neznámou epidemií z z továrny na zpracování odpadů. Z té financuje válku proti povstalcům africký generál. A je ukrutně zlý. Ale naši hrdinové si s ním s lehkostí, šarmem a vtipem poradí. Až na pár scén je to dvouhodinová zmatená nuda plná logických děr, která je vtipná (směšná) v momentech, kdy to asi autoři nezamýšleli.

Ukradené Vánoce (1993)

Skvělý animovaný muzikál s propracovanými detaily do poslední maličkosti. Skvělá hudba, černý humor, kouzelné strašidla z Halloween townu = 90%

Expres foto (2002)

Velmi slušný psychothriller s vynikajícím Robinem Williamsem. Romanek skvěle navozuje atmosféru odosobněného obchoďáku bílými a modrými filtry a naopak sytými barvami rodinnou pohodu. Seymourovi se zhroutí jeho umělý svět, když dostane padáka a navíc objeví fotku, kterou neměl. Pak rozpoutá hru, ze které mrazí. Neudělal jsem nic jiného, než že jsem fotil

Experti (2006) odpad!

Totální ubohost. Komedie, u které se ani jednou nezasmějete, jenom nevěřícně zíráte, jestli je tohle vůbec možné. Ale ani to, že už jsem viděl horší kousky, neopravňuje tuhle slátaninu k nějaké hvězdičce

Životní jistoty (2001)

Americké předměstí. 4 rodiny. Všichni mají nějaký problém, který pod načančaným povrchem bublá a hrozí výbuchem. Civilní, realistická a uvěřitelná studie "obyčejného" života.

Solaris (2002)

Pro mě těžko hodnotitelný film, ale protože jsem z něj měl pozitivní pocit z toho rozvláčného romantického vyprávění, tak 75%

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Burton ustoupil od temných příběhů a povyšuje kýč na neskutečnou zábavu. Všichni účastníci "exkurze" jsou dotaženi do dokonalé extrémní karikatury, které do příběhu krásně zapadnou. Skvělá vizuální stránka, hudba, téměř není co vytknout. Které polovině ze svého syna byste dal přednost?