Stíny mrtvých (2001)

Tak tohle je výživný blábol. Provokativní a originální námět sráží naprosto neuvěřitelné zpracování. Je to nudné, plné rádobyfilozofických plků, a když se dočkáme romantických záběrů procházek na mostě, palestinských teroristů, jedné přestřelky, kde od kulek narážejících do kamene létají jiskry, a nakonec i zpomalených záběrů (!!!), nezbývá než kroutit hlavou.

Lovci pokladů (2004)

Není to rozhodně žádný poklad, ale je to relativně zábavné pokud ohdlédnete od naprosté nepravděpodobnosti a překombinovanosti zápletky a děje. A kdo to má rád, velmi se pobaví u deklamovaných patetických žvástů o velikosti a důležitosti Ameriky.

Lupiči paní domácí (2004)

Nezávazná hříčka, u které neuvěříte, že ji natočili bratři Coenovi. Oddychovka, o které toho nelze mnoho napsat, protože nepřináší nic nového, a ani Hanks se příliš nevyznamenal. 50%

Crash (2004)

Předsudky, strach, nejistota, rasismus. Z pohledu různých lidí ze všech konců sociálního i rasového spektra. Velmi upřímná výpověď o "otevřenosti" a "multikulturalismu" Los Angeles, potažmo celé Ameriky. Několik naprosto brilantních scén (hlavně ta v havarovaném autě), a výborné herecké výkony téměř od všech zúčastněných.

Ztráta paměti (2004)

Nic zvláštního, ale neurážející x-tá variace na ztrátu paměti, tady promíchaná s "cestováním v čase".

Starý, nový, půjčený a modrý (2003)

Čekal jsem asi něco úplně jiného, protože tohle v první řadě rozhodně není komedie. Ale v rovině psychologicko-romantické roviny je tenhle film výborný.

2046 (2004)

Variace na Stvořeni pro lásku, ale méně kompaktní, roztříštěné.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Romantika od Kaufmana. Chcete na někoho zapomenout, pak byste si to chtěli rozmyslet, ale nevíte jak to zastavit? Zkuste schovat svoje myšlenky a vzpomínky ve vlastní hlavě tak, abyste na ně někdy mohli navázat. Sice chvíli trvalo, než jsem se zorientoval, ale když se vám to povede, pak už je to vynikající skládačka s excelentními výkony od Kaufmana, přes Gondryho, Winslet a hlavně Carreyho, který po Truman show a Muži na měsíci dokazuje, že je pan Herec své generace.

Jádro (2003)

Už dopředu jsem z toho měl strach, ale doufal jsem jsem že to aspoň trošku půjde. Nešlo. Scénář jako odvar mnoha jiných katastrofických filmů, kde to nakonec hrdinní Američané všechno zachrání, ale tady ještě více stupidní než je standard. A provedení? Trapné triky, naprosto šílené dialogy, logické díry, fyzikální zákony neplatí -> hovadina kolosálních rozměrů.

Stvořeni pro lásku (2000)

Formálně úchvatné. Práce s obrazem, atmosféra, hudba, to vše je dokonalé. Bohužel vlastní obsah (příběh) trochu za tímhle vším pokulhává.