Duše jako kaviár (2004)

Spíš 2 1/2. Příliš schematické, neživé postavy (záletník se sklony k domácímu násilí, prvoplánovitá mrcha, její hodný,hloupý a snaživý muž atd. ) a ani celkem dobré výkony to nezachrání

50x a stále poprvé (2004)

Nečekal jsem opravdu nic (a spíš ještě něco horšího), ale byl jsem celkem příjemně překvapen. Bavil jsem se a i když to ztrácí tempo, je to slušná komedie 3 1/2.

Requiem za sen (2000)

Syrová, drsná sonda do závislostí. Nikoho nechce vychovávat, říkat nedělej to či ono, jen se podívej jak to může skončit. Už dlouho (jestli vůbec) se mi nestalo, abych u filmu zavíral oči, ale tady ano.

Dnes neumírej (2002)

Přeplácané, nesoudržné, s pár zoufalýma trikovýma scénama (hlavně ta surf-padák stojí za to), a ani sem tam dobrý vtípek a dynamická vizuální stránka to nemůže zachránit. 2 1/2

Devátá brána (1999)

Výborný (jako vždy) Depp v bohužel prázdném filmu, který se Polanskému s přibývajícím časem rozpadá pod rukama. Slibný rozjezd a zápletka, ale to co byste u "satanského" filmu čekali asi nejvíc, a to atmosféru, chybí téměř úplně.

Ženy pro měny (2004)

Výborně natočená sonda do "továrny na krásu", ale i její protipól, anarchofeministické skupinky holek, které to zase tak okázale ignorují, až je to roztomilé. Máte tam všechno, slečnu, která má 94 přes boky a s tím by se opravdu mělo něco dělat, aby mohla na přehlídkové molo, paní která si cca v 45 nechá udělat "nová" prsa, která jsou stejně povadlá, jako ta stará, ale větší, 2 slečny které kupují vše, co jim doporučí Cosmopolitan nebo Bazaar, ale "urbanistický" styl jim nevyhovuje. Paní, která vyzkoušela všechny existující diety, aby pak přišla na to, že nejlepší je míň jíst a víc cvičit. A úplně nejlepší je schizofrenička Dara Rollins, která se bezelstně zeptá: "Myslíš mně jako ženě, nebo mně jako Daře???", protože v tom je přece obrovský rozdíl. Nasmál jsem se moc (i s mojí partnerkou), i když to vlastně vůbec nebylo veselé.

Špína Londýna (2002)

Výborný scénář, velmi dobré herecké výkony (i když Sergi Lopez nemusel být až tak prvoplánově úlisný) a celkově zajímavý, nenudící, nutící k přemýšlení film. Frears si sice mohl odpustit pár zbytečně přeslazených okamžiků, ale jinak výborný uvěřitelný film.

Minority Report (2002)

Vizuálně strhující podívaná, ve které děj a jeho konstrukce mírně pokulhává, ale na to že sci-fi není můj nej žánr, tak tohle můžu.

Klikaři (2001)

Příjemná komedie (ale rozhodně ne taková, u které bude slzet smíchy) s pár povedenými vtípky, atmosférou, i když předvídatelným dějem