Berani (2015)

O ovcích a lidech. 75%

Psí poslání 2 (2019)

Dvojka naváže na jedničku víceméně jedním střihem a pokračuje vlastně úplně stejně. Ale vůbec to nevadí, je to tak akorát dojemné, a místy i vtipné. 75%

Hlava 22 (2019) (seriál)

Hellerův román je absolutní špička, a tenhle seriál se na něj podíval lehce z jiného pohledu. Pak už jen záleží na divákovi, zda tento pohled přijme. Mi rozhodně nevadil, a byť k některým postupům jsem měl výhrady, celkově hodnotím celkem vysoko.75%

Psí poslání (2017)

Lasse ždímá emoce na plné obrátky, nicméně neslouzává do přeslazeného kýče, a pořád to má v pohodě pod kontrolou. 80%

Somálští piráti (2017)

Téma rozhodně zajímavé, ale to, že se tam vlastně skoro nic neděje, je prostě divné. A že film čerpající z jednoho z nekvýbušnějších oblastí i problematik světa, není vlastně vůbec napínavý, je prostě velký problém. 45%

Borg/McEnroe (2017)

Skvělé sportovní drama o dvou naprosto jiných hvězdách, z nichž oba byli svým způsobem geniální. A dramatizace toho souboje je velmi dobrá. Další wimbledonské "drama", které mohu velmi doporučit je Sedm dní v pekle. 85%

Grónsko s Nikolajem Coster-Waldauem (2019) (seriál)

Velmi zajímavý a poučný dokument o jedné z nejodlehlejších oblastí obydleného světa. Nikolaj je příjemný průvodce, a tak se dá lehce odpustit i pár hluchých míst. 75%

Atlas prokletých míst (2020) (seriál)

Nevyrovnané - některé záhady jsou "zkoumány" na úrovni zájmového kroužku základní školy - moderátor je udiven, a tváří se, jakoby šlo o nějaké zásadní objevy. To se týká hlavně dílu o Rumunsku (v něm je navíc dost vyloženě WTF momentů, které snad nemohly být myšleny vážně) a Bermudském trojúhelníku. Na druhou stranu, převážně díly o Louisianě a West Virginii jsou fajn - i když se nakonec vlastně nejedná o zkoumání záhad a kleteb, ale o postupné devastaci životního prostředí a o vlivu a hamižnosti těžařských společností na úkor místních obyvatel. 60%

24 týdnů (2016)

Skvělé napsané, a taky skvěle zahrané drama o postojích a rozhodnutích, které nikdo nechceme dělat. 85%

Pasažéři (2016)

Film s námětem, ze kterého by se dalo vymáčknout téměř cokoli, od úžasné technologické sci-fi, přes existenciální drama, až po akční nářez. Ale Pasažéři moc netuší, čím vlastně chtějí být, a proto míchají jako pejsek s kočičkou - dojemné melodrama, trocha toho sci-fi, když už jsme ve vesmíru, klasické vztahové má mě rád, nemá mě rád, a samozřejmě závěrečná heroická čtvrthodinka... Škoda. 65%