I dva jsou rodina (2016)

Příjemná komedie s lehkým sociálním přesahem. Místy ty emoce tlačí na pilu až příliš, ale není to zásadní problém. 65%

Balón (2018)

Výborný film o touze po svobodě. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, ale přesto se někdy štěstí usměje. 85%

Zlato (2016)

Místy trochu bez šťávy, ale Matthew je v roli Zlatého krumpáče naprosto skvělý. 65%

Já, Daniel Blake (2016)

Sociální kritika ve velmi dobré formě. Loach tyhle témata umí, a i přesto, že to dospělo k už bohužel hodně dopředu předvídatelnému konci (ale asi i nevyhnutelnému), hodnotím velmi vysoko. Natočit atraktivně takové téma není rozhodně lehké. 80%

To (2017)

Kingovo To byla (a stále je) jedna z mých Knih. Kniha tak úžasná, mnohovrstevnatá, do detailu propracovaná, kniha tak brutálně podporující čtenářovu fantazii. A právě proto každé filmové zpracování podobné knihy musí být zákonitě silně omezující - právě proto, že té mnohovrstevnatosti a čtenářovy fantazie z principu věci prostě nelze dosáhnout. Nicméně tohle zpracování je podle mě velmi dobré a řekl bych, že možná i na hraně toho, co z něj šlo vymáčknout. Ale prostě ta kniha je jinde... 65%

Agnus dei (2016)

Silný příběh podaný citlivou formou. 80%

Severní Korea: V mysli diktátora (2021)

Opět zajímavé pokračování seriálu SK: Tři Kimové, tentokrát zaměřené už na aktuální současnast a Čonga, jak mu říkáme. Opět poutavé, pro mě především linka o sbližování s Donaldem. 75%

Bílá princezna (2017) (seriál)

Shlédnuto hned po Bílé královně, takže srovnání se samozřejmě nabízí. A princezna o malý stupínek níže, jednak kvůli nedotaženosti některých linií, pár ne úplně věrohodným twistům a hlavně kvůli lehkému ohýbání skutečné historie za účelem větší napínavosti. Ale pořád velmi slušný historický seriál. 70%

Pohled zevnitř: Severní Korea: Tři Kimové (2018) (seriál)

Moc víc toho tvůrci asi vymáčknout nemohli - i proto, že zdroje informací jsou značně omezené. Ale jinak portrét jedné z nejzvrácenějších diktatur podrobný, přesný, a řádně děsivý. 85%

Vraždy ve Valhalle (2020) (seriál)

Fajn severské krimi, ale bohužel ne skvělé. Poměrně dost logických lapsů, nelogického chování postav a oslích můstků. 65%