David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Poslední apel sira Attenborougha. Zjednodušený, nenásilný (až na jednu výjimku), ale precizní pohled na to, kam to vedeme, a že když se nevzpamatujeme, tak už nebude cesta zpátky. I když nedělám si iluze, partičku Václava Klause a souputníků v jeho kuchyni to asi nepřesvědčí. Nutnost vidět pro všechny, ať už si myslí, že je planeta zelená, modrá, nebo růžová se stříbrnými flitry. 100%

Spravedlnost pro mou dceru (2016)

Já nějak nevím - je to zcela jistě silný příběh, plný emocí, ale právě ty emoce mi ve filmovém zpracování nějak chyběly. Prostě to nějak ubíhalo, rok za rokem, soud za soudem, a pak to nějak skončilo... 65%

Pařba o Vánocích (2016)

Místy je to fakt vtipné (dokonce bych řekl, že těch vtipných míst je víc než těch vyloženě trapných), a to není na takovou nenáročnou blbinu málo. 60%

Japonsko z výšky (2018) (seriál)

Seriál, který mě utvrdil v tom, že se do Japonska ještě musím vrátit. Ten týden, který jsem tam před lety strávil rozhodně nestačil. Vizuálně skvělé, a výborně namixované kochání přírodou a pohledy za obyčejně neobyčejnými lidmi. 85%

Manžel na hodinu (2016)

To máte tak - natočíte komedii. Nebo spíš pokus o ni, protože to dopadně mírně řečeno nemastně neslaně. A co uděláte? Natočíte dvojku! A ta už, asi logicky, dopadně hůř než nemastně neslaně, je to prostě strašná kravina.25%

American Honey (2016)

Svobodomyslná road-movie v moderním hávu. 75%

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Herecky obsazení luxusní a po herecké stránce velmi povedené (aby ne, v takové sestavě), ale jinak ty emoce dost umělé. 55%

Staříci (2019)

Jedním slovem skvělé. Road movie o nalezení spravedlnosti (nebo alespoň pokusu) s naprosto fenomenálním hereckým koncertem Jiřího Schmitzera, ale vlastně i Ládi Mrkvičky. 85%

Milda (2017)

Na jednu stranu asketický pětadevadesátiletý stařík v obdivuhodné fyzické i psychické kondici, na druhou stále ten zatvrzelý přesvědčený komunista, který snad stále věří tomu, že to všechno bylo strašně fajn, že se to všechno dělalo pro dobro lidí, a popravy vlastních soudruhů a názorových oponentů, střílení na zadrátovaných hranicích, těžká šikana těch, kteří toužili po svobodě, byly jen marginálie, o kterých nemá smysl se bavit. Brrr.... 70%