Brigada - Brigáda (2002) (série)

Seriál z prostředí ruské mafie od ruských tvůrců. Určitě se jedná o atraktivní téma a mohlo by to dopadnout zajímavě, už v prvním díle mě zaujala právě již zmíněná realističnost, kterou většinou těžce postrádají západní akční filmy či seriály. Zatím začnu na 4 hvězdičkách...uvidíme........................................no tak po asi 7 dílech snižuju na 3, člověk pořád čeká kdy se to nějak výrazně rozjede, kdy se konečně rusáci ukážou jako nejdrsnější mafiáni pod sluncem...ale zatím je to pouze čím dál nudnější...

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Někdy se mi stává že prostě nevím co mám danému filmu vytkout...a tak je tomu právě u Chyť mě, když to dokážeš. Na Spielberga je to trochu nezvyklé téma, oddychovky nikdy moc nedělal...a přestože mi nikdy neseděl Leo...na tuhle roli byl se svým teenegerovským ksichtíkem jak dělaný a s celkovým zpracováním jsem byl také nadmíru spokojen.

Král Škorpión (2002)

Vydržel jsem u toho asi 10 minut...dostanu medaili???

Minority Report (2002)

Minority Report měl vynikající nápad i skvělé herecké obsazení, nemám nic proti zakončení, jak tady mnozí namítají, ale našel jsem ve filmu několik více či méně podstatných nelogičností, díky kterým nedám plné hodnocení, některé už tady byly zmíněny - viz komentáře Odpadlíak a Toma Hardyho, ale co třeba vražda v pokoji s fotografiemi, jak je možné že ji tušitelé viděli jako "plánovanou", když vraždu vyvolá až podívání se na jednu z fotografií přímo na místě, to přeci byla jasná "vražda v afektu" a hned druhá nesrovnalost - Představte si že pan X vidí předpověď Tušitelů ve které on sám spáchá vraždu pana Y, jenže pan X pana Y vůvec nezná a už vůbec neplánuje jeho vraždu a kdyby vlastně zrovna neviděl ten výjev on sám, dál by pana Y neznal a vraždu by spáchat ani nemohl, vůbec by se s panem Y nemohl setkat, ale v tom případě by žádný takový výjev ani nemohl existovat, problém je v tom že pan X poznal pana Y pouze z výjevu, který je nesmyslný.

Střepiny (2002) (pořad)

Zpravodajství TV NOVA...není snad ani třeba více dodávat...zatímco Televizní Noviny jsou značně bulvárního charakteru a často i naprosto přiblblého obsahu, Střepiny jdou ještě dál a naprosto samozřejmým stylem nám v nich S. Brunclík a A. Němcová prezentují svoje subjektvní názory na prakticky jakýkoli problém. Podotýkám, že nejsem proti svobodnému vyjadřování vlastního názoru v médiích, ale je rozdíl např. politické komentáře Jana Krause, se kterým byť ne vždy souhlasím, ale respektuji jeho právo se svobodně vyjadřovat. Kraus také velmi často zdůrazňuje, že se jedná pouze o jeho názor. Naproti tomu duo moderátorů Střepin nám s patřičnou dikcí pravidelně sděluje svou pravdu, kterou vydává za jedinou správnou a manipulativním způsobem dává najevo, že kdo má snad jiný názor je hlupák. Jen namátkou si pamatuji na srdceryvné napadání autorů projektu Český sen, kteří podle Brunclíka "podvedli" chudáky důchodce nebo "protiklausovské ubožáky", kteří posílají před prezidentskou volbou v obálkách kulky "proklausovcům", byť tato šaškárna stejně tak mohla být dílem právě té druhé skupiny, která chtěla pouze zdiskreditovat tu první, pokračovat by se dalo dál a dál. Daleko přínosnější pořad ČT Bez obalu, kde se pravidelně k aktuálnímu dění vyjadřovala řada uznávaných politických komentátorů, byl bohužel, jak je v čechách zvykem, brzy zrušen.

Teror ve vlaku (2002)

Standartní únosový akčňák na způsob Segalova Přepadení 2...kterému bohužel řada scénáristických úletů (Biologická zbraň, která je v podstatě k ničemu, "náhodně" nalezená láska jednoho z cestujících, "nejhlídanější hranice ve východní Evropě mezi Rakouskem a Slovenskem", které navíc vypadá jako jedna z nejdrsnějších postsovětských republik) a také triky nehodné 21. století značně kazí celkový dojem.

Bulšit (2001)

Opět si dovolím jít proti většině...co se týče žánru parodie, Bullšit dokázal přesně to, co se od tohoto žánru očekává, tj. vytěžil z trapnosti, patetičnosti či nelogičnosti originálů a dokázal je degradovat vtipným způsobem...nejvíce parodovaným filmem je zde klasická limonáda Taková normální holka, ze které tvůrci vybrali snad opravdu vše nad čím se alespoň mně při jejím sledování ježily vlasy na hlavě. Do naprostého extrému vyhnali parodování fekálního humoru teen-komedií, výborně dokázali poukázat na věčné americké snahy do všech filmů, za každou cenu a naprosto uměle zakomponovat postavu afroameričana, což už bylo dávno na čase připomenout a hlavně mě dokázali výborně pobavit...těch pět hvězdiček bych určitě normálně nedal, ale beru to jako formu protestu proti těm 36 %..

Černí andělé - Pokoj bez oken (2001) (epizoda)

Parádní český horororový příběh, zvlášt bych chtěl vyzdvihnout výkon Jiřího Dvořáka, který svou roli zahrál brilantním způsobem.

Hannibal (2001)

Tak trochu jiný Haninibal než jsme byli zvyklí z Mlčení jehňátek a Červeného draka...ale prostě si nemůžu pomoct ale tento archetyp geniálního úchylného zločince výborně ztvárněného mistrem Hopkinsem nemůže spadnout do průměru, Julianne Moore je minimálně stejně atraktivní jako její předchůdkyně, Florencie je nádherná už stovky let...a v rukou velmi zručného Ridleyho Scotta je tento kriminální thriller minimálně důstojným pokračováním příběhu Lectrova zvráceného života. Navíc závěr je přímo lahůdkový :-)

John Lennon: Come Together (2001) (koncert)

V podstatě souhlasím s Kleopatrou - snobárna, samé otřepané fráze a hlavně jistá pachuť pokrytectví, kterou způsobilo umělé navozování dojmu, že celé Spojené státy milovaly Johna Lennona...skutečnost však byla jiná a faktem je že Lennonova smrt spíš přišla řadě lidí vhod. Po hudební stránce jsem měl také značné výrady k řadě interpretů, protože to jak si někteří z nich upravili Johnovy písně po svém mně přišlo jako barbarství, už na samotném začátku, kdy byl Lennonův klip s Imagine asi po minutě násilně ustřižen a zbytek dozpívala jakási (mně neznámá) zpěvačka, která zjevně absolutně nepochopila o čem zpívá a předváděla si na Imagine svůj hlasový rozsah, ještě s jistou estrádní příchutí, to mě spíš pobouřilo, dále jsem myslel že vyskočím z kůže u Lou Reeda, Craiga Davida a řady dalších...Cindy Lauper (Strawberry fields forever) a Dave Matthews (In my life) byli tak nějak mezi, Cindy ale rozhodně před lety sedlo lépe Hey Bulldog. Z těch lepších stojí za zmínku trojka Sean Lennon, Moby a R. Rufus Wainwright (This boy, Accros the Universe a Seanova samostatná Julia), Kevin Spacey (Mind games), Alanis Morissette (Dear Prudence/We can work it out) a Stone Temple Pilots (Revolution).