Legenda o sovích strážcích (2010)

Tento film rozhodně vyniká svým vizuálním zpracováním. Krásná hudba, krásné sovy zpracované do nejmenších detailů, jako jsou jejich peří. Za to příběh je takový pitomounký a na jedno brdo. "Až vyrostu, budu jako Lájs Kýlský. TY LEGENDY JSOU PRAVDA OOOO. Musíme porazit zlého Krutoleba a všechny ty Čisté, pak nastane mír, láska a harmonie. ŤU ŤU ŇU ŇU". Příběh a některé dialogy jsou u tohohle filmu asi největší mínusy. Temné momenty jsem si vychutnal. Jinak pro děti je to hezké.

Griffinovi (1999) (seriál)

Asi mám radši Griffinovi než Simpsonovi. Líbí se mi místy drsný humor, vtipné odbočky a postavy, Peter Griffin je lepší než Homer Simpson, protože je fakt o hodně blbější. Ale sem tam se objeví scénky které jsou fakt trapné a vůbec mi nepřijdou směšné.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

A máme tu KONEC. Aspoň prozatím. Konec příběhu o mladém Jediovi, který bojuje se svým zlým otcem poblíž měsíce, kde roztomilí medvídci nakopávají zadky fašistům z Galaktického Impéria.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Tož toto je lepší než ta srágora předtím. Tady už ten děj má grády. Válečné stroje, lejzrové meče, planety obludy a slavná finální scéna "Luku, já jsem tvůj otec!"

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Ano, je to klasika. Tehdy to fakt byla bomba. A dodnes tento film má mnoho mnoho fanoušků po celém světě. Asi tolik fanoušků, kolik má naše galaxie hvězd. Ale tento díl z té přeslavné ságy je můj nejméně oblíbený. Děj je poněkud slabý, ze začátku to ujde, ale když se ta naše partička octne na Hvězdě Smrti a snaží se dostat ven mi přijde takové....nevím jak to popsat. Ale na druhou stranu, fakt se mi líbí, když George Lucas použil malé modely lodí, vypadají skutečně reálně, líp než kdyby se dnes použili lodě vytvořené počítačem.

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Mě jako dospělého to místy přijde dost hloupé a trapné. Ale je tam pár chvilek které pobaví. Na nedostatek postav si nelze stěžovat.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Tohle je můj nejoblíbenější film z celé téhle slavné ságy. Vizuálně a příběhově je to vydařené. Hayden Christensen tu už tak nepřehrává, jako v předchozím filmu. Ohledně příběhu, tady už všechno vrcholí, zrození a zmrzačení Dartha Vadera, excelující Ewan McGregor a Natalie Portman, samozřejmě krásný soundtrack nesmí chybět.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Další pokračování slavné ságy. Jen mi přijde divné, že Anakin byl v jedničce malý kluk a tady je z něho už zelenáč, a Padmé Amidala je po 10 letech pořád stejná, asi je to tím, že je z jiné planety. Každopádně, je tu všechno, co musí každý nerdovský fanatik star wars mít rád, světelné meče, Yodu, kloni, vesmírné lodě a bitky. Jediné mínus které tu shledávám, tak je u Haydena Christensena, nevím proč ale mám pocit, že to trochu přehání.

Hon na myš (1997)

Je to roztomiloučká komedie s poněkud nezajímavým a pitomoučkým příběhem, kde dva povedení bratříčci chtějí zabít malého Hitlera s ocáskem. Film pobaví svými vtipnými scénkami, které mi připomínají ty groteskní kreslené scénky z Bugs Bunnyho od Looney Toones, třeba průlet komínem, nebo scény s tou šílenou kočkou v bedně, to vše doprovázeno hezkým soundtrackem. A jen tak mimochodem, v tom hnusným baráku by se mohl natočit nějaký horor, strašidelný a hnusný je na to dost.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Počátek veleslavné ságy která vstoupila do dějin nerdství, je to pohled na to, jak to všechno začalo, což se týká všech prvních dílů. Od seznámení s Anakinem a jeho přeměnou v Darth Vadera, po vznik Galaktického Impéria. Epická hudba ve kterém zní chorál sboru, světelné meče, úžasný Darth Maul. Někomu může vadit nemotorná postava Jar Jar Binkse, mě ta postava nevadila.