12 úkolů pro Asterixe (1976)

Další z mnoha filmů na kterých jsem vyrůstal. Hudební doprovod je zde povedený, humor vydařený a animace krásná. Nedávno jsem to viděl a musím uznat, že jsem se teď po těch letech nasmál víc, než když jsem byl malý špunt. Jen se mi nelíbily scény na Ostrově Rozkoše a závěrečné cirkusové představení. Připadalo mě to trapné kdysi, a připadá mě to trapné i teď. Jinak bych dal plný počet.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012) odpad!

To je ale blbost. Se starší animovanou verzí se to nedá vůbec srovnávat. Za celou dobu jsem se ani jednou nezasmál. Depardieu hraje Obelixe už jen z povinnosti. Předchozí hrané filmy byly dobré, ale tohle je černá ovce. Taková smět trapných momentů je snad jen v české vládě!

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Oproti jedničce je to trochu jiné. Je to spíš taková parodie, máme tu souboje ve stylu Matrixu, první egyptský výtah poháněn piráty a přesýpací hodinky. Monica Bellucci jako Kleopatra je fakt kusanec. Je to dobrý film, na kterou se může klidně dívat celá rodina. A tak se nakonec ptám, kde je mněhně? Kde je to mněhně?

Asterix a Obelix (1999)

U Tutatyse, tenhle film mám rád, a z nostalgie mu dávám všech pět hvězdiček. Depardieu pro mě zůstane navždy Obelixem, a Christian Clavier je jako Asterix perfektní. Dobrý hudební doprovod a český dabing. A herec Gottfried John je podle mě nejlepší herec, co hrál Césara. Ten jeho rypák se na to hodí. AVE CÉSAR!

Total Recall (1990)

No, tož to je dobré hergot. Pan Arnold masakruje všechny, kdo mu stojí v cestě na Mars. Krev tam cáká při jakékoliv příležitosti. Místy mě to přišlo spíš jako komedie, třeba to samořídící taxi, když nezaplatíte, tak vás přejede, nebo vytahování štěnice z lebky skrz nos. Taky se mi líbí jak je to staré a jak si v devadesátých letech představovali budoucnost. Mutanti, Mars pan Arnold, nevím co bych tomuto filmu vytkl.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Když pominu pár vědeckých faktů ohledně Marsu a že jde o finanční propadák, tak musím uznat, že film se mi líbil. Knižní adaptací neznám, nemohu to s filmem porovnat. Příběh i triky jsou dobré. Podle mě, si tenhle film nezaslouží takové hanění. Má v sobě taky nějaké to kouzlo, kterému málokdo porozumí.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Béčkový akčňák na motivy oblíbené pohádky. Ústřední dvojka jsou drsní, o tom nelze pochybovat. Ale mě přišel motiv filmu příliš trapný. Obzvláště závěr filmu. Jednu hvězdu dávám za Gemmu Arterton.

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Druhá světová válka nemusí být jen o vážných a srdceryvných příbězích že zákopů nebo z koncentráků. Může to být i vtipná komedie o čtyřech "statečných" francouzských vojácích, kteří se dostávají od jedné komické situace do druhé. Za mě nejoblíbenější část kdy si ve skopčáckých uniformách a s vyprošťovákem jedou pro jídlo do toho krámku. Moc se mi líbí ta znělka která tu a tam hraje a tak nějak nadnáší tísnivou atmosféru za války a dělá z ní takovou pohodovou záležitost.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Návrat do budoucnosti v hlavní roli středověkého hraběte a jeho zbrojnoše. Stejná prča jako v předchozím filmu. Pořád se tu řve, nadává a kleje se tak, jak se asi klelo ve středověku TY MEGERO!