Sám doma (1990)

Klasika která k Vánocům nesmí chybět stejně jako kapr, cukroví, Kofola, a vánoční stromeček. Tuhle okoukanou komedii si nikdy nenechám ujít. Nezapomenutelné hlášky, skvělý námět, skvělý český dabing, Culkin který si k drogám ještě nepřičichnul a dva vykutálení zlodějíčci čelící brutálním nástrahám. Už je to staré, ale koukám se na to rád. Co k tomu dál říct? Snad jen: " KEVINE!!! CO JSI VYVÁDĚL V MÝM POKOJI?!!!"

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Byť jsem komiks nečetl, film musím pochválit. Gerard Butler v roli spartského krále Leonida, byla pro režiséra Zacka Snydera správná volba, plnovous mu sluší. Temné filmové efekty zpracovaného okolí vytvořené na zeleném platně pomoci počítače dodává světu epický a skoro až takový biblický pohled a k tomu stříkající krev a bojové scény, jsou zpracovány doslova mistrovsky . Kašlu vám na historické nepřesnosti, film mě zaujal.

V zajetí démonů 2 (2016)

Já na duchy a obecně duchovenstvo věřím, ale na horory se nedívám. Ale tenhle jsem s donucením kamarádů viděl, když jsme trávili spolu dovolenou v pronajaté chatě. Naštěstí, lekaček či tzv. jumpscareů tam moc není, což je pro mě dobře, jelikož jak jsem již zmínil, hororům moc nefandím. Za to jsem se ale bál. Ano bál jsem se, no a co? Je to z části natočené podle skutečné události, kdo by se nebál? Jen si to sami představte, kdyby u vás řádil poltergeist, který vám dělá ze života peklo a vy s tím nemůžete nic dělat. Dost frustrující představa, já nevím co bych dělal na místě té rodinky. Váš domov, který vám má dávat pocit bezpečí, se promění v sídlo nočních můr, kde si neodpočinete. Ten pocit beznaděje a strachu je v tomhle filmu dobře ztvárněn. Až teda na ten konec, to se moc nepovedlo. To bylo už takové klišé. Takové, jako z Cimrmana:" A tím končí tahle komédie, zlo prohrává a dobro žije, Vám paní se slza v oku blyští, však chodí to tak pouze na jevišti..."

Temný rytíř povstal (2012)

K tomu není co dodat. Zimmer, Gotham, Batman a jeho nový protivník, se kterým si není radno zahrávat. Český dabing se u Banea povedl, hlas mu sedí a ty jeho proslovy miluju. A grandiózní finále nemůže chybět. Tentokrát se film obešel bez nějakého složitého filozofování. Což je u mě plus.

Vertical Limit (2000)

Nemám rád idioty co lezou po skalách, ty považuji za pitomce, s tím blbým lezením a tím vším kolem. A teď k filmu. Zas tak zlé to není. Začátek je otřesný a blbý. Celkem napínavá podívaná, ale velký dojem to na mě neudělalo. Nazval bych to takovým průměrem, nijak mě neodradilo, ani nedojalo.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013) odpad!

Ježíš Mária Josefe, Svatý Jehovo, Buddho, Všemocné Vesmírné Špagetové Monstrum, vy všichni to vidíte. Ó a hlavně ty všemocný Die, vládce Olympu. Hleď jak američtí filmaři przní řeckou mytologii a dělají z toho trapnou komédii pro puberťáky, tentokráte podruhé. Dejte ruce pryč od Řecké mytologie, vy Hollywoodští pisálkové, héérci a héérečky, radši jděte točit PORNO! Moment...ono je to podle knižní předlohy? No fuj! Dneska Hollywood natočí kdejakou blbost kterou někdo vyblil na papír, aby z toho byli prašule na drogy! Pokud jste film ještě neviděli, nedoporučuji vám to. Dělejte prostě to co normálně, uctívejte Satana, berte drogy a provozujte sadomaso hrátky a takové ty obyčejné věci, co se dnes dělá, ale na tohle se nedívejte.

Temný rytíř (2008)

Temná atmosféra, temná hudba a temný rytíř chrání temný Gotham proti zmalovanému šaškovi. Jakožto předchozí film, se i tenhle drží víc reality. Trochu film kazí to kecání a těžko pochopitelné filozofování. Za to soundtrack od Hanse Zimmera se mi tak zalíbil, že nějakou dobu jsem si to pouštěl jakožto relaxační hudbu. No a co Heath Ledger? Za mě, nejlepší herec, co kdy hrál Jokera. Jeho psychopatický smích nahání hrůzu, pokud se bavíme o originálním dabingu, jeho grimasy a maska vstoupila do filmových dějin. Odpočívej v pokoji Heathe, posmrtného Oscara si zasloužíš právem.

Eragon (2006)

Dalo se to udělat líp. Tvůrcům by stačilo si přečíst knihu. Sice jsem četl jen 3 že 4 knih o dračím jezdci, ale chci říct, že Urgalové nejsou žádní potetovaní a špinaví heavy metalisti, ale v knize jsou popisováni jako napůl lidi a napůl berani. Podobně je to i s Ra'zaky, ti jsou taky jiní. Hlavní hrdina Ed Speleers je tak nepříjemný a hrál jako prkno. Za to Jeremy Irons se mi zalíbil, má v sobě takové charisma a ta role byla pro něj jako dělaná. Safira jako dračí mládě je roztomiloučká a jako dospělá dračice je fantastická. Ještě stojí za zmínku ta blbá závěrečná bitva, chybí tam nějaká epičnost, nějaká šťáva. Upřímně, mě bylo jedno, že tu bitvu zlo vyhraje. Radím vám, radši si přečtěte knižní sérii, CELOU, a pak se podívejte na tenhle film a porovnejte sami, co je lepší. Tady se zřejmě filmového pokračování nedočkáme.

Batman začíná (2005)

Drží se to víc reality, není to jako jiná komixová mlátička, kde jsou všichni obdaření téměř až božskými schopnostmi a řežou se hlava ne hlava. Tohle je víc o filozofování, přemýšlení o tom, jak se postavit strachu a bojovat proti zlu. Batmana mám ze všech komixových hrdinů nejradši, protože na rozdíl od jiných hrdinů své dovednosti nezískal jen tak, musel trénovat a na sobě hodně makat, jak fyzicky tak psychicky. Film je temný jako Batmanův plášť, k tomu hraje vynikající Hans Zimmer a jeho hudba dává Gothamu ponurou atmosféru. Co se obsazení týče, všichni účinkující jsou skvělí.

Partička (2011) (pořad)

Já bych se chtěl k nim přidat a ty hry si vyzkoušet, klidně i před publikem. Ty jejich hry jsou skvělé, nejradši mám Detektor lži, Párty a Reklamace. Už jsem několik jejích představení viděl naživo a hodně jsem se nasmál. Ale to jiní hodnotící zde na ČSFD neocení, to jsou buď suchaři, nebo mají naprosto nemožný smysl pro humor, když tomuto pořadu dávají většinou 2 hvězdičky. Hlavně že Strážci galaxie je u vás vtipný film a dáváte mu 5 hvězdiček. U TAKOVÉ BLBINY DÁVÁTE 5 HVĚZDIČEK! KRETÉNI!!! VY NEPOZNÁTE CO JE DOBRÝ, PRO VÁS NIC NENÍ DOBRÝ!!