• Pohádka

Mořská příšera (2022)

Po dlhom čase krásna čarovná rozprávka. Potešilo by ma, keby bola dlhšia, keby sa niektoré "tajomstvá" vysvetlili viac, ale malo to atmosféru, myšlienky, dej pekne ubiehal, žiadne nasilu zvraty. Žiadne efekty na úkor deju. Myslím, že príjemne poteší deti aj dospelých, ktorí hľadajú krásny rozprávkový príbeh.

Vem si mě (2022)

Mám rada aj povrchné klišoidné romantické filmy, pokiaľ dej pekne plynie. Toto malo ale niečo naviac, myslím, že poteší aj fanúšikov iných žánrov, boli tam zaujímavé myšlienky, zaujímavá myšlienka. Občas pritiahnuté za vlasy, ale užila som si to. Je to romantika a tak to treba brať, ale je to jeden z lepších romantických filmov.

Životní trefa (2022)

Film bol na môj vkus príliš vážny. Nehodilo sa mi to do atmosféry, niečo tomu chýbalo. Pritom námet zaujímavý, dobre natočené, ale niečo tomu jednoducho chýbalo. Sandler bol super.

Mrazivá past (2021)

Z filmu som mala zmiešané pocity. Úvod fajn, záver fajn, stred akosi bez logiky, musela som sa nútiť do sústredenia sa. Škoda, lebo námet fajn, ale dalo sa z toho dostať asi aj viac.

Red Notice (2021)

Film ma pobavil viac ako som cakala. Aj po uvodnych scenach som sa bala toho, ze to bude rychlokvasena zabava bez logiky. Aj ked logika casto naozaj chybala a mnoho veci som dopredu predvidala, ale naozaj ma film bavil, je dobre natoceny, dobre sa na to pozera, vtipky pobavia a ani to nie je az tak nasilu ako som ocakavala. Po dlhom case dobry oddychovy film, vtipny, s hviezdami, kde je aj aky taky dej a nespoliehali sa len na hviezdne mena a efekty.

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Nápad dobrý, začínalo to dobre, potom sa ale dej začal trochu motať, ako je často problémom, vzniklo viacero dejových línií, chýbala hlavná, výrazná. Myšlienka čarovného kamienka sa dala oveľa viac využiť a tiahnuť celým príbehom, ale v spleti rôznych scén človek aj zabudol, že nejaký kamienok existuje. Kostýmy a prostredie dobre vymyslené, možno keby dej prebiehal viac v lesnej ríši, mala by rozprávka väčšie čaro. Ústredné duo čarodejníkov ale veľmi vyšlo, kľudne by som si s nimi pozrela aj ďalšie rozprávky. A človek sa aj zasmeje, bolo tam veľa dobrých milých a vtipných scén. Ale ako celok trochu chaotické.

Lví král (2019)

Spracovanie nádherné a celkovo je film super, ale samozrejme dôraz s očividne kládol práve na grafiku. Možno aj preto boli aj nudnejšie (alebo iba zdĺhavejšie?) scény, ale vynahrádzalo to práve krásne grafické spracovanie, veľmi dobre sa na film pozeralo. Nechýbal vtip, dojatie, či občas zimomriavky (hlavne z hudby). Snažila som sa neporovnávať to s originálom, ale to asi celkom nejde. Prenesenie do "reality" mu dáva menej rozprávkové prostredie, o to viac je to ale zaujímavé. Originál je o čosi lepší, ale aj tak je to veľmi pekný a kvalitný film. Oplatí sa vidieť.

Na nože (2019)

Nemal som od filmu veľké očakávania, ale veľmi príjemne ma prekvapil. Postavy zaujímavé, aj napätie, aj trochu humor... Hlavne super atmosféra, nič mi extrémne nevadilo, dej pekne plynul, výborný filmový zážitok. A to očakávam od filmu, je jedno aké sú efekty alebo hocičo iné vo filme, ak to spolu nehrá, človek nemá "ten pocit", že to bolo fajn a že by si film pozrel zas. A ja si ho určite pozriem zas.

Podfukářky (2019)

Dalo sa zasmiať, myšlienka dobrá, ale bolo to príliš nasilu, chvíľami niektoré veci veľmi prehnané, dej jemne dopletený... Škoda, malo to väčší potenciál.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Film bol jednoduchší ako som čakala, viac zameraný na menšie deti. Plno dobrodružstiev a postáv, aj keď dejovo sa paradoxne posúval pomaly a nie všetko malo úplne logiku. Potenciál bol, trochu nešťastne ho ale spracovali, škoda. Fajn nápady, fajn vtipy, výsledok ale nijak výrazne neohúril.