• Pohádka

Red Notice (2021)

Film ma pobavil viac ako som cakala. Aj po uvodnych scenach som sa bala toho, ze to bude rychlokvasena zabava bez logiky. Aj ked logika casto naozaj chybala a mnoho veci som dopredu predvidala, ale naozaj ma film bavil, je dobre natoceny, dobre sa na to pozera, vtipky pobavia a ani to nie je az tak nasilu ako som ocakavala. Po dlhom case dobry oddychovy film, vtipny, s hviezdami, kde je aj aky taky dej a nespoliehali sa len na hviezdne mena a efekty.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Po dlhom čase rozprávka, ktorá mala naozaj rozprávkovú atmosféru. Príjemne sa na ňu pozeralo, neodbočovala zbytočne to priveľa dejových línií, ani sa nesústredila na efekt a kostýmy viac ako na dej, čo mi u väčšiny rozprávok poslednej doby najviac vadí. Páčilo sa mi aj zveličenie niektorých vlastností, čo mohlo pôsobiť umelo, ale tak to jednoducho v rozprávkach býva, takže to dodalo tu správnu rozprávkovú atmosféru. Na klasiku nemá, ale blíži sa.

Lví král (2019)

Spracovanie nádherné a celkovo je film super, ale samozrejme dôraz s očividne kládol práve na grafiku. Možno aj preto boli aj nudnejšie (alebo iba zdĺhavejšie?) scény, ale vynahrádzalo to práve krásne grafické spracovanie, veľmi dobre sa na film pozeralo. Nechýbal vtip, dojatie, či občas zimomriavky (hlavne z hudby). Snažila som sa neporovnávať to s originálom, ale to asi celkom nejde. Prenesenie do "reality" mu dáva menej rozprávkové prostredie, o to viac je to ale zaujímavé. Originál je o čosi lepší, ale aj tak je to veľmi pekný a kvalitný film. Oplatí sa vidieť.

Ochránce (2005)

Skvelá oddychová komédia, s myšlienkou, zápletkou, sú tam vtipy, je tam napätie. Zaujme deti aj dospelých. Ale je to rodinná komédia. Netreba od toho čakať niečo iné.

Milionář z chatrče (2008)

Film je dobrý, zaujímavý, v niektorých veciach originálny. Má silnú myšlienku a je dobre natočený. Napriek tomu ma trochu sklamal. Možno kvôli vysokým očakávaniam. Možno mi nesedela naivná priam až nereálna popoluškovská zápletka v pomerne vážnom filme, ktorý akože odrážal realitu, čo si navzájom odporuje. Neviem prečo, ale po filme som ostala trochu zmätená, nezanechal vo mne žiadnu výraznejšiu emóciu. Myslím, že trochu šokoval publikum zobrazením reality a aj kvôli tomu má taký úspech, ale nie kvôli filmu samotnému, jeho obsahu, zápletke alebo napätiu. Patrí medzi tie lepšie snímky, ale prekvapuje ma jeho zaradenie medzi osudové či legendárne filmy.

Božský Evan (2007)

Dobrý námet, svižný dej, originálne vtipy, pre mňa veľmi dobrá oddychová komédia. Vizuálne sa na to veľmi dobre pozerá a človek sem tam zachytí aj nejakú hlbšiu myšlienku. Podľa mňa jedna z lepších rodinných komédií posledných rokov.

Sám doma a bohatý (1994)

Ako dieťa som si film veľmi užívala a myslím, že je aj určený primárne deťom, takže v ňom netreba čakať nič viac. Veľmi príjemná a vtipná oddychovka, síce naivná, ale tak, ako sa to do tohto štýlu filmu hodí. Netreba v ňom hľadať žiadnu špeciálnu logiku a hlboké posolstvá a myšlienky, len si ho užiť.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Ako fanúšika Harryho Pottera ma film príjemne prekvapil. Rowlingová pokračuje v prekvapivom odhaľovaní rôznych skutočností a spájaní vecí a udalostí, ktoré by človeku nikdy nenapadli. Ten, kto nepozná svet Harryho Pottera (a to aj z kníh) pravdepodobne ale nedokáže film naplno oceniť a pochopiť. Občas sa človek stratí v spleti udalostí, myslím, že vzhľadom na dĺžku filmu v ňom Rowlingová jednoducho nedokázala vysvetliť všetko, čo chcela. Tak či tak je film podľa mňa kvalitný, dobre spracovaný, nechýba ani napätie a už sa teším na ďalšie časti.

Životní trefa (2022)

Film bol na môj vkus príliš vážny. Nehodilo sa mi to do atmosféry, niečo tomu chýbalo. Pritom námet zaujímavý, dobre natočené, ale niečo tomu jednoducho chýbalo. Sandler bol super.

A Puppy for Christmas (2016) (TV film)

Na začiatku mi pripadal trochu gýčovitý, ale nakoniec to bol celkom príjemný film. Dalo sa zasmiať, mal myšlienku aj dej, nič prekvapivé, ale príjemná vianočná oddychová romantika. Bála som sa, že sa bude príliš točiť okolo šteniatka, ale nie, bolo to tak rozumne.