Vyvrženci pekla (2005)

Pokračování mrtvol si dalo více záležet na kvalitě, vyvarovalo se několika chyb z originálu a přidalo možná ještě více úchylností. Dobrá to cesta. ;) 80%

Dům tisíce mrtvol (2003)

Ujetá jízda ujetého režiséra, která dokáže nenáročného diváka dobře pobavit svou zvráceností. 70%

Osvícení (1980)

Kultovní dramatická podívaná, která nabídne pestrou škálu pocitů, které vás nenechají klidnými. Thriller, drama, horor, mysteriózní, psycho - vše v jednom... Brilantní J. Nicholson i S. Duvall, taktéž prcek neotravoval. Výborná hudba je v Osvícení totální bomba! Delší stopáž mi nicméně místama vadila, přišlo mi, že se dívám celé odpoledne. Propracovaný kult, který si pozornost zaslouží. 85%

Obr Dobr (2016)

S. Spielberg je ve většině svých filmů největší zárukou kvalitní podívané. Ani zde mě vizuál neurazil, ani nemám nějaké výraznější dojmy, kdy by mě Obr Dobr nebavil, mimo průměrného příběhu. Kdybych byl v dětských letech, byl bych spokojen. Silnější průměr. 70%

Ďábel v těle (2012)

Slabý odvar od neznámého, možná až podprůměrného režiséra, který se snaží svézt na občas lákávé duchařské a "exorcistké" vlně 21. století (mizerný rozpočet vs. výsledné tržby). 30%

Kletba z temnot (2012)

Obstojný, bohužel průměrný počin od dánského tvůrce, který má pár lepších okamžiků, ale převážně se jedná o snímek, kterých bylo natočeno desítky. Zkousnout se dá, ale jedno shlédnutí stačí. 60%

Lesní duch (2013)

Další zavádějící, ale pro mnoho lidí lákávé remake úspěšného bijáku 90. let, které jednoduše nemá co nového nabídnout. Hodně průměrný a mnohokrát viděný děj, nevýrazné herecké obsazení. Opět film, který chtěl vydělat na úspěchu originálu a jak to tak bývá, jde čistě o maximálně průměr, na který si po čase většina z nás nevzpomene. 50%

Hush (2016)

Originální, ale hodně času nudná podíváná, která hraje především na napětí diváka. Ale jinak celkem dobrá jednoduchá (nízkorozpočtová) jednohubka, ve které uvidíte minimum postav a téměř žádný příběh. Prostě napětí na prvním místě. Horor slabší, spíše thriller. 55%

Smrt ve tmě (2016)

Ano, ojedinělý nápad, z kterého vzešel originální a celkem slušný biják, ve kterém nechybí napětí, agrese či pointa. Nic složitého, ale o to lépe propracované. Po Lesním duchovi lepší a o 100% originálnější námět F. Alvareze, který po chvalitebné "kritice" Smrti ve tmě plánuje pro některé nepochopitelné pokračování tohoto díla, ale nemělo by jít o velkou podobu a mělo by zase hrát na originální děj. Což je super! 75%