Nene (2022)

S čím Jana odešla z kina: s dobrým pocitem z dobrého filmu? Nene. S tím, že na film koukne znovu? Nene! S tím, že jako strašpytel neměla chodit na horor? Nene. S podobným zážitkem z mimozemšťanů, jako třeba z Arrival? Hmm… nene. S pocitem, že to nebyl ztracený čas? Nene. A co třeba s tím, že chápe vysoké hodnocení filmu? Taky NENE! Aha. A odešla vůbec s něčím jiným, než s tím, že ten film neměl smysl - byl o ničem, protože se tam vlastně nic pořádně nestalo? Nene. Wow. Že by tohle byl ten hlavní záměr? P.S. Jedna hvězda za kudlanku a děti, to nejděsivější z filmu.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Pokud tento film budeme brát jako za sebou jdoucí, zcela náhodně pak na sebe navazujicí krátné scénky s typickými hláškami ve stylu “tygřího” humoru, vlastně nebudeme zklamáni. Sem tam si zdřímneme, zajdeme na záchod nebo si uvařit večeři a vlastně o nic nepřijdeme. Pokud bychom tento film brali jako seriózní celovečerní počin, tak se konce dožijí jen ti nejodvážnější!

Bullet Train (2022)

Neskutečný nářez! Tohle fakt můžu, těším se, až si to pustím znovu. Skvělá hudba, skvělé obsazení, skvěle provedený nápad! Juch aneb dávejte pozor a nebudete zklamaní!

Princezna (2022)

Je to teda akční nálož, dokonce plná dost nápaditých scén a komediálních prvků, ale právě proto s tím mám nakonec problém. A to ten, že to teda mohlo být sakra lepší, když už si s tím dali tu práci a hektolitry (místy asi CGI) krve. Je to supr podívaná, během které stačí využívat asi jen 10% mozkové kapacity. Ale mohlo to být fakt dobrý akční fantasy, kdyby se někdo trošičku víc zamyslel nad tou dějovou linkou. Nu což… promarněný potenciál není u Netflixu nic nového, ale aspoň to byl relax!

Deníček moderního fotra (2021)

Když je člověk alespoň trochu zasvěcený do "tajů mateřství" a života s (malým) dítětem, a zároveň má ještě k tomu zbytky humoru a schopnost povznesení - jedná se vlastně o moc fajn oddechovou komedii! Osobně jde o vnímanou příjemnou změnu na českém romkom trhu, který je jinak plný hloupých a trapných (a mnohdy sexistických) rádoby komediálních scén.

Přízeň krále (2021) (seriál)

I přes umělé květiny, pouhé dvě variace hudebního doprovodu k romantickým scénám a ne příliš zdařilé CGI efekty jsem seriálu naprosto propadla. Strhující příběh, který zdařile pracuje jak s klišé tak s originálními nápady, konečně někdo promýšlel natolik, aby jednotlivé "natahování" děje mělo smysl a své opodstatnění. Postavám je věnováno času přesně tak akorát, aby se ve složitých vztahových sítích divák zorientoval a ještě se stihl vciťovat do jednotlivých životních příběhů. Každopádně nejvíc si cením toho, že příběh eskaloval ze zajímavého historického drama přes naprosto skvělou komedii do strhujícího lovestory. To byla jízda! P.S. (trochu jako spoiler) nejvíc nejlepší byla pasáž, kde se Či-un vyrovnává s tím, že se zamiloval do prince, aby pak zjistil, že je to princezna!

Top Gun: Maverick (2022)

Nová srdcovka! Po dlouhé době film, který se kvalitou podobá starým klasikám. Jednoduchý, ale silný příběh, sympatické a komplexní postavy, plno akce a vyzdvihování hodnot a ctností. Tenhle film mi připoměl, že se mi po podobných opravdu stýská. Pro mě to byla jízda od začátku až do konce a odkazy na první díl dodaly správnou špetku sentimentu.

Modlit se, poslouchat, neodmlouvat (2022) (seriál)

I když jsem příběh FLDS znala, reálné záběry i nahrávky z tehdejší doby mě naprosto uvrtaly do židle a nebyla jsem schopná se pohnout ještě dlouho po skončení dokumentu. Je to nepředstavitelné, prostě nepředstavitelné - polygamie, více matek, nespočet sourozenců, ale hlavně ta nevědomost! Mazec. Je to silný příběh a poměrně slušně odvedená dokumentární práce.

Černé moře (2014)

Přesně tenhle typ filmů můžu! Skvělá houstnoucí atmosféra, strhující příběh a zajímavé, konzistentní postavy - vše podtržené stísňující ponorkou, obřím pokladem a následným bojem o holý život. K pěti hvězdám mi chyběla větší akce, zajímavější příběhové zvraty a zápletky.