Princezna zakletá v čase 2 (2022)

Vzestup a pád princezny zakleté v čase je … ČAS. Čas, který tvůrci přiznali, že neměli. Čas, který se oproti jedničce absolutně nepovedlo využít. Čas, který se táhne při sledování pohádky, která se moc nepovedla. Člověk (jako já) by čekal, že po úspěchu jedničky to bude dobrodružný a výpravný nářez. Byl to spíš zářez… asi jako prohlášení tvůrců, že v případě negativních recenzí se přes to máme přenést… nepřenesu. Ne po tom, co po těchto slovech následovalo. Z tohoto důvodu nechci být zbytečně stručná. Abyste mi rozuměli, je to pohádka, která pořád patří mezi ty lepší. Ale mohla být mnohem mnohem dál - ale to by tvůrci museli chtít, vážně chtít jako u jedničky a tvořit srdcem. Ne rychle pod tlakem na úkor kvality. Když jsou nejrozumnějšími postavami pohádky tác a Muriel, je něco špatně. Když celý film svítí efekty, které odvádí pozornost od nelogického a plytkého scénáře, je to špatně. A když vám samy postavy musí předem prozrazovat, co se stane nebo vysvětlovat, co se stalo, zase je něco špatně. Největší mínus tak vidím v tom, že tvůrci očividně zvolili jinou cílovku (asi i na popud jedničky, která byla spíše pro starší) - malé děti, které tomu nerozumí. Děti, co koukají na efekty, smějou se vtipům (ať už jsou v jakkoliv nevhodnou dobu) a je jim jedno, že záporák zapomněl, že je vlastně nejmocnějším na světě (očividně se demence nevyhýbá ani 800 let starému skoro-člověku). Takže za ně super - za mě teda velký špatný. A jelikož hodnotím za sebe, tak za mě takhle fakt ne! Prosím, pokud klapne trojka, tak si na tvorbu nechte dostatek času a zkuste přemýšlet nad tím, PROČ se děje to, co se děje - tak málo občas stačí k tomu, aby příběh pak alespoň dával smysl. Protože SMYSL je to, co českým pohádkám tohoto století chybí - prostě aby dávaly smysl. A na závěr: méně je někdy více a všeho moc škodí.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Prohlídka (2022) (epizoda)

Zase! Námět jak z černého zrcadla, ale závěr? Pointa? Začíná mě štvát, že jednotlivé díly nic nespojuje. Kdyby to všechno opravdu souviselo s tím kabinetem, to by bylo - že by tam bylo vlastně všechno zavřené pokupě. Takhle mi kabinet v úvodu nedává smysl - stejně jako jednotlivé díly. Vždycky mají fakt dobrý náběh, ale konec nějak uspěchají, nedomyslí a puf, hodina mého života je pryč. Nemám nic proti koncům typu “domysli si sám”, ale na to bychom potřebovali trošišku více vodítek…

Pekelná díra (2022)

Kdyby to skončilo o 10-20 minut dřív, byla bych spokojená. Kdyby celou dobu nevyvraceli mýtično, asi bych byla míň, ale pořád spokojená. Takhle tím závěrem celé předešlé snažení podupali a v závěru mi zbyl jen hysterický smích.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pickmanův model (2022) (epizoda)

Neumím si pomoct, ale všechny díly mi zatím přijdou bezduché (jakože bez nějaké zajímavé zápletky) a uměle natažené do stopáže. Pořádně mě to nebaví ani jako kulisa. Hvězda navíc za Bena Barnese.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Mimo (2022) (epizoda)

Začíná se mi to protivit. V každém díle musí být vnitřnosti… fajn, na to se dá zvyknout, ale tenhle díl byl jenom nechutný, nic víc. Je to jako černé zrcadlo bez pointy. Povídku jsem nečetla, ale čistě náhodou, neměl by v tom kabinetu být spíš ten krém než ovladač? Páč s ním to tak úplně nesouviselo.

Rod Draka - Série 1 (2022) (série)

Můj vybíravý vkus na seriály byl v letošním roce přecejenom nasycen. Nekompromisní práce s tichem a detaily, perfektní herecké výkony, nenucené emoční rodeo a především naprosto bezkonkurenční seznam komplexních postav, které to celé táhnou. Budeš mi chybět HoD, achjo.

Rod Draka - Černá královna (2022) (epizoda)

Vážím si toho, jak skvěle se se seriálem pracuje. Konverzačka, která umí tak nekompromisně pracovat s tichem. Je to emocionální horská dráha, která mi teď bude sakra chybět!

Kolo času - Znovuzrozený drak (2021) (epizoda)

I když byl děj předvídatelný a je tam na mě pořád plno chyb nebo naivity, byl tenhle díl zatím nejlepší, co se týče vyvážení akce a konverzací.