• Rodinný

Tráva (2005) (seriál)

Tráva je seriálem postaveném především na výkonu herečky Mary-Louise Parker, která svoji práci odvádí více než skvěle. Spíše v pozadí a jako doplněk můžeme sledovat další dějové linie. Můžeme sledovat životy její rodiny, jejich sousedů, spolupracovníků a spoluobčanů. Nutno však řící, že ať sledujete tu či onu linii, kvalitu vždy najdete. Postavy v seriálu jsou velice reálné a neidealizované, což jistě přidá na zážitku ze seriálu. Navíc človek pozná jak funguje správná americká drogová mašinérie :). Začátek první série měl lehce pomalejší rozjezd, avšak konec série už jede na plné otáčky a strhuje diváka nekompromisně na svoji stranu. Od počátku druhé série je divák obeznámen se všemi postavami jejich charaktery a je plně vtáhnut do dramatického děje plného zvratů skvěle odlehčeného komediálními prvky. Jestliže jsem byl při první sérii mile překvapen, druhou jsem byl nesmírně nadšen a mé nadšení neopadalo ani v dalších seriích. Televizní stanice Showtime zkrátka opět ukázala, že ví jak na to. 1. série - 80%, 2. série - 95%, 3. série - 90%, 4. série - 85%, 5. série - 85%.

Bratři jak se patří (2003)

Bratři Farrellyovi opět nezklamali. Po Blbý a Blbější, Něco na té Mary je a Já, mé druhé já a Irena uvedli na svět další komedii, která zaručeně pobaví. Tentokráte o siamských dvojčatech, která rozhodně nejsou ze Siamu, nýbž z málého amerického městečka, kde vlastní oblíbený fast food. Vtipy o abnormalitě bratrů jsou základem a vlastně i jediným zdrojem humoru ve filmu, ale tento zdroj je myslím využit maximálně a divák se učitě nenudí. Jako bonus dostane nádhernou Evu Mendes a maličkou roli skvělé Meryl Streep . Co více si člověk od podceňované komedie může přát?

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Žáčátek soutěže nasadil velmi vysokou laťku což se promítalo i na sledovanosti v televizi. Jenže s postupem času se soutěž ubírala do stereotypní šedi, kam po výměnách moderátoru definitivně zabředla a byla ukončena. Snaha o oživení na Primě skončila taktéž fiaskem.

Mamma Mia! (2008)

Slunce, moře, Řecko, optimismus a ABBA kam se jen podíváš. Překvapivě to všechno dohromady funguje skvěle! Při začátku filmu všechny starosti a špatná nálada zmizí, namísto toho objeví se úsměv, který až do záverečných titulků nezmizí.

Santa má bráchu (2007)

Snímek s velmi průměrným scénářem, nataženým skoro až na neuvěřitelné 2 hodiny, sází především na vánoční tématiku a osvědčené herce. Jenže to bylo málo! Nestačil na to ani sympaták Vince Vaugh, ani usměvavé krásky Rachel Weisz a Elisabeth Banks, ani roztomilý Paul Giamatti v roli Santy či záporák Kevin Spacey. Nejsem už malý kluk, abych se nechal strhnout jen atmosférou Vánoc a proto hodnotím tak jak hodnotím.

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Pekelná pohádka o jednom průměrném zaměstnanci supermarketu, jehož duši rodiče zaprodali ďáblu. Nápad to není vskutku špatný, ale dokáži si velmi lehce představit jak by skončil v propadlišti seriálových dějin, kdyby se nedostal do rukou Kevina Smithe. Kevim Smith dal seriálu řád a nakonec z toho vznikla vcelku zajímavá podívaná. Každý díl nám nabídne jednu uprchlou duši z pekla, která musí být zpět do pekla navrácena, romantickou linku mezi Samem a Andi a postupem času i další dějové linie ohledně Samova původu, zničení ďábla a života dalších démonů v našem světě. Postavy seriálu jsou odlišné a velmi rozmanité, avšak jejich potenciál nebyl zplna využit. I tak se bylo na co dívat... mou nejoblíbenější postavou je bezesporu sám Ďábel. Ve ztrvárnění charismatickým hercem Rayem Wisem se dostává do podvědomí diváka ne jako krutý tyran, ale spíše jako usměvavý hodný strejda, který si z kažého rád děla blázny. Stejně tak dobrou postavou je Samův přítel Sock jehož nevymáchaná huba trousí jednu vtipnou hlášku za druhou a způsobí nejednu komickou situaci. Hlavní hrdina Sam za těmito dvěma poněkud zaostává, ale pokud se na obrazovce potká s překrásnou Missy Peregrym, člověk si nepřeje nic jiného než aby ti dva byli konečně spolu.

Tropická bouře (2008)

Po shlédnutí traileru jsem ze všech stran slyšel, že půjde o neskutečný komediální nářez a útok na naše bránice. Já sám však toto nadšení nesdílel. Teď po shlédnutí filmu všude slyším, že tento film zklamal. Nebyl to takový nářez jak všichni čekali. Příliš mnoho hluchých míst, matný Stiller, Downey Jr. a prachbídný Black. Na druhou stranu film měl opravdu povedený začátek (fiktivní trailery a kritika Hollywoodu) a vcelku povedený konec. Ale to co bylo mezi tím příliš komediální nebylo. Jediné co mě mile potěšilo a jistě stojí za zmínku je plešatý, obtloustlý a vulgární milionář Tom Cruise při jehož výstupech jsem se opravdu bavil. Při celkovém hodnocení filmu jsem se nakonec dostal na hodně slabé, ale stále ještě tři hvězdy.

Žofka a její dobrodružství (1988) (seriál)

Zologická zahrada není žádna náhrada.... ale na večerníček to stačí :). Skvělý Petr Nárožný a dobrá písnička ze znělky...

František je děvkař (2008)

Komedie?? To opravdu ne! Za celou dobu sledování filmu jsem se ani jednou nepřistihl, že bych se smál. Film o muži, který hledá svou cestu životem, potom co několikrát podvede svoji ženu a ta ho nakonec vyrazí z domu bych spíše viděl jako televizní drama vysílané někdy v podvečer na České televizi. Rozhodně ne jako masivně propagovanou "úspěšnou" komedii uváděnou v kinech. Lituji těch co se do kina vypravili, aby tento film zhlédli. Film je postaven na hereckém výkonu hlavní postavy, tedy Josefa Poláška, ale musím bohužel říct, že jeho výkon nebyl zrovna dvakrát přesvědčivý. Přitom ta role mohla být tak krásná, kdyby se ji chopil dobrý herec a film by to také pozvedlo o trošičku nahoru. Nezachránil to ani Petr Čtvtníček, od kterého jsem to po posledních filmech ani nečekal, tudíž si František je děvkář může stoupnout po bok Posledních plavek a utopit se v bahně čekého filmu.

VyVolení (2005) (pořad)

Pokud bych měl hodnotit pouze první sérii neváhal bych dát 4 hvězdy. Bohužel s každou další řadou musím hodnocení srazit o další hvezdičku.