• Rodinný

VALL-I (2008)

Zamilováný Wall-E koulející očima, dělající roztomilá gesta a vydávající roztomilé zvuky zřejmě dostane kdejaké dítě a stane se novým dětským idolem, ale pro mě je tohle málo. Je málo postavit celý film jen na roztomilosti jedné nebo dvou postaviček a hrozivé ekologické (dle mě poněkud přehnané) budoucnosti. Dle toho to taky dopadlo.

Příběhy kožených kalhot (1974)

Německá komedie z prostředí Alpských hor. Není to žádné umělecké dílo, spíše rádoby akční kriminální komedie plná erotických vsuvek a erotických scén. Divák od takového kusu nemůže čekat žádnou sofistikovanou a inteligentní zabavu, ale jako kousek pro zahnání nudy to zcela jistě postačí. 35%

Čtyři pokoje (1995)

The Missing Ingredient odpad + The Wrong Man 2 hvězdy + The Misbehavers 3 hvězdy + The Man From Holywood 4 hvězdy + neskutečně trapný a přehrávající Tim Roth = 2 hvězdy 40%. Film dle mého má zde tak vysoké hodnocení kvůli tomu, že ta jediná povedená povídka je až poslední, tudíž vylepší celkový dojem z filmu a hodnocení spousty uživatelů není pak tolik vypovídající o celkové kvalitě filmu.

Konkurs (1999)

SPOILER!!! (Ostatně stejně jako všechny jiné komenty. Pokud si človek nechce zkazit požitek z filmu přečetl bych si komentáře až po shlédnutí) Těžko hodnotit tento snímek, jelikož obsahuje dvě absolutně odlišné časti z nichž by si každá zasloužila markantně odlišné hodnocení. Tento film se totiž zpočatku tvaří jako špatná romantická komedie, ale druhá polovina filmu ukáže něco neuvěřitelného. Změní se do horového žánru, který se nebojí ukázat nechutnost, brutalitu a zvrácenost bez obalu a jakéhokoliv zastírání. Člověka tato nečekaná změna přikove do křesla a ten jen s otevřenou pusou kouká co se to tam vlastně děje. Prožitek je o to větší, že divák opravdu netuší, že by se něco podobného mohlo stát. To také svědčí o umění režiséra Takashi Miike, stejně jako scény s hýbajícím se jutovým pytlem, který ve vás celý film hlodá a na konci se vám konečně dostane opravdu nepěkného zjištění. 75%

Californication (2007) (seriál)

God Hates Us All ... Seriálová perla kabelové stanice Showtime. Hank Moody (David Duchovny) - opuštěný, požitkářský spisovatel s tvůrčí krizí se snaží získat dvě osudové ženy zpět do svého života. Seriál plný sakrasmu, cynismu, potřebné životní drzosti a sexu. Hank ze sebe sype jednu vtipnou hlášku za druhou a občas přihodí nějaké bohémské životní moudro a všichni chlapi si přejí být jako on.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Další Sandlerovka je mezi námi. Od tohoto kousku jsem si podle traileru sliboval mnoho. S lítostí však musím oznámit, že jsem nedostal snad ani polovinu z toho. Pravdou je, že kromě toho co jsem viděl v traileru, jsem o moc více vtipu nedostal. Snad jen zákaznická linka Hezbollahu a pár scén ze salónu krásy vyloudily alespoň úsměv na mé tváři. K žádným velkolepým výbuchům smíchu a zachvatům nedocházelo ani zdaleka. Film nezachránila ani velice slabá romantická linka, ne že by Emmanuelle Chriqui nebyla prvotřídní krasavice, to chraň bůh, ale tvůrci si s tím mohli trošku více pohrát. Sandler jako izraelský zabiják teroristů předvedl dobrý výkon, ale ono zase na druhou stranu nebylo až tak moc co zkazit. Stejně tak zbytek hereckého ansáblu této letní multikulturní komedie. 50 %

N Judah 5:30 (2004)

Znázornění melancholické nálady při cestování ve vlaku. K zhlédnutí na youtube.com.

Between You and Me (2005)

Krátký příběh o setkání ženy a muže. Zajímavý stříh celého filmečku a skvělý nápad s vynecháváním jednotlivých snímků v záběru. K zhlédnutí na youtube.com.

Po sexu (2007)

Osm příběhů o rozhovorech po sexu o sexu. Osm rozdílných dvojic reší rozdílné problémy spojené se sexem. První z dvojic je kamarádské duo, které si volné chvilky vyplňují "kamarádským" sexem. Příčemž jeden druhého tajně miluje. Další dvojicí jsou dva mladíci z nichž jeden je gay a druhý si svojí orientací není jist. Třetím párem jsou dva teenageři, kteří spolu navzájem prožili svoje "poprvé" a jejích posexuální rozjímání narušila matka dívky. V další povídce jsou dvě dívky řesící lesbickou orientaci jedné z nich. Pátým párem je starý manželský pár, který prožil pestrý sexuální život a vzpomínají jaké to bylo a přemýšlí jaké by to bylo, kdyby to bývalo nebylo, tak jak to bylo. Jako šestý se ukáže homosexuální milenecký pár, který řeší kdo ve vztahu bude žena a kdo muž. Předposlení povídka ukazuje bývalý pár, kteří řeší důvod krachu jejich vztahu a popisují své současné vztahy. Poslední osmá povídka je o dvou mladých lidech, kteří se seznamili v klubu, vyspali se spolu a až poté zjištují o sobě potřebné informace. Všechny povídky jsou zábavné a řeší životně reálné situace, tudíž každý si ve filmu najde to co ho zajímá. Jako nejzdařilejší bych hodnotil první a poslední povídky celého filmu. V poslední se člověk spíše baví a nevěřícně kroutí hlavou nad cynickým chováním slečny. První povídka mě naopak zaujala svým krásným romantickým závěrem, kdy se kamarádi vyznají pod rouškou noci ze svých citů. Ostatní povídky však nijak výrazně nezaostávají za těmito dvěma, přičteme-li, až na pár vyjímek, sympatické obsazení (zvlášť ženská část se vyvedla- nádherná Emmanuelle Chriqui, dračice Mila Kunis, roztomilá Charity Shea), tak ve výsledku máme kvalitní podívanou nejen pro milovníky sexu.75%