• Rodinný

Skóruj! (2007)

Sportovně akční komedie, která se zvrtla spíše na parodii sportovního a akčního žánru. Film rychle uteče a člověk se u něj nenudí. Jako bonus člověk dostane krásnou Maggie Q a dobrého Ch. Walkena, vynikající je však postava německého stolního tenisty Karla Wolfschtagga, ztvárněna jedním ze scénáristů - Thomas Lennon. Škoda málo rozvinuté tréninkové fáze, kde není vidět žádný pokrok hlavního hrdiny a nastupuje rovnou na turnaj smrti, bez toho aby divák viděl nějaké trénikové zlepšení. Dalo se vložit dálších pár gagů nebo parodie na jiné známé sportovní filmy. 65% - Now ping-pong or as the chinese said ... ping-pong.

Hairspray (2007)

Svižný muzikálový počin s dávkou naivnosti, který Vám rychle uteče, ale nic zásadního nedá. Diváka jistě pohltí atmosféra filmu a ten si ze všeho nejvíce přeje úspěch zakulacené Tracy Turnblad (Nikki Blonsky), jak v tanečním křepčení, v problému černošké separace tak samozřejmě i v získání jejího vysněného Linka Larkina (Zac Efron). Avšak stejně rychle jak mi film utekl, stejně rychle ze mě vyprchal. Když jsem se po zhlédnutí filmu snažil vybavit jedinou písničku, trvalo mi to dlouho. Nakonec jsem si vzpomněl pouze na úvodní píseň ve filmu ("Good Morning Baltimore"). Za zmínku však stojí dobré výkony herců, zejména bojácná a zprvu neprůbojná matka John Travolta a matka mrcha Michelle Pfeiffer. Stejně tak dobře tancující i zpívající Zac Efron. Trošku zklamáním v obsazení byla nádherně vypadající, avšak v muzikálových tanečních kreacích trošku prkená Amanda Bynes. Sečteno podtrženo velmi solidních 65%.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Zajímavý americký počin, který svými úvodními díly strhl velkou vlnu nadšení a radosti. Příznám se, že i já sám jsem po úvodních dílech hodnotil seriál na 90% jako vetšina zde, ale s následujícími díly mé nadšení uvadalo a uvadalo. Seriál zapadl do komediální šedi a do konce řady se z ni ani přes pár nadějných záblesků ne a ne dostat. Na začátku série skvělý Sheldon se ke konci změnil ve fňukající a protivné dítě, "geek" Leonard se čím dál více přoměňuje v "normálního člověka" a ke konci funguje spíše jako usměrňovač Sheldona, Raj se svou problematickou stydlivostí nemůže vydržet být vtipný celou sérii, tak snad jen Wolowitz si zachoval jakous takous tvář po dobu celé první série. Pokud bych měl srovnávat s IT Crowd, srovnával bych dle mého soudu nesrovnatelné, jak zábavou, herci či charaktery. Snad jediné v čem The Big Bang Theory vyniká nad IT Crowd je krása Penny (Kaley Cuoco) oproti Jen (Katherine Parkinson), ale to rozhodně seriál nezachrání :). 70%

Johnny Mysto: Boy Wizard (1996)

Rodinný dobrodružný film, který si vychutnají především děti. Pro dospělého člověka to až taková zábava není. Přůměrný děj, podprůměrné akční scény filmu a vykreslení atmosféry doby se také moc nepovedlo. Navíc film byl natočený v roce 1996 a vypadá spíše jako film z osmdesátých let. Ptáte se proč tedy hodnotím za 2 hvězdy? Protože jsem si to vychutnal jako dítě :-) ... btw. Vim ze do toho nemam co mluvit.. Ale hlavne mu prosim nedavejte jmeno FIBO!

V.I.P. (1998) (seriál) odpad!

Aneb jak vyždímat z nabyté slávy Pamely Anderson v Pobřežní hlídce a jejich silikonových předností nějaký ten dolar navíc. Už jen nápad, že otřílení bodyguardi si přiberou do firmy jako svou reklamní tvář prodavačku z fast foodu je poněkud přitažený za vlasy. Stejně tak většina epizod, jejich zápletky, akční scény, vyvrcholení a hlavně herecké výkony byly směšné mnohdy až nekoukatelné. Takže snad jediné na co se dalo dívat, bylo ono poprsí Pamely. Nemůžu ale uvěřit, že to lidé v Americe a posléze i jinde ve světě vydrželo bavit celé 4 sezóny.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Seriálová klasika a povinost každého dítěte vidět alespoň několik dílu tohoto skvostu. Tvůrci William Hanna a Joseph Barbera snad ani netušili jakou perlu vypustili do světa, když v roce 1940 uvedli první díl Toma a Jerryho. Od té doby jsme mohli vidět desítky a desítky kouzelných, poučných, vtipných animovaných dobrodružství. Pokud mám mluvit za sebe tento "seriál" mě provázel celým dětstvím a i proto se stal pro mě nejlepším animovaným počinem minulého století.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Velmi zajimávý televizní počin z USA. Vynikající nápad bezkonkurenčního formátu, který ale s přibývajícími seriemi uvadal, uvadal až nakonec téměř uvadnul. Vysílání u nás navíc neustále ničil nesnesitelný a mnohdy až komický dabing. Nejdejbože, že poslední série nadabovali snad v 10 lidech, jelikož hlasy byly skoro v každém díle totožné. Přesto všechno hodnotím poněkud vysoko, tedy 70%, a to z důvodu, že příběhy z počátečních sérií byli vyníkající, napínavé a mnohdy až dechberoucí.