Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Není to špatný ale ty nájezdy a odjezdy kamery mě tak serou, že prostě musim dát o hvězdu míň.

Noční směna (2016)

Tak odpromítáno. No jak to říct. Technicky je to fakt průser. Bylo nás tam 11 a hlasovali tak čtyři, kteří nevzdali restart appky. :-D První půlka filmu byla asi takhle: 3 otázky a nutný restart, protože appka přestane zobrazovat možnosti. Nejde ale o to appku vypnout a zapnout, ale musíte jít do nastavení - ctrlmovie - vynutit ukončení a znovu spustit. Takhle to šlo první půl hodinu pořád dokola. Druhá půlka filmu už byla lepší. Některé telefony se dokáží chytit i když aplikace přestane fungovat. Prostě se nějak restartují a opět chytí wifi. To bylo ale asi jen u třech telefonů v sále. Škoda, na papíře to znělo fajn.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Námět je perfektní. Nedokážu si představit, že by si na takovou věc v dnešní době někdo v ČR troufnul. Obsazení stejně tak perfektní. Hitler jeden s nejpodobnějších, které jsem kdy viděl. Technicky úžasné - scény, ve kterých je Kostka dvakrát jsou velice dobře udělané. Nelze vůbec poznat předěl obrazu a to byl rok 1977. Bohužel film, ač ho mám moc rád, sráží veliké scenáristické nelogičnosti. Když se "evil" Bauer dusí, nesnaží se dostat do vedlejšího pokoje, aby mu dal vědět. že se dusí. Místo toho dělá div né kotrmelce na posteli, aby ze sebe ten zatrolený rohlík dostal. "Good" Bauer ho konečně najde (ještě živého), ale než aby mu pomohl ((Heimlichův chvat...), tak běží pro doktora. Cirkusáci hážou nože na kus prkna postaveného proti dveřím a jako bonus mají trampolínu na střeše a přijde jim moc fajn jí dát co nejblíž okraji - jo "safety first". Hitler a jeho banda kámošů jsou až neuvěřitelně hodní, když nechají muže tmavší pleti (Menšík) běhat po bungru a třikrát vysvětlovat, že jim vlastně přišli pomoct. Na to, že se s raketami dá létat časem kam se zachce, tak mají dost chatrný bezpečnostní systém. Nějaká prevence proti odcizení neexistuje. "Evil" Bauer pomáhá bandě fašistů a trošku mu nedochází, že jestli Hitler vyhraje 2. sv. válku, asi mu ty peníze budou k ničemu, protože se zřejmě ani nikdy nenarodí. Takových věcí je tam strašně moc a každým dalším shlédnutím člověk najde další. Film je skvělý, ale po těch letech je na něm vidět velká naivita.

Assassin’s Creed (2016)

Bohužel prokletí herních adaptací pokračuje. Film je dějově prázdný a ani fanouška herní série příliš nenadchne. Nechápu, co na tomto scénáři psali tři lidé. Ale dobře, prázdný scénář a nudné dialogy bych ještě překousl, kdybych se dočkal pořádné bojové choreografie, o které, jak jsem doufal, by to celé mohlo být. Jenže tohle není Asie a ač je Hong Kong napsaný jako jedna ze zemí původu, na bojových scénách to určitě nepoznáte. Nedávno jsem zkouknul druhý Zátah a ve srovnání s "Assassinem" je to naprosto nesrovnatelné. Je mi fuk, že jde o hollywoodský blockbuster a tím pádem se od něj možná takové bojové kreace nečekají. To se na to ale rovnou můžou vykašlat. Z vlastní zkušenosti vím, že film funguje na diváky -15, takže studiu vyšlo, co zamýšlelo. Ač je v herní sérii krve spousta, ve filmu jí prakticky neuvidíte. Je to zvláštní, studio si uvědomuje, že hru hrají mladší přesto, že na krabičku s hrou dají nálepku 18+ a hra na to i vypadá. Film ovšem dostane rating 12+, aby na to mohli i děcka, který hru jakože potají hrají a na filmu se vydělalo. Přijde mi to, jako by se ve videohrách mohlo dovolit víc, než na plátně kin a to se mi nelíbí. Ve výsledku je film nudný a nemá co nabídnout. Příběh Calluma si prakticky ani nejde svojí cestou, ač se tváří, že ano. Primitivně kopíruje Eziovu honbu za Jablkem rájem, který ve výsledku naprosto vyšumí. Stokrát víc by se mi líbila předělávka druhého dílu s právě zmíněným Eziem a Desmondem, protože právě tito dva byli nejsilnějšími charaktery série (Ezio především).

Pustina (2016) (seriál)

Konečně se to povedlo i v Čechách. Seriál, který díky své atmosféře a touze diváka poznat víc, chytne a nepustí. Perfektně napsané charaktery včele s místním "wierdo" Duškem rozehrávají jednu z nejzajímavějších seriálových událostí, která kdy byla v ČR natočena. Smekám.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Celkem zbytečný kus v plánované skládačce. Asi se měl Roland hned pustit na cizí planetu. Nejen, že tento díl je jen nastavovaná kaše, ale zároveň tu nic nedává smysl. Pro příklad uvedu jednu scénu vytaženou do absurdity nejhrubšího zrna: Poručík ukazuje kapitánovi snímky Hubblova dalekohledu. To samo o sobě, je zarážející. Země má neskutečně vyvinutou technologii díky prvnímu střetu s mimozemšťany a po dvaceti letech neskutečného technologického pokroku, používají Hubbleův dalekohled, kterej byl zastaralej už v roce 2000? Nicméně, generál se dozví, že zmizela základna na jednom z měsíců (asi) Jupitera. Ale nejen to, dokonce zmizel i měsíc. Generál zareaguje tak, že vezme telefon, zavolá ženě a nařídí jí, aby se přestěhovala k tchýni. WTF??? To ta tchýně bydlí v jiný galaxii? Vždyť zmizel měsíc! K čemu jí bude, že si vezme pár špinavejch hadrů a odjede do jinýho města? Neskutečně dementní je třetí rasa, která se tváří, jako to nejdokonalejší ve vesmíru a o nás mluví jako o primitivech. Sice celou jejich populaci pobili vetřelci v čele s královnou, která skočí na trik, na kterej by neskočil ani mrtvej kůň bez mozku, ale my jsme ty primitivní. Takových věcí je tam neskutečně moc. Už to nepůsobí vtipně, ale směšně. Přijít tenhle film v roce 1996, asi by byl přijat jinak, ale kinematografie, stejně jako prakticky každé jiné odvětví, ať už kulturní nebo ne, se vyvíjí a studia by si neměla myslet, že jim projde to, co jim prošlo před dvaceti lety. Krok s divákem se musí držet a divák je rok od roku rozmazlenější.

Země stvořená lidmi (2012) (seriál)

Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že mi to připomíná komunistický deníky let minulých. "Lidé dnes létají do práce i do vesmíru" jsou věty jako vystřižené z těchto propagandistických magazínů. Každý ví, že jich tam vyletí za rok opravdu hrstka a všichni se klepou, aby se něco nepodělalo. Rozhodně to není žádná samozřejmost, jak by se z dokumentu mohlo zdát. Dále mě mrzí, že se dokument soustřeďuje jen na určité značky v daném odvětví (sponzoři dokumentu?). U letadel nepadne ani zmínka o Airbusu přesto, že mají nedostižnou A380. Mezi auty ukazují automat, který jezdí po okruhu bez řidiče a o google autu, které dokáže celkem úspěšně jezdit v provozu taky ani slovo. Celkově to trošku smrdí a toho tahání trika je tam moc. Oceňuji ovšem náročnost dokumentu a jeho celkem velkou informační hodnotu.

Dárek (2015)

"Gordouuu Wierdouuuu". Krásné překvapení, na které jsem se těšil od prvního traileru. Mám hrozně rád, když si zajdu na něco, co se aspoň trošku vymyká dnešnímu (dosti podprůměrnému) standardu. Dárek je chytrý, na nic si nehraje. Používá stále stejné kulisy a prostředí, což prohlubuje pocit stísněnosti. Má krásně vystavěnou atmosféru. Edgerton je "supr creepy", ale já jsem hltal Batemana. Fakt se mi tam ten chlap líbil. Co mi brání dát absolutní hodnocení je poněkud kolísající tempo a klasické béčkové lekačky, které ve filmu působí jako pěst na oko.

Mistr (2012)

Pro mě byl film obsahově nic neříkající a nevěděl jsme, jestli mam hlavním hrdinům fandit nebo si myslet, že jsou pošahanci (to se netýká Freddiho samozřejmě). Jak jsem čekal, hned od prvních okamžiků mě opět uchvátil Phoenix. Můj o dost méně oblíbený herec Seymour Hoffman zde ovšem také předvádí skvělý výkon a to jsou vlastně hlavní dva důvody proč si tento film určitě pustit. Ty další by byly určitě perfektní kamera a celkem zajímavá režie.