Speed Racer (2008)

ta třetí je určitě a jenom za režii a celkem zajímavé (i když mě osobně barevně odpuzující) vizualní zpracování. Víc netřeba říkat protože název a poster vám řekne všechno...

Muž na laně (2008)

Krásný film, který vypovídá nejen o muži pro kterého nebylo nic nemožné ale také o svobodě, světě a jeho možnostech. Celý dokument disponuje skvělým nábojem a výpravou. V jedné až dvou chvílích se tepno tak stupní, že prakticky nevíte jestli koukáte na dokument nebo thriller. Příspívá k tomu hlavně skvělá Nymanova hudba, která si divákovo ucho získala hlavně ve filmu Piano. I zde od něj uslyšíme krásné melodie v čele se skladbou Time Lapse. Film celkově pro mě byl velkým překvapením a jsem rád, že jsem se dozvěděl další ze zajímavých událostí světa. V tu dobu jsem totiž ještě nebyl součástí koloběhu života a tak jsem rád, že jsem viděl něco co mi v tom dnešním koloběhu připomene, že existuje i jinej svět než je "ten v práci" a "ten mimo práci"

Zack a Miri točí porno (2008)

3.5* příjemná komedie se sympatickým a neokoukaným párem v hlavní roly.

Taxikář (1976)

"You talking to me?" ;-)

Moon (2009)

Kdepak, ať si každej řiká co chce ale kůli takovejm filmům jako je Moon stojí zato žít. Po scifi debutu District 9 od Blomkampa je tu další debutující režisér se scifi. Pro mě vyhrál Jones a to hlavně kůli tomu, že se snaží obnovit vlnu filmů jako bylo Solaris od Tarkovského nebo tolik zmiňovanou Odysseu od Kubricka. Moon jsem si vyhlídnul před rokem a čtvrt, protože jsem sledoval na čem dělá Clint Mansell a proto jsem se o film i zajímal. S odstupem času jsem si uvědomil, že by tenhle film nemusel bejt jenom o hudbě a taky nebyl. Krásné komorní draha o Samu Bellovi jako člověku přináší všechno co mi tenhle rok tak chybělo.

Valkýra (2008)

Lehce v americkém nádechu přesto perfektně natočené drama o největším atentátu na Adolfa Hitlera. Já osobně jsem byl až zaskočen, jak moc se snažil Singer na nic nezapomenout. Legendární výměna umístění porady, posouvání aktovky pod stolem a všechny podobné detaily, které umožnily Hitlerovi přežít jsou zde obsáhlé.

District 9 (2009)

4.5*. Film oplývající skvělou kamerou, efekty, hudbou, hlavním hrdinou a silným námětem. Bohužel to co Blomkamp vymyslel ve svém krátkometrážním filmu Alive in Joburg funguje jen do půlky filmu. V druhé půlce film naprosto mění svou chrakteristiku. Všechno je akčnější, rychlejší ale bohužel nekomplexnější. D9 má spoustu otazníků na které prostě nenaleznete odpovědi. Přesto jeho zpracování mezi ostatnímy scifi poslední doby naprosto vyniká a má ambice být takovou malou revolucí ve svém žánru.

Náš vůdce (2008)

Určitě lehce naivní film přesto se zabývá těmi spravnými otázkami. Ani se nechce věřit, že režisér má za sebou takový počin jako je "Holky to chtěj taky". Ve filmu mimo námětu exceluje také střih a kamera. Zřejmě by to byli tři hvězdy ale za nápad a za zpracování konce dávam jednu navíc.

25. hodina (2002)

K tomuto filmu se opravdu skvěle hodí motto " Zapomenutlný film s nezapomenutelnými scénami", kterým vévodí "Fucking scene".