• Pohádka

Poslední noc v Soho (2021)

Vynechal bych označení horor, ovšem atmosférický thriller na 1*. Dlouho tady nebylo tak hezky vykreslené retro se všemi detaily, co k tomu patří - hudba, barvy, kostýmy, exteriéry...jednoduše báječně ladilo. Myšlenka zajímavá - neotřelá, casting výborný (Anya má rozhodně potenciál), vše dohromady tvořilo netuctový mix a já si tohle kino moc užil. Vřele doporučuju.

My (2019)

Mi se to líbilo, atmosféra tísnivá, hudba perfektní a herci se snažili. Dialogy nebyly úplně špatné, jediné, co bych vytknul, byla tak nějak nedotažená nedobře dovyprávěná/lehce odfláknutá pointa s "připoutanými" (těmi klony). Prostě chybělo závěrečné "aha".

Pach krve (2021)

Zajímavá zápletka, dobrý casting, scénář, který neurážel průměrné IQ. Příjemná poutavá podívaná. Rozhodně doporučuji, slušný zástupce žánru vyvražďovaček.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Když já je oba žeru, další příběh manželů Warrenových. Příběh vystavěn a vyprávěn bezchybně, bezvadní herci, fajn kamera. Napětí budováno postupně a se vkusem. Za mě nejlepší scéna - zabití majitele psího hotelu (působivě ztvárněny halucinace hlavního hrdiny). Slušná trojka, která si zaslouží potlesk, ovšem jedničce a úžasné dvojce se to nevyrovná. Řemeslně pro laického diváka nelze vytknout nic.

Backcountry (2014)

Celkem sympatický uvěřitelný mladý pár. Výlet v lese - absolutní divočina USA se vším všudy. Příroda má navrch, jakkoli jsme zkušení a vybavení. Když se k tomu přidá agresivní medvěd (přesný druh netuším), je vymalováno, realisticky zobrazeno - ne ala Revenant :). Jediné, co mě rušilo (obecně mám problém s roztřesenou kamerou) je rádoby freneticky a realisticky stylizovaná kamera pravděpodobně pro zvýšení transu diváka.

Cesta za smířením (2021)

Velmi milé překvapení, svižné, vtipné, bez patosu a především s fantastickými herci. Noomi snad ani neumí hrát špatně a její filmový manžel, tchán a uprchlí vězni jsou všichni na 1*. Skvělá kamera, dokonalý scénář... senzační ironická jednohubka v adventním čase. Vřele doporučuji...

Šarlatán (2020)

Za mě velmi vydařený životopisný snímek o výjimečném člověku. Bezvadně řemeslně zvládnutá dobová atmosféra. Skvělé herecké výkony, krásná kamera. Mělo by se povinně promítat všem středoškolákům. Vkusně vykreslená intimní linie příběhu pana Mikoláška (šla poznat ženská citlivá ruka). Smekám, jen drobná výtka - v závěru chyběla kompletní informace..., možná aby si divák dohledal sám.

Nabarvené ptáče (2019)

Už dlouho ve mě film nevyvolal takové emoce, bohužel to byl mix pocitu zmaru a zlosti. Souhlasím s ostatními, že řemeslně bezvadně zvládnuté, ovšem šílený a smutný příběh hlavního hrdiny se ke mě nedostal. Z počátku snad malinko ano, ale posléze mě napadala přirovnání ala Revenant zmrtvýchvstání. Takto nepřátelské odporné prostředí snad nebylo ani v nejhlubším středověku natož pak před 80 lety v Evropě zmítané druhou světovou válkou. Krutost, nenávist a zaostalost obyvatel, které Joska potkává, je vykreslená nerealisticky. Jednoduše řečeno tohle nebyl film pro mě a pachuť, co mi zůstala po shlédnutí, se bude vytrácet pomalu....

K zemi hleď! (2021)

Satiricky laděný snímek o blížícím se konci světa způsobeného střetem s obrovskou kometou. Profesor a jeho studentka učiní tento objev a snaží se varovat lidstvo - okamžitě se roztáčí soukolí zájmu zkorumpovaných vrcholových politiků, nejbohatších mecenášů, vlivných médií a sociálních sítí. Mistrně zvolený casting a svižná kamera zachraňují nepříjemnou pachuť z vážného tématu. Každopádně stojí za shlédnutí a vřele doporučuji, zvláště jste-li fanoušek Lea, Jennifer a Meryl... Nesmím zapomenout na nestárnoucí Cate Blanchett.

Tajemství v nás (2020)

Bez Noomi by to nefungovalo, je vynikající. Obecně mám snímky, kde se vykreslují osudy postav postižené válkou, rád, nota bene dějově zasazené v 50.-60. letech 20. století. Bylo to komorní a řemeslně bezvadně zvládnuté. Chybělo jen malinko, aby bylo dokonalé. Doporučuji...