Slovo policajta (1985)

Velice jednoduchá podívaná s Alainem Delonem. Nicméně film to určitě špatný není. Dá se říct, že klasická kriminálka téhle doby.

Smrtelný hřích (1945)

Tomu se opravdu říká smrtelný hřích......chorobná žárlivost sice není hříchem, ale v tomto podání je opravdu chorobná. Ellen Je opravdu ctnostná žena, když miluje svého manžela až za hrob. Dobře zfilmovaný příběh a klasický happyend mi udělal radost:)

Dannyho parťáci 3 (2007)

Hvězdné obsazení dává předzvěst veliké pecky, ale myslím, že se tento díl držel při zemi. Podívaná pěkná, sice se místy vymiká realitě, ale to je film. Určitě není špatný, ale není to nic nového pod sluncem. Dávám tři hvězdičky za řekl bych dobře strávený večer.

Základní instinkt (1992)

Takhle tajuplná a sexem oděná atmosféra je vidět opravdu jen v tomto snímku. Sharon Stone a Michal Douglas předvádějí opravdu mimořádné herecké výkony. Celý snímek jsem měl o hlavní hrdince pochybnosti, ale nakonec jsem jí tedy uvěřil:) pokud vám není cizí kriminální žánr a nebojíte se milostných scének, kde je právě ukázán ten "základní instinkt", tak vřele doporučuji shlédnout.

Drsný časy (2005)

Pokud bych měl tento film hodnotit podle žánru, tak dávám bez pochyby 4 hvězdičky. Velice zajímavě pojatý příbeh o vysloužilém vojákovi, kterému se nedaří zapojit se do normálního života a postrádá vnímání mezi realitou a životem plným zabíjení, který ho tak pohltil v afgánistánu. Už po několika mintách filmu mi děnní přišlo podobné jakou filmu training day a není se čemu divit, když řežisér tohoto filmu byl s training day nemálo spjatý.

Ztraceno v překladu (2003)

Velice příjemný film s nádechem velice okouzlujícího humoru. Bill Murray mě svým výkonem opravdu oslnil. Příběh a film samotný mě velice zaujal Paní režisérka se opravdu předvedla. Nemám co dodat prostě pět hvězdiček

Iluzionista (2006)

Tento tajuplný žánr je mi velice blízky a po shlédnutí dokonalého triku jsem byl plný očekávání. Příběh je velice dobře zakomponovaný do Vídně na přelomu 19. a 20. století. Stará láska je opět nalezena, ale záhy zmařena smrtí iluzionistovi přítelkyně, kterou od dětství miluje. Tento kouzelník je velikým trnem v oku císaře, ale i jeho polijecního komisaře a tak jsme svědky velice promyšlené hry mezi císařem a iluzionistou. Jediné co mi celý film vrtalo hlavou je, jestli mám na tento film pohlížet jako na nereálný, nebo reálný, protože většina iluzí je podle mého v reálném světě neuskutečnitelná, anebo je to kouzelník velikých kvalit. Velice příjemná podívaná, kterou hodnotím třemi hvězdami.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Když jsem se dozvěděl, že se připravuje čtvrté pokračování, tak jsem měl velikou radost, ale zároveň strach. Radost, protože Johna McClanea mám velice rád, ale zároveň strach, protože poslední dobou se pokračování tvůrcům nedaří a spíše z toho dělají akční snímek o supermanovi. Tento film je od začátku až dokonce nabitý akcí, takže se u něj člověk rozhodně nenudí. jen bych tomu vytknul pár nereálných akcí, třeba když John skáče na stíhačku, nebo když sestřelí vrtulník autem, ale pokud jste už ponořeni do atmosféry filmu, určitě to nevadí. Co se mě týče, to podprůměrný film rozhodně není, ale na můj vkus to není ani nadprůměrný. Takže tři hvězdičky.

Alexander Veliký (2004)

Tento film snad neukazuje nic jiného, než jen historické souvislosti, ale tak je to snad vždycky, když američané natočí něco o evropských dějinách. Mám rád historické filmy, ale tento mě opravdu nezaujal, spíš naopak. Po shlednutí statečného srdce si průměrný film představuji jinak. Dávám dvě hvězdičky