Sanitka (1984) (seriál)

Nemocnice na kraji města, second edition. Hlavní milostný trojúhelník se časem zdá trošku zdlouhavý. Přesto jsem se až do konce držel v napětí, jak to vlastně všechno dopadne. Nelze zapomenout na záchranu letadla, jež se opravdu stala.

Rain Man (1988)

Tom Cruise a jeho cesta do hlubin autistovi duše. Dustin Hoffman hrál svou roli naprosto dokonale a oskara si zasloužil jako nikdo jiný.

500 dní se Summer (2009)

Příjemné pohlazení po duši. Klasický romantický příběh, převyprávěný poněkud na přeskáčku, na mne působil sympaticky a navíc i zajímavě. A hudba? Opravdu famózní. Poslední dobou si ji přehrávám neustále dokola :).

Podfu(c)k (2000)

Být gansterem není hold jednoduchý a někdy se člověk musí pořádně otáčet, aby všechno stihl. Guy Ritchie se sepsal vynikající scénář a navíc si sedl i na režisérskou židli. Nelze nic jiného než doporučit. Jen tak dále!!!

Někdo to rád horké (1959)

Nestárnoucí klasika. Gangsterská crazy komedie, u níž jsem se celou dobu válel smíchy. Sugar je jednoduše sladká :).

Těžká váha (2005)

Opět jsem podlehl citovému vydírání pana Howarda. A to jsem si říkal, že už to pro tentokráte vydržím a druhý životopisný film z americké historie budu vnímat bez emocí. Jenže to jednoduše nešlo, protože Crowe hraje naprosto dokonale (ten člověk fakt zahraje všechno), a ve spojení s mou oblíbenou Renée nelze jinak. PS: Při boxérských zápasech mi stoupal adrenalin do extrémním výšin. Doporučuji pro lidi s nízkým tlakem :).

Chceš mě, chci tě (2009)

Dějová linie je hodně slabá, hudba průměrná a dialogy taky nic moc. Tak proč vlastně 4*. Ani nevím. Asi kvůli Katherine Heighl, která je zatraceně hot, kvůl Gerardu Butlerovi, jehož průpovídky jsou celkem trefné (i když normálním životě dost trapné) atd... Byl jsem hold při sledování tohoto filmu v dobré náladě.

Ples příšer (2001)

Poněkud utahaný, i když zajímavý, scénář byl dost slušně proveden hlavními herci v čele B.B. Thortnem a Halle Berry. Čekal jsem víc, ale na druhou stranu to mohlo dopadnout i hůře :).

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Nejdříve musím zmínit, že jsem film shlédl v českém dabingu, takže vlastně už tím jsem dal jednu hvězdičku dolu. Knížku dobře znám, ale na druhou stránku i chápu, že musí být řádně osekána, aby mohla být jakž takž zfilmována, a v tom byl právě onen problém. Vybíralo se hodně nelogicky a děj často přeskakoval, bez jakéhokoliv propojení vůči jeho smyslu. Gradace situací byla hodně vlažná (konec byl vlastně hodně nepovedeným prologem pro další díl-y) a o akci raději ani nemluvím. Snad jen ta jeskyně se vydařila. ale to na tak dlouhý film rozhodně nestačí. Hudba byla na poslech pěkná, ale v situacích, jež byly ve filmu, ve většině případů nedokázala podtrhnout, to co se dělo na plátně. Takže sečteno podtrženo, velké rozčarování. Možná to o trošku zvedne originální verze.