Predátor: Kořist (2022)

Pre mňa niekde medzi Arnoldovým Predátorom a polozabudnutými Predátormi s Adrienom Brodym.  Na prvý pohľad je jasné, že tá baba má asi 10% Arnoldovej svalovej hmoty a 5% jeho charizmy, ale vďaka perfektnej réžii, krásnemu vizuálu a rýchlemu spádu to až tak nevadí. Rýchlopalné zbrane nahradili väčšinou tie chladné a prispósobil sa tomu svojim arzenálom aj samotný Predátor, čo tvorcovia patrične kreatívne využili. Páčilo sa mi aj to obrazné aj názorné rozoberanie problematiky lovu a lovcov.

Moonfall (2022)

Emmerichov kompilát jeho podstatne lepších snímkov doplnený o ďalšie sci-fi témy (minozemšťania, AI, konšpiračné teórie), celé to však dokopy vôbec nedáva zmysel a už to nie je ani také zábavné na to, aby človek tú absenciu logiky nevnímal ako napr. pri Dni nezávislosti, Dni po tom, či 2012.

Kingsman: První mise (2021)

Alternatívna história, alebo len alternatívny dejepis, protivojnová propaganda, alebo naopak vojnová agitka, niektoré udalosti podané vcelku presne (atentát), niektoré zase ako bizarná paródia (gayputin). Ten film je tak rozporuplný, že človek nevie čím chce vlastne byť a nakoniec mu zostane len bezduchý akčný výplach.

Zrozeni milovat (2021) (seriál)

Nič viac a nič menej ako jedna časť Black Mirror natiahnutá na vyše 3 hodiny. Bohužiaľ je tam málo sci-fi a čierneho humoru a veľa telenovely.

Matka versus android (2021)

Obstojný sci-fi triler s miestami až hororovým nádychom. Deravý scenár a absenciu logiky nahrádza kvalitný herecký výkon ústrednej dvojice a slušné tempo.

Star Trek: Podivné nové světy - Podivné nové světy (2022) (epizoda)

Je to tam! Presne to, na čo sme čakali od fiasku menom Discovery. Pilot ponúka všerko to, po čom sme túžili a konštatujem, že tu máme  konečne  dôstojného nástupcu TOS a TNG v novom modernom 4K šate. Ten duch tam proste je a nepokazí ju ani genderovo korektný woke team up na staronovej Enterprise. Viac po prvej sezóne...

Vřískot (2022)

Meta na druhú. Samozrejme originál je originál, ale keď sa nad tým človek zamyslí, lepšie sa to natočiť asi nedalo a nebiť tých pár logických kiksov to k originálu nemalo až tak ďaleko. Nový Vreskot už nesumarizuje a nedekonštruuje pravidlá iných hororov, ale aj svoje vlastné, navyše sa asi ešte viac pohráva so žánrovými klišé a sebakriticky rozoberá slabú kvalitu pokračovaní hororových sérií.

Batman (2022)

Batman meets Sedem, alebo po štvrtý krát a zase inak, tentokrát ako temná noirová detektívka so sociálnym presahom.

Projekt Adam (2022)

Samozrejme, že to cestovanie časom vlastne vôbec nedáva zmysel, teda dáva asi tak ako v Návrate do budúcnosti, ale úplne postačuje ako zámienka na zábavné rodinné sci-fi kde by sa mohol Reynolds vyblázniť so svojimi typickým hláškami. Presne kvôli tomuto a priemernej PG13 akcii to funguje oveľa lepšie ako rodinná komédia než ako akčné sci-fi.

Město podivínů (2018)

Škoda toho amatérskeho spracovania, herci niektorý super (hlavne tá malá, ktorá pripomínala Newt z Votrelcov), ale väčšina bieda (hrozne nesympatický dedo alebo to herecké poleno z BSG). So slušným rozpočtom, kvalitnou réžiou a lepšími hercami to mohlo byť ďalšie netradičné spracovanie superhrdinského mýtu v štýle Vyvoleného.