Leť, ptáku, leť! (1978)

Tak příjemný film to opravdu je. Vlastně až moc, protože se na to pak člověk s odstupem dívá a říká si, že to nebyla zas tak špatná doba - krásná země, úrodná, lidi se slušně chovali, pomáhali si, mládež sportovala... a hlavně ty grófy už nemáme a zato všude vodovod! Ale teda z dějového hlediska je to skutečně ptákovina, a ne sice úplně nudná, ale předvídatelná jak kalendář.

Pohlaď kočce uši (1985)

Docela solidní bizar. - Bradavku jsem vážně nečekal a vzhledem ke zbytku filmu mě dost překvapila. - - - Jinak normalizační kinematografie opět nezklamala a nabízí dvě-tři obrýlené sboristky (i když na těleso takového typu je to spíš "jen"), z toho výraznější dvojici archetypálních šprtek-slušňaček (které se v závěru odvážou Hvězdou na vrbě), komplementárně jedna -D, druhá +D

Eliška má ráda divočinu (1999)

Forma vynikající, obsah místy trochu slabší (hlavně pasáže s "hloubkou", jak to u podobných filmů bývá). Schmidt je úchyl :) (Souhlas s Gemini.) 7/10

Spirit (2008)

- - - možná se na to zkusím podívat, ale obecně tu kombinaci brýle-vamp vůbec nemusím. Scarlett J. se ve filmech brýle nosit nestydí, což je fajn, ale takový Scoop je mnohem lepší cesta :)

Proč? (1987)

Škoda té často přílišné doslovnosti (což se dá Johnovu scénáři v menší míře vytknout i ve Sněženkách). I autenticita "veřejnosti" mohla být přesvědčivější. Jinak solidní, suverénně a nápaditě natočené, až na výjimky dobře zahrané (kraluje Landa, ten se pro role agresivních vymatlanců narodil). Pěkně vystižený všeobecný marast sklonku normalizace.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Snažit se rozbít monarchii převýchovou následníkových potomků, kteří krz nerovnorodý sňatek rodičů vůbec neměli nárok na trůn, to mohlo napadnout jenom Cimrmana :)