Hamlet podniká (1987)

Zabití rádiem výborné, ale na probodení kontrabasem to nemá...

Vřískot (1996)

to zas bylo jalové rozuzlení...

Slečna Drsňák (2000)

- - - brýle Sandře Bullockové na nose moc dlouho nevydrží, takže zbytek filmu je standardní akčně-romantická komedie s nezbytným morálním poselstvím, ke které není důvod se vracet.

Nájemník (1976)

- - - wow, Isabelle Adjani ve velkých brýlích. (galerie)

Baculka (2007) (TV film)

Hm, tohle teda byla "baculka" tak na dolní hranici baculatosti... Velmi oddechová záležitost, nicméně některé momenty jsou docela vtipné a trefné. - - - Její kamarádka, štíhlá (ale ne zas vychrtlá, majngot) fotomodelka, nosí semo tamo (ve druhé polovině už pořád) decentní brýle. Mlask.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Nesmyslům se v zápletkách o cestování časem těžko vyhýbá (a nepochopil jsem Janův první plán - zachránit Karla - a co by dělal se sebou 2x?), ale "triky", situace, dialogy, úvodní titulky (!), Sovák při otevření kufru a zejména Vicenův Hitler jsou famózní. - Zajímavost: mladou verzi Sovákovy role dabuje jeho syn Jiří Schmitzer.

Humoriády Felixe Holzmanna (1985) (pořad)

.... ale tři věci si nepamatuju - jména, čísla... čísla, jo... no a to třetí už jsem zapomněl... - Mnohé scénky jsou absolutně perfektní a můžu je poslouchat pořád, ale některé jsou zase slabší, pan Jouda už se v nich trochu opakuje a vaří z vody. Každopádně, FH je jeden z nejlepších komiků (autorů i performerů) naší historie.

Profesionálové (1977) (seriál)

CI5 save the good old conservative Britain! 90 %

Donnie Darko (2001)

Chtěl bych vidět direktorův cut. Každopádně před takovým autorským sebevědomím (v takovém věku) klóbrc dolů. Ale něco mi v tom pečlivě vystavěném a bez zaváhání odvyprávěném příběhu chybělo - snad nějaký přesah? Našly se pěkné satirické nástřely, ale jako celek mi to smysl moc nedává. - - - Jinak souhlasím s názory, že je třeba vidět film víckrát - sám bych rád ještě jednou zhlédl, jestli to měla Drew Barrymore slaboulinké plusky, nebo se mi to jen zdálo :}