Arrow (2012) (seriál)

- -.- E. B. Rickards jako brýlatá ajťačka Felicity Smoak ve svém původně epizodním výstupu tak okouzlila obecenstvo, že se z ní stala jedna z hlavních postav seriálu! A není se čemu divit, krom toho že by se svým zjevem byla bohyní jakékoli informatické fakulty, ty brýle jsou (aspoň v některých scénách) dokonce dioptrické (+)! Wow

O poklad Anežky České (1993) (pořad)

70 %. Z pohledu dnešní internetové zběsilosti už vpravdě středověká záležitost, ale patří k dobové klasice.

Večírek (1968)

Pompézní ulítlost zcela v intencích své doby, bohužel s dost nevyrovnaným tempem i úrovní humoru. Některé scény a gagy jsou geniální, jiné by nebylo škoda vystřihnout. Sellers se snaží seč může a ztřískaný číšník mu dělá dobré křoví, ale primitivita a řídkost scénáře je občas i nad jeho síly. 70 % (čekal jsem to lepší)

Hogo fogo Homolka (1970)

Myslivecké scény byly trochu úmorné, ale k atmosféře filmu to patřilo, a ty závody v norování působily možná přesně tak zvrhle a odporně, jak měly.

Mendel - otec genetiky (2016) (TV film)

Trochu moc mystiky a opakování již řečeného. - V titulní roli Jan Špilar, přední brněnský (a vůbec český) kadeřník, jáhen a roku 2018 kandidát do Senátu. V mládí se jako elév podílel na oscarových maskách filmu Amadeus.

Ropáci (1988) (studentský film)

Toho Oscara si se Svěrákem zasloužil přebírat i pan Nedbal.

Ducháček to zařídí (1938)

Vynikající pojetí úvodních titulků! Jinak dobré, ale trochu moc z toho trčí, že je to Burianova one-man-show (zdatně mu sekundují zejména Šlégl a Trégl, naopak Hemmer je nemastný neslaný a Marvan tu má jen takový štěk). A nikdy jsem moc nepochopil co všichni viděli na Mandlové (podobný případ jako Brejchová), i když tahle role jí celkem sedla.

Hlavní výhra (1982) (TV film)

Typická trojková TV blbina, ale o stupeň to zvedá Nárožný a jeho Vondřich, to je něco mimořádného.

Ženitba (1976) (TV film)

70 %. Jako asi kvalitní záležitost, ale mě to divadelní přehrávání v televizi moc nebere; tady to přeháněl hlavně Kostka. Naopak potěšila Slunéčková, ta ženská měla úžasný šmrnc.

Co je vám, doktore? (1984)

Je zajímavé, že své dva nejlepší (a možná jediné dobré) filmy natočil Olmer ve spolupráci se Svěrákem a krátce po sobě. Nějaká mimořádná konstelace asi. A Svěrák se údajně při natáčení do Krajčovičové vážně zabouchl, náhoda? - - - Iva Hütlerová v roli jeho ženy-archetypální vědkyně nosí velké brýle, slabé na dálku.