• Romantický

Thor (2011)

Tento film bol na mňa až príliš veľké fantasy, a keďže ja tento žáner veľmi neobľubujem, boli pre mňa príjemnejšie skôr scény odohrávajúce sa na Zemi. A to aj vďaka vtipným situáciám vyplývajúcich z toho, že sa Thor ako mytologická postava ocitla medzi bežnými smrteľníkmi. Žiaľ bolo toho menej ako som dúfala. Naviac, čo ma sklamalo bolo pre mňa slabé 3D spracovanie, ktoré sa v tmavých scénach stávalo takmer nepozerateľným a celkovo dobrých 3D efektov tam bolo pramálo. Inak ale nemôžem povedať, že by ma to nudilo.

Glee (2009) (seriál)

OK, už nepatrím síce celkom do kategórie pre ktorú je tento seriál určený, ale čo...Sú mladí, poväčšinou pekní a dobre spievajú. Preto hodnotím o čosi vyšie. A soundtrack mám odpočúvaný zpredu aj zozadu:)

Věčný příběh (1998)

Rozprávky nie sú zrovna moja šálka kávy, táto sa mi ale páčila. Pre mňa zaujímavo spracovaný príbeh o Popoluške, ktorý by som možno hodnotila vyššie, keby hlavné obsadenie bolo iné. Konkrétne Drew a Dougray ma veru veľmi neočarili.

Procházka v oblacích (1995)

Sladke a predvidatelne ako burky z tepla, ale ja mam jednoducho slabost pre filmy ohohravajuce sa v nadhernom prostredi vinic. Mozno prave predstava straveneho leta oberanim hrozna a zazitim atmosfery zberu sposobila, ze ma tento film bavil. Navyse iskrenie medzi hlavnymi predstavitelmi bolo neprehliadnutelne.

Nepolíbená (1999)

O tomto filme som počula už dávno, nejak som sa k nemu dostala až dnes, ale nič by sa nestalo, keby aj nie...resp. mala by som o jeden zlý filmový zážitok menej. Drew je tu otrasná - vyzerá otrasne, hrá ohavne.

Dvojčata (1988)

Toto je proste jeden z filmov mojho detstva a v tom case som ho hodnotila vysoko pozitivne.

Baba na zabití (2003)

Ta stara ma neskutocne vytacala a ak o to islo tvorcom, tak im to vyslo. Ale inak som sa aj par krat vcelku pobavila.

Zkus mě rozesmát (2011)

Na tento film som sa na základe traileru dlho tešila, dokonca som nepočkala ani na titulky a to možno bola chyba. Niektoré vtípky mi preto unikli, ale inak v zásade môžem povedať, že ma tento film nesklamal. Takýto typ romantickej zápletky mám rada a Jennifer s Adamom to spolu celkom ladilo. Ja to hodnotím ako ideálny oddychový film na večer vo dvojici.

Matrix (1999)

Matrix je pre mňa film, ktorý prelomil môj odpor voči sci-fi filmom a od tohto počinu som začala podobne ladené filmy vyhľadávať. Originálna myšlienka a ktohovie, možno nie je ďaleko od pravdy. Každopádne geniálne spracovanie, geniálne akčné scény, geniálny Neo, všetko geniálne:) Go Matrix, go!

Moulin Rouge (2001)

Dlho som odolavala tomuto filmu a ked som si ho nakoniec dopriala, uzivala som si kazdu minutu od zaciatku do konca. Zhrniem to jednym resp. troma slovami - uzasne, uzasne, uzasne. Muzikaly az tak nemusim a ked ich musim, tak vacsinou vyhladavam hovorene pasaze, ale tato hudba mi tak sadla, ze som sa v kazdej jednej pesnicke doslova bahnila:) Nehovoriac o scenickom prevedeni, hercoch, atmosfere, pocitoch...