• Hudební

Můj život s Bohuslavem Martinů (2021) (TV film)

Vedle Štací Miloně Čepelky TOP letošní Zlaté Prahy. Martinů sice v kostce, ale velmi atraktivní. Vkusná kamera i dobří herci (zvláště Hofová). V roli Martinů bych sice viděl někoho jiného, ale i tak to Stach zvládnul velmi dobře, byť byl jako postava trochu upozaděný.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Trošku jsem se bál, že to bude hloupé a křečovité. Rozhodně je to nadprůměrný film, který by mohl i méně tlačit na ten "středoproud" a více si ještě pohrát s uměleckým vyjádřením. Herecky mi přišel neslabší a neméně ukázněný Čermák, nicméně obsazení hlavní čtveřice je velmi, velmi povedené.

Můj příběh (2019)

Scenáristicky a režijně velmi diletantsky zpracované. Práce s hercem i dialogem až na studentské úrovni. Nicméně hezké lokace a celkem příjemná kamera. Bohužel však i Petr Malásek jako skladatel velmi zklamal a celkový dojem z filmu je spíš lítostivý.

Hranaři (2011) odpad!

Bože, pro jsem si jen udělal čas ke shlédnutí tohoto filmu. Strašné, hloupé a zbytečné.

13. komnata - 13. komnata Kateřiny Brožové (2021) (epizoda)

Byl jsem k tomuhle dokumentu zpočátku velmi negativně předpojatý, ale poté jsem si uvědomil, že právě dokumentaristické zpracování může na první pohled  pro některé nesympatickou herečku představit v lepším a možná i konečně pravdivém světle. Velmi příjemná byla i Barbora Černošková, která je určitě krásnější, než paní Brožová.

O myších a lidech (1992)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Až se divím, že není držitelem žádných prestižních cen.

Příliš osobní známost (2020)

Chvílemi jsem se nechal příběhem unášet a občas jsem se i pousmál. Nicméně mě prostě film svým vkusem a intelektuální úrovní nijak nepřirostl k srdci. Je na něm vidět hodně práce, vizuálně je to pohledné dílo, ale místy je film hodně nudný, dějově nikam nesměřuje a ani herečky Hřebíčková, Dyková a Balzerová nevytváří kdovíjaké kouzlo. Možná je problémem i delší stopáž, film by mohl být klidně i očtvrt hodiny kratší a o nic by nepřišel. Jednání postav prostě nemůžete uvěřit a řešení příběhu je místy až trapné obsahuje příliš klišé.

Casino Royale (2006)

Film, který baví. Nenudí a má svkvělou dynamigu, velmi jasné záběrování a skvělé herce. Tenhle film nepotřebuje umělecká ocenění, protože má diváky! Jsem moc rád i za pár českých herců, kteří se mihli v mikrorolích.

13. komnata - 13. komnata Miroslava Šimůnka (2021) (epizoda)

Překvapilo mě, jak může být Šimůnek jiný, než, jak ho jinde prezentují v komerčních televizích a bulvárech. Myslím, že i herecky a charakterově má nakonec co nabídnout.