• Krátkometrážní

Initial D (1998) (seriál)

Initial D: First Stage je velmi rozporuplné anime. Jeho manga předlohu jsem nezkoušel číst, takže nevím jaké je tempo v ní, ale tady se tempo táhne neskutečně pomalu a člověk jako já má z toho pocit, že některých prvků ve scénáři či charakterů by bylo lepší se zbavit, prostě je zrušit, vyškrtat. Anebo na nich zapracovat, protože jsou hlavně ze začátku toporné a unavující. Kdyby byl seriál třeba delší a autor předlohy na postavách fakt zapracoval, aby nebyly tupé, tak bych si ani nevšiml, že je na svou délku před samotnými závody roztahaný a to nemluvím o tom, že se před závěrečným závodem odehraje ještě jeden, který mi přišel dějově naprosto zbytečný. A když už jsme u závodů, tak ty samotné jsou od závodu s přilepenou rukou na volant docela zábavné, ale ty předtím + ten předposlední jsou absolutně o ničem. Animace je škatulka sama pro sebe, zastaralost či v některých scénách ohyzdně nakreslené ústa tomu trošku ubližují, + někomu mohou vadit 3D modely aut, ale řek bych, že ta auta jsou ještě v pohodě. Někdo může samozřejmě argumentovat, že animák není jen o animaci, jenže je to animovaný, takže na té animaci to prostě stojí. Hudba je řekněme fajn. Po poslední epizodě i váhám, že se někdy podívám na Second Stage, ale nevím za jak dlouho a zda na to někdy budu vůbec mít chuť.

Ghost in the Shell (1995)

Legendární animovaný film, který mimo jiné dle všeho ve své době ukázal, že animáky nemusí být jen pro děti a zároveň to nemusí být rádoby "vtipná" hloupost alá Simpsonovi a další takové záležitosti. Pro mě to je jeden z mých nejoblíbenějších animovaných snímků vůbec a svoji pozici mezi nimi si uchová navždy.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kultovní a bezchybná záležitost. Spousta lidí by to asi za komedii moc neoznačila, ale já bych to za komedii rozhodně označil, tedy v tom kladném smyslu samozřejmě. Když jsem Pulp Fiction poprvé viděl, tak jsem se jen popadal za břicho. Pokud se chcete u něčeho solidně podusit smíchy, tak mohu "Historky z podsvětí" rozhodně doporučit.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Odjakživa jsem tuhle až příliš žlutou rodinu moc nemusel. Možná pokud za nějaký čas tomu dám šanci, tak se mi to třeba i bude líbit, ale prozatím Simpsonovi nejsou můj šálek čaje i díky jejich kresbě, která mi nesedne.

Vetřelci (1986)

Druhý film o těchto mimozemských potvůrkách se mi líbil tak moc, že bych ho už i klidně nazval jedním z nejlepších filmů. Je to i akční, takže u tohohle snímku by neexistovala moc velká šance na to, že by se mi nelíbil. Konečně mi zde na některých postavách záleželo a dosti jsem Ripleyové fandil. Film si ani nedovedu představit jinak než v jeho Režisérské Verzi/Speciální Edici. Vetřelci vypadají pěkně i na dnešní dobu, ale to je asi opět hlavně kvůli tomu, že spousta nových filmů a seriálů obsahuje přehršel CGI, které v některých případech vypadá i velice otřesně. Jasně zase tu čekáme dlouho než dojde na nějaký pořádný masakr s titulními emzáky, ale ten čas je aspoň vyplněný kecáním, které je docela svižné a obsahuje i nějaké pěkné informace. Film funguje tak, jak by měl fungovat, je vcelku napínavý a skvěle buduje svoji atmosféru, což se dle mého názoru moc Ridleymu Scottovi u jedničky nepovedlo. Finále je jedno z nejlepších vůbec. Je mimochodem velice pěkné, že na začátku divák nečeká při úvodních titulcích pět minut než se poskládá název filmu, což je sice taková maličkost, ale stále je to plus a to se počítá. Na to jak první díl dle mého názoru moc nefungoval, tak tenhle bych mohl rozhodně doporučit.

Vetřelec (1979)

Tento první film o titulním škaredém mimozemském zabijákovi se mi vůbec nelíbil. Jednak to měl být údajně velice atmosférický horor a stejně mě to nijak nebavilo a neděsilo, ale když už byly nějaké části co mě bavily, tak to většinou byly ty části, kde někdo umřel a asi to bylo kvůli tomu, že jsem si neoblíbil ani jednu postavu a skoro jsem až titulnímu emzáckému vrahovi fandil. Tempo filmu se dá asi popsat tak, že bych si hned při zapnutí mohl zajít na hajzl a po návratu bych zjistil, že jsem zas tak o moc nepřišel. Počkáte si pět minut než se vám při úvodních titulcích seskládá název filmu a pak čekáte padesát minut než se titulní Vetřelec konečně ukáže. Já jsem schopný na posezení dát třeba osm 25ti minutových epizod nějakého seriálu, ale abych musel čekat hodinu na to, aby se konečně něco stalo, tak jako sorry, ale to není zrovna můj půllitr piva. Musím alespoň pochválit, že ve své době film vypadal pěkně a snad i ještě vypadá. Možná se mi jednou bude líbit až se na něj zase podívám, ale zatím bych ho asi neocenil jako jeden z nejlepších filmů. Asi mi prostě jen žádný horor nepřipadá moc strašidelný, ale co já vím - třeba se jednou najde nějaký, co mě opravdu pořádně poděsí a postraší.