• Krátkometrážní

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Já jsem tenhle film jednu dobu i dost chtěl vidět, ale postupně můj zájem odpadl, což je nejspíš tím, že už mé nadšení pro tyhle "superhrdinské" věci není takové jako dřív a to bude tentokrát opět "nejspíš" tím, že existuje spousta příběhů, která by se dala za "superhrdinské" nazvat, ale chybí jim nějaké ty okázalé obleky z latexu a nejlépe ještě s pláštěnkou, nebo snad honosné kovové brnění, které umí ze zadku střílet paprsek. Mi však u tohohle filmu nevadí ani ta okázalost, ale především to, že ani pořádně nechápu jeho myšlenku, nebo spíš lépe řečeno to, co mi má dát do života a že se tvůrci o něco takového fakt snažili, jelikož hlavní postava Miles Morales měl na konci i nějaký krátký proslůvek, ale jak jsem již psal, tak jsem prostě nepochopil jakou lekci mi tenhle snímek měl udělit, každopádně když budu ignorovat tohle, tak dostanu krásně vypadající animovaný film a jenom teda tu hudbu tam mohli vybrat daleko lepší. Abys jinak čtenáři tohohle komentáře věděl, tak já dřív býval hodně zaujatý do Marvelu a v době, kdy jsem tuhle písmenkovou zeď sepsal, tak mám doma ještě stále i nějaké komiksy a nejen od Marvelu, ale i dokonce několik od DC (Je mimochodem alespoň pro mě velice vtipné, že DC má doslova být zkratka "Detective Comics" a jak DC má u aktuálního názvu ještě ten přídavek "Comics", tak by se to celým názvem mohlo klidně číst jako "Detective Comics Comics"). Asi budu mít na tenhle film jiný názor než většina, ale tak to už někdy u mě bývá, páč si prostě rád dovolím mít jiný názor a pro mne tady "Spider-Man: Paralelní světy" zkrátka nejsou žádná sláva.

One Piece: Episode of Nami - Koukaishi no Namida to Nakama no Kizuna (2012) (TV film)

Již jsem viděl další filmový remake nějakého One Piece story arcu a tenhle je na rozdíl od remaku Alabasty opravdu výborný. Není k tomu moc co napsat. Arlong Park jsem v podobě anime seriálu neviděl, ale i z toho mála epizod co mám za sebou můžu usoudit, že by ani nebyl moc dobře rozpohybovaný, což naštěstí bylo nejspíše napraveno tímto speciálem a sice ta animace stále není kdovíjaký skvost, tak se alespoň drží nějaké té průměrné kvality, které by se taky držet měla. Tempo je skvělé.

One Piece - Luffy no kako! Akagami no Shanks tódžó! (1999) (epizoda)

Animace stále hovnoidní, ale aspoň někam na začátku přeci jen narvali tu první kapitolu, která je poměrně důležitá. Epizoda zase trochu zábavnější. Ozvučení a načasování hudby aspoň nepůsobí líně jak předtím.

One Piece - Morgan vs. Luffy! Nazo no bišódžo wa dare? (1999) (epizoda)

Vadí mi zde to stejné, co u druhé epizody. Animace je hnusná a statická, skoro nic se tu nehýbe. Není to spíš jen obrázková slideshow? V takovém případě je manga, ve které už jsem mnohem dál, opravdu lepší volba.

One Piece - Daikengó arawaru! Kaizokugari Ronoroa Zoro (1999) (epizoda)

U první epizody jsem to ještě ignoroval, ale je tu opravdu vidět, že animátorské studio bylo opravdu líné. Statická, PowerPointová prezentace tohle jest. Postavy jsou dobře nadabované a nezní vůbec špatně, tedy opomenu-li fakt, že její načasování je sem a tam docela divné. Tempo je opravdu pomalé a věřím tomu, že některé scény šly ještě zkrátit.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Na rozdíl od jedničky, která je takový více guilty pleasure film, je dvojka už dle mého názoru dobrý film. Oba dva filmy jsou takové pěkné "feel good" snímky. Jasně, stále se zde najde určitě dost cringe momentů, ale nepřišlo mi, že by zde emoce působily nuceně a přepáleně. No každopádně největší radost mi stejně udělala tahle scéna, chichi. Toť asi vše.

Kimecu no jaiba - Fukai Nemuri (2021) (epizoda)

Teď už začíná v podstatě totožná část jako ve filmu. Myslím si, že není co tomu jak vytknout, tak ani vynášet do výšin. Někomu může sednout seriálová verze víc už jen kvůli tomu, že se prostě nechce dívat dvě hodiny na film a místo toho si dá dejme tomu třeba jeden díl za den nebo týden.

Kimecu no jaiba - En hašira, Rengoku Kjódžuró (2021) (epizoda)

Mugen Train arc v seriálu začíná s částí, která v původním filmu vůbec nebyla, dokonce údajně nebyla ani v manze (nečetl jsem) a trošičku více nám přibližuje našeho známého a oblíbeného ohnivého Haširu, Kjódžura Rengoku. Studio Ufotable se prostě rádo předvádí a opět servíruje famózní zážitek.