Amadeus (1984)

Úžasný film, silně emotivní, promlouvající i k lidem, kteří do té doby snad ani nevěděli, kdo to byl Mozart a co složil. Film je též perfektně obsazen. F.MURRAY ABRAHAM je přímo mysteriózní postava a TOM HULCE ? Nebyla to snad jeho životní role ? Film má pro mě zvláštní kouzlo už proto, že se natáčel v Praze a že jeho otcem je Čech režisér MILOŠ FORMAN.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Vždy, když je mi smutno na duši, pustím si tenhle film. A vzpomínky na studentská léta, které evokují různé jiné příhody z lavic a vynořují se vzpomínky na kantory, kteří v mé době se náramně podobaly těm z filmového plátna, mě přivedou do té správné nálady a zdá se, že omládnu. Moje vnoučata mi nechtějí věřit, že byla taková přísnost na gymnáziích, ale je to pravda.... mravy byly na vysoké úrovni a vyloučení ze školy se rovnalo téměř popravě. No, každá doba má své pro a proti. Ovšem já na tu svou nedám dopustit. Režisér Martin Frič to natočil bravurně. Díky.

Kam čert nemůže (1959)

Roztomilá veselohra s panem Horníčkem a paní Janou Hlaváčovou v hlavních rolích. Je to prima námět, kde se mohli v zápletkách "vyřádit" i ostatní herci jako pan Hrušínský, Sovák a Brodský. Nejlepší je scéna o půlnoci v hospodě, kdy se pánové Sovák a Brodský hádají, jestli se na hradě svítí anebo zda tam hoří. Je to nestárnoucí komedie a na pana HORNÍČKA báječná vzpomínka. Režisér Zdeněk Podskalský UMĚL udělat veselohru, klobouk dolů.

Skleněné peklo (1974)

Vždy, když se sejde taková "smršť vynikajících hvězd v jednom filmu, je z toho zážitek, který vám vyráží dech. Takové je i SKLENĚNÉ PEKLO - film, který si právem říká "katastrofický". Včera, 6.května 2010 jsem film viděla podruhé. Ani za těch 36 let mu neubylo nic na dramatičnosti ! Na některé scény jsem si živě vzpomínala, ale na druhé straně jsem "oplakala" hvězdy Steve McQueena, Paula Newmana, Williama Holdena, kteří už nejsou mezi námi, ale svými výkony nás stále baví. Úžasný film, právem obdržel 3 Oscary.

Velká země (1958)

V poslední době tento film častěji dává kabelová Tv. A já pokaždé na to čumím. Už to umím nazpaměť, mám pod kůži úchvatného Gregory PECKA, znám přesně všechny dialogy a nemohu se nabažit stejně jako "Sedmi statečných" nebo "Tenkrát na západě". Poradí mi někdo, co v sobě tyto filmy mají, že mne nedokáží omrzet?

Poslední mohykán (1947)

Vynikající česká komedie s plejadou báječných českých hvězd v čele ve dvojrolí s Jaroslavem MARVANEM.

Hoši z Brazílie (1978)

Mě se to tehdy nelíbilo ani námětově. Možná též proto, že můj životní ideál Gregory PECK tady hrál hnusnou zápornou roli nacistického koncentráčnického vraha Dr.Mengeleho. Dál to nebudu komentovat, i kdyby to mělo 10 nominací na Oscara.

Pád říše římské (1964)

Pro mě nádherný historický film. Všechny světové hvězdy, které si zde zahrály byly vynikající a hlavně byly tehdy tak mladé a tolik slavné. Dnešní generace už je zná (pokud žijí) jenom jako seniory,kteří buď opustily prkna slávy nebo berou drobné roličky v nepříliš kvalitních filmech. Ale !!! Kdo si libuje v římských dějinách, kdo zná něco z dějin Říma, pro toho to musí být příjemný zážitek. Doporučuji.

Gilda (1946)

Vynikající revuální film s nezapomenutelnou sexy herečkou Ritou HAYWORTH. Báječná hudba, báječné melodie a po válce u nás "balzam na duši".

Policajt nebo rošťák (1979)

Další z vynikajících kriminálek J.P.BELMONDA, kde hraje tvrdého a nekopromisního komisaře Stana Borowitze. Když se zamyslím jaké charisma měl J.P.Belmondo jako herec a chlap, tak ať přemýšlím jak přemýšlím nenapadá mě nikdo z nynějších herců "kdo na jeho místo ?" Proto je to i po 30.letech stále koukatelné a úžasné.