Heydrich - konečné řešení (2011) (seriál)

Nevím, něco mi na tom seriálu vadilo. Bylo to tam místama nudné, nepravděpodobné a rozhodně se měli držet více faktů než výmyslů.

Příliš vzdálený most (1977)

Ohromující válečný film, který předvádí jednu skutečně "zpackanou" akci 2.světové války. Krásně a krátce je vystižně natočena scéna, kdy unavené a zdecimované anglické vojsko sedí venku odevzdaně, připravené vzdát se Němcům, když v tom přichází německý plukovník a podává anglickému veliteli čokoládu se slovy : "Prosím, nabídněte si. Je to anglická čokoláda, tu nám shodila vaše letadla." Čímž mu inteligentně naznačil, že se nedokázaly v této akci strefit ani jejich letadla, tam, kam měly. Jako vojáci si oba rozuměli, že to je naprosté válečné fiasko a že se rvali a umírali v této akci úplně zbytečně. Film je zajímavý též tím, že tam hraje asi 15 největších hvězd jaké měl holywoodský film 70. let.

Unaveni sluncem 2: Odpor (2010)

Neviděla jsem první díl této válečné epopeje, tudíž se mi velmi těžko tento film hodnotí. Některé scény byly zbytečně zdlouhavé, jiné prostě k neuvěření (vystrčený zadek z letadla německého pilota). Když pominu blbost celé akce (protože z německých Messerschmittu se to nedalo uskutečnit), tak taková primitivní letadla na počátku války měli jen Rusové. Kdo sleduje válečné dokumentární filmy, tak ví, že německá Luftwaffe měla nejmodernější stroje té doby a nejrychlejší. Vždyť by to byl konec tohoto letce (disciplinární VÁLEČNÝ SOUD by jej neminul ! a výsledek kulka do týla ! Nehledě k tomu, že tohle se prostě uskutečnit nedá, i kdyby ten německý pilot byl mimořádné hovado. Co jsem však brala jako fakt neoddiskutovatelný, bylo nasazené trestní komando a mladí kadeti (bez vojenské přípravy) do překvapivé první linie na počátku války (napadení Sovětského svazu). Bylo to tak naturalistické, že jsem si vzpomenula na všechna ta vyprávění našich slezských kluků (kteří museli narukovat do Wehrmachtu, protože Slezsko byl Reich). Taková jatka to byla. Špatně nebo vůbec nevyzbrojena ruská armáda, v blatě, dešti, bez jídla, mladí, staří, trestanci, kriminálníci, vojenští kadeti,důstojníci Stalinem "odepsaní" ze života atd., atd... Do toho elitní vyzbrojena německá artmáda s jinou kulturou, jinými zvyky a jiným myšlením. Jak se potom v Rusku chovali, je jiná kapitola a zato je též osud potrestal. Zpět k filmu : byly tam scény, které jsem již v jiných filmech viděla. (Upálení lidé ve stodole (Film"Jdi a dívej se"), omylem vyhozený most, atd. Závěrečná scéna s ohořelým tankistou byla dojemná, ale též nepravděpodobná. Při takových zraněních, jaké měl tento tankista, by byl buď v bezvědomí anebo trpěl tak velkými bolestmi, že i kdyby jej ošetřovala striptérka, tak by to nevnímal. No, ale je to film a nějak to zakončit Michalkov musel. Ale dost jsem byla zklamána, očekávala jsem více. Film má ještě další pokračování. No uvidíme...

Roswell (1999) (seriál)

Kdo se vyžívá ve sci-fi filmech, tak to možná bude vychvalovat. Já zůstávám na zemi.

Nebe a dudy (1941)

Vladimír Slavinský natočil uprostřed války roztomilý film, který měl i výchovný charakter, ale hlavně mohl se vysílat i pro děti. Píseň "Nám je to jedno..".. měla dvojsmyslný náboj. Češi pochopili, Němcům to bylo fuk. A tak se to mohlo zdárně promítat.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Pěkná akční "kravina", ale koukatelná, se spousty neuvěřitelných triků a efektů. Nejlepší se mi lbil trik, jak auto pří havarijním letu vzduchem, "sestřelilo " vrtulník, a BRUCE WILLIS to okomentoval, že mu došly náboje. Paráda ! Jo, bavila jsem se. Za efekty a nápady dosud nevídané dávám 5*.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Stále zbavný film, ikdyž už nelze nic vymyslet, aby se v něm cokoli neopakovalo. Tentokrát mě bavil JOE PESCI (stále jej mám na očích ve filmu "SÁM DOMA") a tak jsem se na něj více zaměřila. MEL GIBSON - no stále má jméno, ale že bych byla z něj "na větvi", to nemohu potvrdit. To mě již více zajímal DANNY GLOV ER, který se netváří v každé situaci "furt stejně." Ale celkově ty 4* si zaslouží.

Jonathan z kmene medvědů (1993)

Já si myslím, že se tento milý western povedl. Hodnotila bych jej jako více pro mládež, ale FRANCO NERO je prostě chlap i po padesátce. Vypadá dobře, hraje dobře, má vedle sebe pěkné indiánské děvče, děj též není otřepaný, pro mládež od 15 let naprostá koukatelná " indiánka".

Iwo Jima - 36 dní pekla (2006)

Komentář čte opět bravurně ALFRÉD STREJČEK. Neměla jsem dojem, že je to dokument. Výborné záběry z nejkrvavější bitvy v Japonsku - 36 dní pekla za druhé světové války.

Egyptologové (1974) (TV film)

Televizní komedie s plejádou našich špičkových herců. Téměř nikdo už nežije, zůstalo po nich velké ticho a prázdno. A měli jsme i kultivované a krásné herečky. No, život utíká a nové generaci ještě chvílí potrvá, než zaplní "hluchá místa".