Normal (2009)

Už od prvního záběru na Dagmar Havlovou ve fialovém světle, jsem věděl, že to bude bomba. A taky že ano. Normal je drahokam vyplavený na český břeh, který ovládají podprůměrné filmy. Normal je nadprůměrný film (a já se odvažuji říct i nejlepší český), který u nás po dlouhých letech vznikl. Je tak vynikající, že jsem si na něj musel zajít dvakrát do kina a ani po dvou promítáních se ho nemůžu nabažit. Milan Kňažko je ďábel k pohledání (který působí jako skvělý předobraz Hitlerova příchodu), Pavel Gajdoš působí jako rytíř na bílém koni (pro kterého ale v této době není místo) a Dagmar Havlová v roli bývalé prostitutky taky není k zahození. Modrá barva filmu dodává šmrnc, stejně jako hudba a ponurá atmosféra. Jen dialogy jsou trochu slabší, ale všechno nemůže být vždycky tak růžové, jak bychom si přáli. Bohužel ten film si na sebe dostatečně nevydělá, protože obyčejný český divák tento film neskousne. Už se moc těším, až vyjde stříbrná placka. Tento film totiž nesmí v žádném případě chybět v mojí filmotéce. PS: škoda, že to nenatočil černobílý, to by se mi to líbilo ještě víc

Angel Heart (1987)

Skvělá dobová atmosféra plná děsu a jazzové muziky. Při prvních třiceti minutách jsem měl pocit, jako by to trvalo už hodinu a lehce jsem se nudil. Jakmile ale Mickey Rourke přesídlil do druhého města film dostal ty správné grády. Angel heart - to není obyčejný thriler. Angel heart to je film s velice šokující pointou, která vás na sebe rozhodně nenechá zapomenout. A Robert De Niro je mazák jako vždycky. To co se z něj vyklubalo... no, nemám slov...

Modrý samet (1986)

Modrý samet je film, který pohladí po duši a poznáme v něm nejen lidské ucho, ale i lidské nitro. Lynch je zkrátka a dobře mazák, který vám nedovolí ani na okamžik odtrhnout oči od obrazovky. Už chápu pro Kyle MacLachlan hraje v Twin Peaks - ta role mu po Blue velvet prostě souzena. Těším se na další setkání, Mr. Lynch.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Epičtější, drzejší, napínavější a krvavější - přesně tím vším je závěrečný díl Veřejného nepřítele č. 1 - jedničky současného evropského filmu, ve které Francouzi dokazují, že prostě umí. Doufám, že na další takový počin nebudeme muset čekat dlouho....

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Veřejný nepřítel č.1 je snímek, ktrerý by neměl uniknout pozornosti žádného strávníka mafiánských filmů. Mě osobně gangsterka na francouszký způsob velmi chutnala. Předně se mi líbil Jacques Mesrine v bravurním podání ostříleného mazáka Vincenta Cassela, který jeho chování skvěle vystihl. Pozornosti strávníka by rozhodně neměla uniknout ani jedna s luxusních krásek po (anti)hrdinově boku. Stejně jako mafiánský Big Boss v podání mírně obézního Gérarda Depardieu. Teprve s druhou částí bude vyznění příběhu úplné a já už se moc těším, až si jej pustím. ___________ Veřejný nepřítel č. 1 - film plný násilí, vtipu, sexu, nadhledu a elegance ukázal a dokázal, že evropská kinematografie se nemá vůbec za co stydět a že by mohla časem krvavě šlapat na paty té americké.

Hard Boiled (1992)

ULTIMÁTNÍ MASAKR, mrtvých, že je nespočítáte na prstech jedné ruky a vysoká hladina adrenalinu - tím vším disponuje Hard Boiled - legendární film Johna Woo. Ano, to všechno je sice pěkné a zůstane to nepřekonáno. ALE. Ano, je tu jedno velké ALE. Tím velkým ALE je, že mi zde cosi chybělo. To cosi je epický rozsah a tragika - dvě věci, které obdivuji na Killerovi a které Killera dělají Killerem. Dvě věci, které mě položily do kolen, které zde bohužel chyběly a díky kterým se z Hard Boiled bohužel nestává takový prožitek jako z Killera, ale i tak je to NÁŘEZ_______________ Jak už zde bylo řečeno fanoušci Johna Woo se díly na Killerovce a Hard Boilovce. Já budu patřit asi do té prví skupiny...

Killer (1989)

Yun - Fat Chow - muž, kterého by se nikdo nebál o páté pozvat na šálek dobrého čaje. John Woo - mistr precizní akce. Když se tyhle dvě legendy filmu dají dohromady, musí být výsledek ohromující. A taky že je. Killer se od svého vzniku stal legendou. Legendou, kterému těch dvacet let rozhodně neubralo na epickém příběhu, vymakané akci a síle přátelství. Jsem rád, že jsem na tuhle legendu narazil, protože se mi ihned zaryla pod kůži, stejně jako Lepší zítřek. Ovšem ještě intenzivněji. Killer i dnes zdatně obstojí v bitvě s akčními filmy. A to je jedině dobře.

Lepší zítřek (1986)

Legendární film kultovního režiséra a prakticky zrození akčního žánru se dvěma pistolemi, vyprávějící o cestě za pomstou a sváru dvou bratrů. Bože, kam se na to hrabou ty americký filmy. Díky za doporučení Lavrane, tohle budu rozdýchávat ještě hodně dlouho.

JCVD (2008)

Kdyby nebylo tohoto pána tak John Woo ještě dneska točí holuby____ Povedené, po všech těch odpadových filmech, ve který si JCVD zaplaval, přichází spásný film, který snad nebude prvním ani posledním. Přál bych mu to, protože Jean toho může rozhodně nabídnout hodně i v téhle době. A taky pro to, že na filmy s ním jsem koukal už jako kluk tajně po nocích a náramně jsem to prožíval. Obzvlášť jeho dvojitý kop s otočkou patří mezi nezapomenutelné.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Překobinovaný film plný černého humoru. Škoda, kdyby Mr Black trochu zvolnil, mohl se ten film stát kultovním. Takhle brzo vyšumí do zapomnění.