Barbar Conan (2011)

Nečekal jsem od toho vůbec nic. Ne, dobře - očekával jsem, že to Nispel zvoře, ale sakra... teď musím říct, že se mu to i povedlo. Samozřejmě, že to není žádnej mega zázrak, ale já jsem se dobře bavil a druhému dílu bych se vůbec nebránil (ale chtělo by to vyměnit režiséra). Momoa JE Conan a to mi nikdo nevymluví. Není to takový hovado a stroj na zabíjení jako Arnold, ale mnohem blíž má ke svému literárnímu předobrazu, což se mi zamlouvá. Rovněž odkaz předlohu v podobě zmínek se mi líbil. Záporáci byli parádní a Rachel Nichols... yeah! Žral jsem ji už v trailerech a ona byla vlastně ten hlavní důvod, proč jsem chtěl na tenhle film jít. (SPOILER: Na konci jsem měl chuť Conana kopnout do koulí za to, že od ní odchází). Rada pro všechny: až na to půjdete, zapomeňte na kultovní film od Miliuse. Dívejte se na tohle jako na něco novýho, protože to jde svou cestou s úplně novým příběhem. A hlavně už předloha byla pulp a film si to dobře uvědomuje a pracuje s tím. Výsledkem je tedy béčko, který si na nic nehraje. Takže jen vypněte mozek a dobře se bavte. Abych nezapomněl - Batesova hudba sice nedokazuje nádhery té původní, ale má fajn motiv a to se taky počítá. I přes své nadšení se budu držet zatím při zemi, protože Solomon Kane se mi líbil přeci jen o něco víc. ps: za 3D střílet!

Barbar Conan (1982)

Nadupaná akční fantasy s neporazitelným Conanem v hlavní roli. Uchvatná hudba od Basila Poledourise. Nevím co jinak dodat. Snad jen, že ten film je nutností pro každého fanouška fantasy.

Barbarella (1968)

Skvělá sci-fi pulpová podívaná plná erotického nádechu dobrých triků (na tu dobu, samosebou), stojící hlavně na úžasné sexbombě Jane Fondové, kterou v té době chtěl mít určitě v posteli každý chlap, co tenhle biják viděl (mě nevyjímaje :-) Řekl bych, že je to vlastně Barbar Conan. Jen s tím rozdílem, že v hlavní roli tu nevystupuje svalnatý barbar z Cimmerie, který nosí fantasy kožené slipy, ale libová kůstka ze Země vzdálené budoucnosti nosící sci-fi tanga dělaná na míru, nad kterou jsem slintal od prvního okamžiku, co jsem jí spatřil postupně se svlékat Já jsem maximálně spokojen, i když jsem čekal trochu víc erotických scén, ale tohle přece není porno, ale správná pulpová sci-fi prosycená humorem a erotickými scénami. Těším se, až si to pustím znovu. Kdyby totiž bylo víc dílů a větší důraz by se kladl na sex, tak by porno průmysl mohl sbalit šapito

Bathory (2008)

Bathory nemá na hollywoodské velkofilmy typu Království nebeské, Statečné srdce a byli bychom bláhoví, kdybychom se je pokoušeli srovnávat, protože finančně to není ani možné. Vlastně tento film nemůžeme srovnávat ani s polským Ohněm a mečem, protože poláci prostě umí a Bathory na tento film také nemá. Jakubisko by neměl obsazovat svoje oblíbené herce (Nero, Vondráčková) - protože tomu filmu to vskutku uškodilo a na stole tak zůstávají dvě "největší" herecká esa - Friel a Roden, kteří se snaží předvést nelítostný souboj a moc se jim to nedaří. Jakubiskovi se pak nedaří zobrazit bitvy, které spíš připomínají bordel a chaos na plátně a co se týče pořádné dobové atmosféry - tu aby zde divák pohledal - týrání služebnictva a exteriéry, byť jsou nádherné, opravdu nestačí. Sečteno podtrženo - Jakubisko částečně dokázal, že u nás může vzniknout i něco jiného než přiblblé letní komedie podle Viewegha, ovšem k opravdu čiré dokonalosti režisérovi chybí ještě mnoho, příště by se měl hlavně rozhodnout, zda točí válečný film a nebo detektivku. Měl by volit tu detektivku, protože jak jsem řekl - bitvy mu fakt nejdou....

Batman - Cesta začíná (2005)

Zajímavý dokument, ze kterého jsem se dozvěděl opravdu velmi mnoho zajímavých věcí :-)

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Povídkový film složený ze slabších a silnějších kousků, které jsou prošpikovány dávkou akce a temnoty - přesně jak to mám u Batmana rád. Bohužel mi zde chyběl nějaký pořádný záporák a když tento film celkově srovnám se Superman : Doomsday - tak Superman mi (bohužel) přijde mnohem lepší. Tím ovšem nechci říct, že by Gotham Knight byl špatný snímek. To ani náhodou. Svůj úkol - ukrátit nám ještě nějaký ten pátek do Temného rytíře plní na výbornou. Ovšem k opětovnému pouštění se bohužel nechystám....

Batman začíná (2005)

Nikdy by mě nenapadlo, že se dočkám nového oživení svého oblíbeného hrdiny, ale stalo se a opravdu se to povedlo. Christian Bale je opravdu Batman. Na rozdíl od předchozích zpracování se však nesoustředí jenom na akci, ale i na psychologii. Což je velké plus a opravdu mě to nadchlo, protože Batman a Gotham jsou tak velmi reální.

Beethoven 4 (2001) odpad!

ou, tady jsme hodně ujeli :-(