Doktor Martin (2015) (seriál)

Pražáci už těžká demence. Vinaři byly svojí "moravštinou" na pěst, ale včerty, ještě to byla jižní morava, ale tohle už je na zabití! Tak kurva buď ten příběh umístím do fiktivní oblasti (Protějov nestačí, když jedním směrem jsou Velké Karlovice, druhým Vsetín a všecko jsou to beskydy), nebo to dám třeba do severních čech. To je nějaká čecháčská moravafóbie, nebo jak? Amíci nestráví film s titulky a proto se přetáčejí remaky v angličtině, tak veškeré české filmy a seriály směrovány na moravu budou už prostě navždycky : "je to jasný...", "tak jsem přemejšlel", "poď na voběd" a do toho všeho vyhrává cymbál Nechoď Janku přes Polanku. Choďte už s tým do piči! Jak v jednom americkém filmu, kde fanoušek rockové kapely nosil triko Obituary a na hlavě punk číro... Zlaté Slovácko sa nesúdí. A seriál jako takový? Jo, dá se to. EDIT: Ne, nedá se to, hvězda dolů.

Fotograf (2015)

Vyjímečnost Jana Saudka nespočívá (z mého pohledu) v jeho dílech, či v jeho vřelému vztahu k ženám, nýbrž v jeho projevu - s jakou grácií a šarmem dokáže podat prasečiny a vulgarity. Je to noblesní prasák. A ty těžké ženy lehkých mravů to nejspíš rajcuje. Ne, vážně. Roden, ač se snažil a některé gesta a projevy měl odkoukané perfektně, se prostě na takovou roli nehodí. Jak tu někdo trefně napsal: Karel je introvert a měl hrát extrovertního exhbicionistu... Vyzdvihování herectví Málkové nějak nerozumím, mezi touto rolí a jejím seriálovým hraním typu Ulice, nevidím rozdíl. Děj je nesouvislý guláš a nějakých posledních 20 minut teprve koukatelný. Pavlásková se očividně našla v laciných samoúčelných šukačkách, což ostatně předvedla už v Bludičkách. Co mě ale udivuje nejvíc, je samotná účast Saudka u scénáře. To bude vážně hrdý na to, že ho svět pozná, jako toho pána, co s modelkama soutěží, kdo do Vltavy dočůrá dál, nebo co si chce nechat posrat auto velkou zadnicí mámy od Saury? Zní to tu už jako otřepaná fráze, ale hvězdička za Rodena. Přemýšlím, jestli by nebylo zajímavější, natočit film o Kájovi Saudkovi...

Zloba - Královna černé magie (2014)

Hraná pohádka je pohádkovější, než animované pixarovky? Zarážející. Překopaný příběh se vzhledem k častým americkým zprzněninám netradičně povedl. Přiznejme si, v původní (americké?) verzi jede kolem princ, najde princenznu, políbí ji a hotovo? Dobře to tady vyřešili. Co mi ale hodně vadilo, byla až zhuleně veselá Růženka a pak taky velmi častý průser většiny fantasy a pohádek - jaksemizachce kouzlení. Zloba má v podstatě neomezenou magickou moc. Ovládá lesní monstra, počasí, přeměňuje přírodu, svého sluhu promění kdykoliv a na cokoliv, ale na konci si neporadí s královou stráží? 70% s odřenýma ušima a přistřihnutými křídly.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Příběh stojí za prd, ale furt je to švanda. Kočkování mezi Thorem a Starkem mohlo být ve filmu častější, stejně tak Hawkeye, probírající při akci rutinní rodinné záležitosti. Nové postavy fajn, ale obávám se, aby v případě třetího dílu už tam toho nebylo příliš a Avengers tak neměli sestupnou křivku kvality.

Noc hrůzy (2011)

Hodně impotentní remake. Zbrklý, sešitý horkou jehlou. Scény, potřebující více minutáže, byly sfouknuty rychle a naopak. Nechápu, jak někdo může sprasit tak dobrý námět (viz perfektně odvyprávěná, zábavná 80ka), ze kterého šlo zremakovat minimálně průměrný horor. Nulová atmosféra a masky horší, jak před téměř třiceti!!! lety. Pobavil mě akorát Chris Sarandon (původní Jerry) v jedné pidiroli.

Carrie (2013)

V podstatě povedený remake. Hlavní duo sice svým charismatem nesahá ani po kotníky Kattovi a Spacek (jejíž proměna z ošklivého káčátka na královnu plesu byla famózní), za to má ale remake lepší duo záporáků oproti sladkému Travoltovi a milé Allen. Některé scény studené, jak psí čumák, některé jsou zase zvládnuty lépe. Vidím tu kritiku na pevné držení se původní verze, ale ano, od toho jsou remaky. Předělat něco do nového kabátku pro novou nastupující generaci s lepšími triky a aktuálním zobrazením společnosti. Druhé typy remaků jdou úplně jiným směrem, vše překopávají a to by zrovna u filmu Carrie asi nebyl nejšťastnější nápad. Kontrastní porovnávání verzí ve stylu: Palmův originál - pecka, remake - sračka, je mimo mísu, protože tady je to opravdu docela vyvážené. Jasně že Palmova Carrie má zručnější režii, ale tohle je opravdu důstojný převod, hlavně vzhledem k tomu, že dneska se to katastrofálními remaky jen hemží. Mohlo to být ale lepší... o hodně lepší. Masakr na plese je TOTÁLNĚ odfláknutý, jak délkou, tak nápaditostí a to je dosti nasírací, zvlášť když smrt záporáckého páru je nesrovnatelně vymazlenější, než v původní Carrie. A proto ty tři hvězdy. 65%

Vetřelec vs. Lovec (2007) odpad!

Vítejte v jednom americkém městečku, ve kterém nejsou žádné auta (jen jedno policejní), školy, obchody ani policejní stanice a počet obyvatel činí asi tak 15, to jest - jeden policajt, novináři a parta mariňáků. Toto obyvatelstvo při setkání s mimozemskou civilizací disponuje naprosto iracionálním chováním a vypouští z úst dementní dialogy. Zato tu ale mají důmyslný podzemní systém, takže když vlezete do sklepa rodinného domu, po padesáti metrech jste asi kilometr daleko v jiném domě. To vše v úhledně odporném filtru alá sluneční brýle, aneb co je sakra s tím televizorem? Aspoň, že je to odpad zábavný.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Někde jsem slyšel, že u Asylum zjistili, že mají lidi z jejich filmů prdel a tak prej začatali točit braky ještě větší a schválně. Bullshit. Film o "pršících" žralocích sice tématicky je takový mega úlet, že se očekává, že to divák nebude brát vážně, bohužel ono to vážné je. Možná kluci chtěli natočit něco jako Rodriguesovu Planetu terror, ta ale viditelně na diváka pomrkává, Sharknado ne. Je to prostě tradiční katastrofický film o přežívání skupinky lidí, akorát místo zemětřesení, sopky a meteoritů prší z nebes žraloci. Nic víc. To k alibizování, že šlo o úmyslný úlet opravdu nestačí. Nejvýstižnější koment Zeck.

Cabin Fever: Patient Zero (2014)

Když si odmyslím neskutečně kreténskou partičku (bratr hlavního hrdiny už je pomalu karikatura), která navíc dělá neskutečně dementní rozhodnutí, tak to zas tak špatné nebylo. Ke konci mi to trochu připomínalo sérii Resident Evil (tu herní, ne tu Andersonovu zprzněninu). Průměrný horor, ale stále je to výraznější věc, než poslední roky zoufale nezáživné a neoriginální hororové tvorby.

Cabin Fever 2 (2009)

Taková milá nechuťárna. Hlavní hrdina - výrazný sympatický týpek. Poliš s jedničky dobře hláškuje a je tam spousta výborných situací ze (školního) života (zejména ta, kde hlavní hrdina trefně kritizuje ženskou mentalitu). Pochopit vkus hororových fans je asi nadliské síly, u žádného jiného žánru se tak zvysoka nesere na originalitu jako právně u hororů. Stopadesátkrát omleté slashery tu běžně získávájí nad 60%, no neotřelé a málo profláklé témata nikdo nevyzdvihne. 42%? Nebudu si kazit večer sprostými výrazy.