Cabin Fever: Patient Zero

V Karibiku se výletní loď srazí s výzkumnickým plavidlem. Srážka není nijak katastrofická a nic hrozného by se nestalo, kdyby ovšem na palubě výzkumnické lodi nebyl masožravý virus, který zabije každého, kdo s ním přijde do styku. (topr harley)

JohnMiller

Hlúposť ktorá ma vyslovene nahnevala. Hodinu sa nedeje prakticky nič. akurát sa dozvedáme že traja doktori sa smrteľne vážne snažia zachrániť svet tým že ale držia bývalého hobbita Sama v zajatí a pod nátlakom ho sledujú. Do toho sa pripojí partia mladých ľudí, jeden narcista a ani prsnatá buchta v ich radách nechýbajú, sa snažia sa ujsť. Tuposť a žiadna originalita. Jediné čo tu stálo za to boli Slušné gore scénky ktoré by neurazili Braindead ani Evil Dead avšak v tejto forme to je skôr urážka. To že si na konci dve buchty navzájom zo seba trhali mäso nič nezachránilo. A ten klišoidný výbuch ostrova na konci.. pche... 1* ()

MM_Ramone

Štyria mladí Američania sa vyberú súkromnou loďou na odľahlý, neobývaný ostrov uprostred Karibiku. Má to byť rozlúčka so slobodou jedného z nich. Svojej svatby sa však už nedožije. Ostrov totiž nie je tak celkom ľudoprázny. Nachádza sa na ňom tajné výskumné laboratórium, z ktorého unikol agresívny smrteľný vírus. Prenáša sa telesnými tekutinami a je extrémne nákazlivý. Krvácajúce vredy, mokvajúce vyrážky, rozklad pokožky, zvracanie, hnis... Úmrtnosť je sto percentná. Takže výlet do exotického raja sa mení na strašlivú nočnú múru. *** ()

maddy

Nechápem zámer rozvádzať pôvodný, už tak podpriemerný Rothov Cabin Fever do celej série. Námet o mäsožravom víruse je jednak pomerne chabý a veľa priestoru na nápady neponúka (vo výsledku sa tu z ľudí nestávajú ani zombie, ani ... ani nič konkrétne) a navyše sériu nepostretol ani finančný úspech (ako napr. Saw alebo Paranormal Activity, kde sa tých XY zbytočných pokračovaní dá odôvodniť aspoň lačnosťou producentov po peniazoch – čo je v podstate z ich strany pochopiteľný krok). Každopádne máme tu tretí diel (a čo chvíľa aj štvrtý), ktorý síce mierne odlišuje od tých predošlých, čím minimálne zo začiatku vyvoláva prísľub aspoň akej takej kvality, ale vo výsledku sa nakoniec jedná o rovnako chabý pokus ako v prípade Spring Fever. To čo najprv vyzerá ako slušne rozohraný vírusový horor z podzemného laboratória sa s každou pribúdajúcou minútou, a v deji s príchodom pubertálnych výrastkov na ostrov, mení na neskutočne hlúpy pokus, ktorý sa berie až priveľmi vážne. Všetky postavy tak čoraz viac jednajú ako najväčší idioti, ich konanie je priam retardované, hádajú sa kvôli totálnym blbostiam a v závere to už je doslovne na vydržanie. V tomto prípade to ale občas zamrzí, pretože v jednotlivostiach by film nebol až taký úplne strašný – poteší atmosférický úvod, veľmi slušne spracované gore scény, fajn masky, aj pomerne zaujímavý pokus o zmenu od predošlých dvoch filmov, ale v celku sa nejedná o nič iné, než o ďalšie absolútne zbytočné a značne zbabrané pokračovanie, už tak nijako pútavej série. Ale od režiséra chabého Altitude mohlo byť aj oveľa horšie. ()

bestlama

Mohly by nastat dvě možnosti. Za 1. Kdyby se film nejmenoval Cabin Fever, tak by po tom neštěkl ani zombie. Za 2. Kdyby se film nejmenoval Cabin Fever bylo by to daleko lepší a záživnější. Tvůrci se vezou na vlně vážnější jedničky a odvázanější dvojky a plují rovnou do prdele. Naposledy jsem takové zklamání zažil u REC3, kdy se taky jakože mělo jednat o prequel a s původními filmy neměl vlastně nic společného. Nebo prostě to už je nakažená voda registrovanou značkou pro Cabina Fívra? Oproti původním dílům se vytratila nadsázka, humor, svižnost, logika. Naopak přibyl temnější styl a to tak temný, že kolikrát není co vidět. Udělat z povedené série "akční" jednohubku s pár "hororovými" momenty a mít pocit, že to diváci budou žrát? Děkuji, NE! PS:. Většina tady bude mluvit o jedné konkrétní scéně, která se možná zapíše do dějin novodobého hororu, takže se o ni rád zmíním první! Jediná scéna, která mě dokázala z filmu "pobavit," tak je orální seks mladé dámě. Vzpomeňte si na mé PS u filmu. ()

J*A*S*M

Odlišné od dvou předchozích dílů, ale na to si stěžovat nebudu, to je mi úplně jedno - odlišný přístup k látce bych dokonce považoval za plus. Vadí mi ovšem to, jak film postupem času začne být naprosto neúměrně pitomý vzhledem k tomu, jak se sám bere vážně. Relativně uspokojivě funguje Patinet Zero v jednotlivých scénách (například ta podzemní epizodka je slušně atmosférická, gore scény - pro ty, které zajímá gore - taky vyvedené), ale při pohledu na bigger picture je leda tak k smíchu. Tuctový nákazový horor, bez nápadů a invence, což od režiséra mizerného Altitude nepřekvapí. I tu "památnou scénu" už jsem někde viděl, myslím že je vykradená odtud. PS: Dal bych spíš 2*, ale tak jsem oznámkoval Rothovu jedničku, přičemž tohle je znatelně horší. ()

• Natáčení probíhalo v Dominikánské republice. (Terva)