Love, Death & Robots - Obleky (2019) (epizoda)

Táto epizóda mi veľmi sadla. Zápletka bola síce jednoduchá, ale kompenzovalo to množstvo akcie a originálnych nápadov. A posledný záber bola čerešnička na torte. Fakt super. 100% Disney plus

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Jednohubky na ktorých sme sa zo synom zabavili, ale samozrejme, žiadna extra veľká pridaná hodnota tu nie je. Účel to ale splnilo, takže spokojnosť. Disney plus 70%

Bombardování (2021)

Žiaľ, vo vojne sa stávajú aj takéto tragédie. 💥 Letka RAF má v pláne vybombardovať centrálu gestapa. Séria omylov však spôsobí, že vybombardovaná je kodaňská škola plná detí. Na mieste zomrelo 86 detí a 16 dospelých. 😞 Je to silný a dosť surový film. Nič pre slabé povahy, keďže šok a zúfalstvo obyvateľov Kodane bolo znázornené dokonale. Trochu mi tam ale chýbala nejaká bodka, alebo dovetok týkajúci sa omylu RAF. 😐 Vrelo vám tento dánsky film odporúčam. Na Netflixe ho nájdete ako The Bombardment. Netflix 80%

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Mrzí ma, že z toho v druhej polovici urobili Mandaloriana 2.5. Inak som bol ale spokojný. Ak by to zúžili na 5 epizód bez Mandových odbočiek, mohlo to byť ešte hutnejšie. Rodriguezova akcia mi tam tiež sedela. Celkovo bol tento seriál na úrovni druhého Mandaloriana. Takže spokojnosť.  Disney plus

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 6: Z pouště přichází cizinec (2022) (epizoda)

Naozaj nerozumiem prečo je aj táto epizóda skôr Mandalorian 2.5 ako Boba Fett. Epizóda to samozrejme nie je zlá a asi kvôli Hamillovi je to najlepšie hodnotená epizóda z celého seriálu, ale mňa to až tak moc nevzalo. Chcem ulice Mos Espa a boj o nadvládu. Nie výcvik Jediho. 70% Disney plus

Samaritán (2022)

Stallone je kráľ! 👑 Úloha mentora, ktorý vie čo a ako mu neuveriteľne sedí. A zápletka môže byť pokojne superhrdinská. Však aj Rambo a Rocky sa dajú považovať za superhrdinov. Prvá polovica filmu sa najviac ponášala na Rockyho/Creeda, kde bola dôležitá interakcia medzi samotárom čo chce mať pokoj a chlapcom, ktorý sníva o svojom hrdinovi. Čím viac ale blížil záver, dianie pritvrdzovalo a finále už bolo skoro ako Rambo 4. Hlavný zvrat je predvídateľný, ale jeho prezradenie je neskutočne efektné. Sly to stále vie. Viac takýchto superhrdinských filmov! 80% Amazon

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Z hľadiska príbehu to bola hrôza. Seriál Walking with Dinosaurs od BBC mal podstatne funkčnejšie scenáre ako Dominion. Bolo to predvídateľné, hlúpe a všetko dianie bolo podriadené štastnej náhode. Ale... Ja som sa ale vykašlal na príbeh a skôr si všímal dinosaury. V tomto smere film fungoval skvele, respektíve zobrazená plejáda dinosaurov bola špičková. Celkovo ich bolo vo filme 30. Aj keď Dimetrodon nie je technicky dinosaurus, a ani pterosaury sa nerátajú a Mosasaurus je...skrátka sa mi veľmi páčili. :) A ak zabudnem na tie debilné kobylky, tak aj ich zasadenie do nášho sveta ma bavilo a bolo kreatívne a funkčné. Či už v úvode, alebo v závere. Škoda, že medzi tam boli dve hodiny zbytočného filmu. 50%

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 5: Návrat Mandaloriana (2022) (epizoda)

Naozaj nerozumiem, prečo je piata epizóda seriálu spojením medzi druhou a treťou sériu iného seriálu. Feet sa tu neukázal ani na sekundu. Na druhú stranu je to kvalitatívne skvelá epizóda. Mando prechádza zmenou a dúfam, že sa v ďalšej epizóde predvedie v plnej sile. 90% Disney plus