killerbean

okres Bratislava
filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 12.3.2018  11:58

Priznám sa, že predlohu som nečítal, takže iba z počutia viem, že tento animák s ňou nemá absolútne nič spoločné. Teda okrem kulís. Film som si užil. Nechodil zbytočne okolo horúcej kaše, čomu prispela aj rozumná dĺžka. Príbehovo síce išlo o x-tú variáciu na Jacka Rozparovača, ale toto spracovanie ajtak dokázalo zaujať. Animácia nebola asi príliš originálna, ale niektoré zábery boli luxusné. 80%

• 12.3.2018  11:54
    Tvář vody (2017)

Je pravda, že The Shape of Water nebude nejako zásadne prepisovať históriu kinematografie. Na druhú stranu si myslím, že ide o výnimočný film a všetky tie ocenenia a rozruch okolo sú oprávnené. Boli tu síce momenty, ktoré mi prekážali, ako napríklad prílišná skratkovitosť v úvode, respektíve v momente budovania vzťahu, ale zvyšok filmu mi to vynahradil. Užíval som si štandardne krásny del Torov vizuál a atmosféru, ktorú ešte umocňoval Alexandre Desplat a hudba z jeho dielne. 80%

• 20.2.2018  14:30

Je to kostrbaté, miestami nezáživné, pátosu je tu za vlakovú súpravu, ale vyskytli sa aj pasáže, kde som sa vcelku bavil. Godzilla bola poňatá originálne a akčné scény boli dostatočne dynamické. Najmä výsadok na planétu som si užíval. Pokračovanie asi nevynechám, ale som trochu sklamaný. 50%

• 20.2.2018  14:27

Pýtal som sa "načo?" už keď sa táto adaptácia pripravovala. A pýtam sa to aj teraz. Načo? Nič originálne, bez šance zaujať niekoho, kto vie ako to celé dopadne. Celý čas som s nádejou čakal na záver, kde som čakal emócie, rozpor zo zásadami a podobne. Nič takéto sa však nedostavilo. Prešumelo to nejako okolo a jediné čo by som vyzdvihol sú herecké výkony. Inak bieda. 4/10

• 20.2.2018  14:21
    Coco (2017)

Nádhera. Coco má skvelú myšlienku, zaujímavé zvraty, je zábavný, bez zbytočných infantilností a dokonca aj hudobne mi brnkol na správnu strunu. Neviem si predstaviť lepší spôsob ako predstaviť deťom záhrobie a úctu k mŕtvym. 100%

• 8.2.2018  15:59

Ohľadom situácie v Dunkirku to malo viac emócií ako Nolanov Dunkirk. Gary Oldman a Kristin Scott Thomas vytvorili skvelé duo, ale bol to film o Winstonovi a tak si ho Gary celý ukradol pre seba. Dobová atmosféra tiež dobrá. Film ma potešil viac ako už spomínaný Nolan. 80%

• 8.2.2018  15:55

Nič, žiadne emócie, žiadne napätie. Efekty ušli, ale v tej neskutočnej kope balastu sa úplne strácali. Stupídny príbeh, stupídne postavy a celkovo strata času. 40%

• 8.2.2018  15:52

Čo to pre boha bolo? Cestovanie v čase, ktoré nedáva zmysel? Cestovanie do budúcnosti? A čo tak vyriešiť problém v dobe v ktorej žijem? Alebo skočiť o pár týždňov skôr a nie o deň-dva? Akože, ak by tam nebol neskutočne cool Arnie, vypnem to v polovici. Takýto nelogický a hlúpy guláš sa častov nevidí. 30%

• 7.2.2018  13:51
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

On má pocit, že je budúci sériový vrah. Ona je vulgárna a má problém s pravidlami. Padnú si do oka. On ju považuje sa svoju prvú obeť. Ona jeho za niekoho, kto jej rozumie. Takto nejako sa začína divoký road-trip prazvláštnej dvojice, ktorá spolu ujde z domu s vyhliadkou na lepší život. Seriál je to vtipný, svižný, čomu určite prospel aj fakt, že má len osem približne 20-minútových epizód. Žánrovo by sa dal zaradiť do priečinka čierna komédia, avšak skrz ústrednú dvojicu sa riešia aj problémy spoločnosti, vzťahové záležitosti a dospievanie ako také. Atmosféru skvele dopĺňa hudba, ktorá má v každej scéne, čo povedať. Veľmi sa mi tiež páčili statické zábery na Jamesa a Alyssu, ako niekde stoja, alebo sedia. Sú to zábery plné bizarnosti, humoru, ale aj tragédie. Ak teda máte voľné poobedie, vrelo vám tento britský seriál odporúčam.

• 25.1.2018  16:10

Nicolas Cage a Selma Blair vyzeralo sľubne, meno Lance Henriksen potešilo. Základná premysa, v ktorej sa snažia rodičia zlikvidovať svoje deti bola zaujímavá. Musí sa nechať, že akčné scény boli zvládnutné skvele. Mali dynamiku, dokázali strhnúť, skvele im sekundoval soundtrack. Keď ale napätie gradovalo a tempom sa to začalo podobať voľnému pádu, Brian Taylor, scenárista a režisér v jednom, nepochopiteľne vložil do deja flashback. Absolútne nepotrebný flashback. Ako celok teda Mom and Dad nefunguje. Je v ňom cítiť scenáristickú nemohúcnosť, ktorá vyvrcholí absentujúcim záverom. A nezachránil to ani Nicolas Cage a jeho šialené kreácie. Oveľa viac sa mi herecky páčila Selma Blair. Celkovo teda sklamanie. Ak nie ste fanatickí obdivovatelia Nicolasa Cagea, ruky preč. 40%

• 25.1.2018  15:55

Silný príbeh, vhodne odľahčený čiernym humorom, s neskutočným ťahom na bránu. V momente keď čakáte, že sa pôjde do klišé, je tu nejaký zvrat, alebo odbočka, ktorá opäť zaujme. Sam Rockwell je fenomenálny, Frances McDormand rovnako. Jedna z udalostí roka. Čím viac ocenení tento film dostane, tým lepšie. 100%

• 25.1.2018  15:50
    Blade Runner (1982)

Vizuál je skvelý. Atmosféra a hudobný podmaz je podmanivý, ale dej je tak strašne ťažkopádny. Záver a geniálny Ford s Hauerom to trochu zachránia, ale dovtedy sú to vnemové orgie bez nejakého strhujúcejšieho vnútra. 70%

• 25.1.2018  15:46

Ako uzavretie trilógie vcelku fajn. Až na pár logických chýb to do seba vcelku zapadlo. Ale to spracovanie je strašné. Creeper vyzeral strašne gumovo, herci boli trápny a efekty ako za päť korún. 30%

• 18.1.2018  08:59

Dosť odfláknuté pokračovanie. V jednotke fungovala dvojica, sem ich dajme teda 20. V jednotke bol fajn moment keď Creeper začal lietať, tak tu nech lieta nonstop. Potvorka stratila štýl, už bola skôr len paródiou samého seba. Škoda. 50%

• 15.1.2018  09:59

Aj po rokoch ma to bavilo. Páči sa mi, ako si film uťahuje z niektorých žánrových klišé. Creeper má fakt štýl a až na pár drobností, spokojnosť. 80%

• 30.12.2017  11:52

Na jednu stranu škoda, že sa Thor vybral cestou GoG. Na druhú stranu mu to funguje oveľa lepšie ako napríklad GoG2. Vizuál skvelý, vtipy fungujú a bavia a Cate je dokonalý záporák. Malo to síce hluché miesta, Korg a Miek bol neskutočne sprasený, ale bavil som sa kráľovsky. 80%

• 30.12.2017  11:49

Bola to menšia kravina ako som čakal, ale zase žiadny výnimočný zážitok to nebol. Chýbal tam nejaký zvrat, niečo čo by diváka chytilo a vytvorilo napätie. Chýbala tiež chémia medzi postavami a celkový dojem zachraňovala Gal a Spider...pardon Flash. Efekty na facku, Batman sa mi vyslovene nepáčil. Nefungujúca agónia DCU pokračuje. 50%

• 30.12.2017  11:44
    Bright (2017)

Netflix nám na koniec roka doprial príbeh o tom, ako si David Ayer napravil renomé. Bright má skvele vystavaný svet, drsnú atmosféru, kvalitnú akciu a aj keď je občas predvýdateľný, užil som si ho. 80%

• 22.12.2017  09:21
    Sněhulák (2017)

Príroda a atmosféra severu bola super, Fassbender si odviedol svoje optimum a snehuliaci boli fakt desivý. Ale to je asi tak všetko. Nezaujímavé, preplácané, nudné, s finále na facku. Diera v ľade! 40%

• 18.12.2017  15:01
    Mudbound (2017)

Veľmi dobre spracované témy rasizmu, šovinizmu a tráum, ktoré si zo sebou prinášali vojaci z vojny. Úvodná hodinka by sa síce asi dala trochu skrátiť, ale záver šlapal ako hodinky. Herecký výkony skvelé. 80%

• 13.12.2017  09:15
    Legenda 17 (2013)

Veľmi mi vadila štylizácia jednotlivých reprezentácii. Boli tu dobrý a skromný rusi a na druhú stranu kanaďania, ktorý pripomínali gorily v pralese. Páčilo sa mi, že si Lebedev občas rýpol do vtedajších mocenských štruktúr a systému aký tam vládol, ale v tej kope patriotizmu "na objednávku" to trochu zaniklo. Neprekvapilo ma, že tento film štedro zasponzorovala KHL. A podľa toho aj vyzeral. Ak by si film odpustil niektoré scény, ktoré boli vyslovene na efekt, mohol ísť viac do hĺbky a Charlamova by tak divák spoznal oveľa viac. 60%

• 11.12.2017  10:17
    Dunkerk (2017)

Remeselne je to skvele spracovaný film. Obsahovo to už taká nádhera nie je. Megalomanská akcia je zobrazená ako by sa týkala pár lodí a lietadiel. A to je sakra málo. Na to aká dôležitá udalosť to je, sa malo ukázať viac. Oceňujem letecké súboje, ale Tom Hardy a jeho umenie už išlo trochu za hranu. Ak by mal v nádrži ešte o 20 galónov viac, doletel by asi až do Berlína a ukončil by vojnu. Dobrý film, ale nič výnimočné sa žiaľ nekonalo. 70%

• 11.12.2017  09:57

Oproti Lazenbyho Bondovi kvalita opäť stúpla. Scenár je síce deravý, ale po celý čas som sa fakt bavil. Akčné scény, gadgety, smrtiaca magnetofónová páska, za mňa super! 80%

• 5.12.2017  09:55

Japonskom nasiaknutá Bondovka príjemne zabavila. Boli tu úsmevné momenty (Bond ala japonec, ale skôr ako Spock) a aj akčné scény, vzhľadom na vek občas pobavili, ale ako celok to fungovalo. Vrtulníkové súboje, ninjovia, ktorí sa ale žiaľ prejavili minimálne, automobilové naháňačky, veliteľstvo v ponorke a pod - z toho urobili Bondovku zo všetkým čo je treba. Tá vsuvka s akože svadbou mi pripadala zbytočná a ubrala filmu tempo, ale inak bez vážnejších výhrad. 70%

• 5.12.2017  09:47

Príjemná a zábavná tragikomédia o jednom zapadákove a známom rodákovi. Zvraty boli žiaľ predvídateľné, ale inak film ubiehal veľmi plynulo. Záverečná bodka s otázkou, čo je realita a čo fikcia, sa mi veľmi páčila. 80% Slovart & Film Europe Media - Kino Lumiere

• 4.12.2017  09:17

Stále je to akčné, stále je to uletené, ale už to nie je tak úderné. Kým jednotka ma prevalcovala, Golden Circle zabavil. Nič viac. Pritom má za vagón nápadov ale je to typické pokračovanie. Všetkého malo byť viac a vo výsledku sme dostali menej. Žiadny závažnejší zvrat a nejakých 10-15 minút by sa dalo pokojne vypustiť. Nudiť som sa ale nenudil, skôr naopak. Stále je to kráľovská zábava. 70%

• 25.11.2017  15:48

Úžasný vizuál a schopnosť pútavo rozprávať zdanlivo jednoduchý príbeh. Del Toro je v polohe, kde sa spája fantazijný svet s tým reálnym, nenapodobiteľný. 100%

• 15.11.2017  09:01
    Dobrý časy (2017)

Oceňujem, že Pattinson nehral upíra. A že hral. Na soundtrack som si musel chvíľku zvykať, ale potom ma strhol. Rovnako ako dianie, ktoré nestrácalo dynamiku. Niektoré zvraty občas schádzali do veľkých absurdností, ale beriem to tak, že Pattinsonova postava takéto situácie priam priťahovala. 70%

• 13.11.2017  09:41
    Učitelka (2016)

Pri sledovaní tohto filmu mi chýbala nejaká gradácia deja. Niečo, čo by ma ako diváka zaujalo, respektíve presvedčilo o tom, že to čo sa odohráva na predmetnej škole je fakt gradujúci teror. Namiesto toho sledujeme, ako je už od začiatku divákovi stručne a jasne povedané, ako to je, a presvedčujú sa skôr postavy vo filme, reprezentované rodičmi. Snaha dať učiteľke ľudský rozmer vyfučala do prázdna. Napriek tomu dobrý film zo skvelou Zuzanou Mauréry. Oceňujem aj záverečnú scénu. 70%

• 6.11.2017  08:44

Najväčším plusom tohto filmu je jednoznačne vizuál a kopa zaujímavých nápadov. Či už berieme do úvahy mimozemšťanov a ich technológie, trhovisko alebo rôzne svety vo svete. Je preto škoda, že zážitok z toho čo divák vidí, nebolo podtrhnuté dobrým scenárom. Ten je totiž deravý, nelogický a niekde v polovici filmu neuveriteľne predvídateľný. Keby film osekali o nejakých 30minút, moholo to mať väčší spád a vyhli by sme sa tak nudným pasážam. Napríklad pasáž s Rihannou mohla ísť do preč celá, a 20 minút ušetrených. Druhá polovica bola rozťahaná, nudná a bez akéhokoľvek zvratu, ktorý by aspoň na moment zaujal. 60%

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28