killerbean

filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 15.11.2017  09:01
    Dobrý časy (2017)

Oceňujem, že Pattinson nehral upíra. A že hral. Na soundtrack som si musel chvíľku zvykať, ale potom ma strhol. Rovnako ako dianie, ktoré nestrácalo dynamiku. Niektoré zvraty občas schádzali do veľkých absurdností, ale beriem to tak, že Pattinsonova postava takéto situácie priam priťahovala. 70%

• 13.11.2017  09:41
    Učitelka (2016)

Pri sledovaní tohto filmu mi chýbala nejaká gradácia deja. Niečo, čo by ma ako diváka zaujalo, respektíve presvedčilo o tom, že to čo sa odohráva na predmetnej škole je fakt gradujúci teror. Namiesto toho sledujeme, ako je už od začiatku divákovi stručne a jasne povedané, ako to je, a presvedčujú sa skôr postavy vo filme, reprezentované rodičmi. Snaha dať učiteľke ľudský rozmer vyfučala do prázdna. Napriek tomu dobrý film zo skvelou Zuzanou Mauréry. Oceňujem aj záverečnú scénu. 70%

• 6.11.2017  08:44

Najväčším plusom tohto filmu je jednoznačne vizuál a kopa zaujímavých nápadov. Či už berieme do úvahy mimozemšťanov a ich technológie, trhovisko alebo rôzne svety vo svete. Je preto škoda, že zážitok z toho čo divák vidí, nebolo podtrhnuté dobrým scenárom. Ten je totiž deravý, nelogický a niekde v polovici filmu neuveriteľne predvídateľný. Keby film osekali o nejakých 30minút, moholo to mať väčší spád a vyhli by sme sa tak nudným pasážam. Napríklad pasáž s Rihannou mohla ísť do preč celá, a 20 minút ušetrených. Druhá polovica bola rozťahaná, nudná a bez akéhokoľvek zvratu, ktorý by aspoň na moment zaujal. 60%

• 5.11.2017  11:46
    Baby Driver (2017)

Drive sa nekonal, ale to asi nebolo cieľom. Prvá polovica bola trošku rozvláčna, ale potom sa to rozbehlo a spokojnosť zaznamenala geometrický rast. Oceňujem skvelý výber hudby, cool akciu a sympatické postavy, vrátanie Kevina Spaceyho. Bola pasáž, kedy som sa bál, že film skĺzne do tuctovej šablóny, ale Baby Driver v tomto milo prekvapil. 70%

• 2.11.2017  11:26

Bavil ma vizuál, hudobný podmaz, akcia a Charlize bola čarovná, avšak ústredná linka ma nejako obchádzala, keďže bola moc prekombinovaná. Záver a vcelku zaujímavé, aj keď predvídateľné vyvrcholenie to trochu zachránilo, ale žiadny John Wick v sukni sa nekonal. Celkovo ale určite spokojnosť. 70%

• 1.11.2017  11:14
    Uteč (2017)

Motív to síce nie je úplne nový, ale je podaný vcelku zaujímavo. Človek má zlý, nepríjemný pocit prakticky od začiatku a v momente, keď sa celá záhada prevalí, všetko začne dávať zmysel a pekne do seba zapadať. Záver mi pripadal až moc jednoduchý a priamočiary, ale zase výraznejšie nesklamal. Get Out je aj na základe tržieb príkladom, že aj za málo peňazí sa dá fakt urobiť veľa muziky. 80%

• 1.11.2017  10:12
    Rozpolcený (2016)

Páči sa mi, že Shyamalan sa po dlhej dobe vrátil k téme nadľudských schopností, ktoré sú úplne logicky odôvodnené. Prepojenie s Unbreakable bolo fantastické a herecký výkon Jamesa McAvoya asi netreba moc rozoberať. Malo to síce jednu nudnejšiu pasáž, ale nič závažné. 80%

• 24.10.2017  14:28

Prípad podľa ktorého bol tento film natočený poznám. Videl som o ňom niekoľko dokumentov a preto ma film obsahovo neprekvapil a asi aj preto ma zvraty príliš nezaujali. Na druhú stranu viem zase posúdiť, že tvorcovia si pri stavbe príbehu príliš neulietali. Úvod šlape kvalitne, v druhej časti, keď už je Radcliffe sólo, nie sú tie momenty až také úderné ako som čakal. Zahraté to bolo dobre, mentálny stav bol zachytený tiež dobre, ale mohli trochu viac zatlačiť na znázornenie fyzických ohrození. Zlý film to ale určite nie je. Plus Daniel si zaknihoval ďalšiu zaujímavú úlohu. 70%

• 23.10.2017  09:48
    Wind River (2017)

Mrazivý thriller, ktorý ide neskutočne pod kožu. Pomalé tempo, ale o to údernejšie scény. Záverečný "masaker" mi pripadal, ako keď sa odstrelí tlakový ventil. Nominácie na plešounov sú nutnosť! 100%

• 23.10.2017  09:44
    Bushwick (2017)

Zaujal ma trailer. Úvod filmu tiež nebol zlý, ale potom to už išlo dolu vodou. Nefunguje scenár, hudba je miestami vyslovene otravná, kvázi originálna kamera je občas neskutočne mimo. Zaujímavý nápad a pár svetlých momentov žiaľ nestačilo na celkovo dobré hodnotenie. Plus Bautista bol v civilných scénach dosť drevený. 40%

• 23.10.2017  09:40

Neskutočne dobré zavŕšenie trilógie. To ako si novodobé opice dokázali držať veľmi vysokú úroveň je fascinujúce. Tretí diel už síce neprináša toľko akcie, ale o to je emocionálne nabitejší. Pohľad cez plot je údernejší ako šialená prestrelka. Efekty už asi nemá zmysel nejako rozoberať, to je opäť extratrieda. Bavil ma aj Woody Harrelson, aj keď vyvrcholenie jeho príbehovej línie bolo trochu predvídateľné. 100%

• 11.10.2017  15:25

Chvíľku som si musel zvykať na tú divadelnosť, ale potom som ju vnímal skôr ako plus. Špinavé ulice Londýna ako kulisa pre brutálne vraždy fungovali skvele. Nejde o výnimočné dielo a veľká škoda, že je tak predvídateľné, ale úplná strata času to nie je. 60%

• 10.10.2017  11:11
    Spectral (2016)

Pohodová jednohubka. Zo začiatku dešifrovanie tajomstva funguje, v závere to ale trochu zhadzujú MacGyver momenty, ale inak bez problémov. Skvelé kulisy, vizuál, nápad. Netflix zase príjemne prekvapil. 60%

• 10.10.2017  11:02
    Mumie (2017)

Tak toto nevyšlo. Prepraná "Fraserova" múmia, s nefunkčným príbehom, otravným Hydeom a večne zdeseným Cruisom. Záverečná patetická scéna o tom, ako treba mať občas po ruke zlých chlapcov na boj proti zlu, akoby vypadla zo Suicide Squad. Dajte mi s budovaním univerza pokoj. Universal to skrátka nevie a mal by sa na to vykašlať. 50%

• 9.10.2017  09:50
    6 Days (2017)

Zaujímavá kombinácia filmu o vyjednávaní a o špeciálnej jednotke, pripravujúcej sa na akciu. Páčil sa mi politický rozmer, ktorému sa musel vyjednávač ale aj SAS neustále prispôsobovať. Herci sympatický, akcia realistická a dynamická - žiaden Rambo štýl - a aj keď to malo pár hluchých miest, celkovo som spokojný. 70%

• 6.10.2017  14:01

Raimiho Spider-Man bol super. Ale toto tak úžasne vystihlo myšlienku a feeling starých komiksov, že moje fanúšikovské srdiečko plesalo od radosti. Vtipné, svižné, moderné, s presahmi do MCU - paráda. A Keaton! 90%

• 6.10.2017  13:57
    Bedeviled (2016)

Pohodový teenage horor. Občas škrípe logika, miestami nepresvedčivé herecké výkony, ale pri takomto filme ma to nejako extra neirituje. Nápad síce tiež nebol úplne originálny, ale zabavil som sa. 60%

• 6.10.2017  13:55
    Cage Dive (2017)

Aj keď to nemalo s Open Water nič spoločné a tento názov tam bol pridaný až dodatočne, kvôli marketingu, malo to tú myšlienku, ktorá sa mi páčila v jednotke. Found footage bol vhodne zvolený štýl, malo to prijateľných 80 minút a zamotali to tam aj vzťahovo, takže spokojnosť. PS: tú kravu zo svetlicou by som asi zabil. 60%

• 6.10.2017  13:50

Zvláštny film. Nejako extra ma nestrhol, ale zase vyslovene zlé to nebolo. Malo to kopu dobrých momentov ale aj mnohé nudné pasáže. 60%

• 6.10.2017  13:48

Tak toto bolo neskutočne zlé. Blbé postavy, nelogický príbeh a chudák votrelec, ktorý je tam len na efekt. Nebolo to ani dobré sci-fi, ani dobrý horor. Akoby Ridley netušil, čo chce vlastne natočiť. Logických chýb tam bolo toľko, že zhruba v tretine moje mozgové bunky rezignovali. A tá stopáž! Na takýto guláš by bolo veľa aj 80 minút a nie 2 hodiny. 40%

• 6.10.2017  13:40

Veľmi príjemné prekvapenie. Dobre uchopená, komplikovaná téma, príťažlivý vizuál a zapadajúci hudobný podmaz. Taktiež zúfalstvo v boji o vlastnú identitu, v boji proti predsudkom a emocionálne vypätie zo straty milovaného človeka som hlavnej hrdinke veril a mala moje sympatie. Jediné, čo by som možno vytkol, bol záver, ktorý mal prísť už niekoľkokrát, ale stále sa pokračovalo. 80% Be2Can 2017 - Kino Lumiere

• 6.10.2017  13:33
    Únos (2017)

Téma je určite silná, ale spracovanie priemerné, miestami vyslovene zlé. Film nemá tempo, nejaký vrchol, je neustále kúskovaný, sledujeme len útržky a nič čo by spolu fungovalo. Keby som nevedel z čoho film vychádza, niektoré scény by som asi nepochopil. 50%

• 20.9.2017  15:02

Konečne pozerateľný piráti. Zábava pritiahnutá za uši s kopou dobrých vtipov a hlášok. Johny je otravný len trochu, ale Bardem je geniálny. Presladený záver nebol nutný, ale nejako extrémne ma nerušil. 70%

• 20.9.2017  14:55

Filmov na túto tému je už x, ale je fajn, keď má človek k dispozícii európske prevedenie. Občas je film príliš idealistický a úplne to vygraduje v závere, avšak zabavil som sa a nič viac som od filmu ani nečakal. Pokrytectvo intelektuálov bolo znázornené skvele. 60%

• 20.9.2017  14:48
    ARQ (2016)

Má to tempo, kopu zaujímavých zvratov, nie je to zbytočne dlhé a aj keď to nie je moc originálny námet, je to dôkaz, že aj za málo peňazí sa dá urobiť skvelý film. Komorné Edge of Tomorrow. 70%

• 4.8.2017  14:52

Neskutočná nálož! Konečne to niekto urobil inak a urobil to cool. Ritchieho štýl tu tečie z každej scény a dáva tomuto tuctovnému fantasy príbehu prímes gangsterky. Neskutočne dobre som sa bavil. Škoda, že pokračovania sa asi nedočkáme. Marketérom by mali odťať ruky. 100%

• 4.8.2017  14:49
    John Wick 2 (2017)

Je to tak trochu copy-paste jednotky, plus niektoré veci sa tlačia už trochu do extrému, ale stále to funguje. Škoda, že záver sa už nesie v duchu - dajme tam čo najviac priestoru pre pokračovanie - ako v nejakom rozumnom finále. 80%

• 4.8.2017  14:45
    Wonder Woman (2017)

DC sa to konečne podarilo. Od Man of Steel konečne poriadny film. Síce je to obsahovo tak trochu kopírka prvého Captaina, ale oveľa lepšie spracovaná. Prvý Cap mi totiž vôbec nesadol, narozdiel od Wonderky. Potešila akcia, humor (!), nebralo sa to tak strašne temno-vážne, a aj záporák fungoval. Myslím si, že je jasné, kto bude hlavným PR artiklom DC na najbližšie roky. 90%

• 4.8.2017  14:41

Nechytil ma anime originál, a nechytilo ma ani toto. Vizuál super, ale obsahovo prázdne, nezaujímavé. A pravdepodobne aj zbytočné. 60.%

• 4.8.2017  14:39

Komplexne veľmi dobre zvládnutý Star Trek film. Bolo tam trochu z klasického filozofovania, dostatok akcie, nejaký ten zvrat. Spokojnosť. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28