killerbean

filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 10.9.2018  10:03
    Alfa (2018)

Alpha, alebo po našom Náčelník, nie je vyslovene zlý film. Chýba mu však dynamika a niečo, čo by diváka dokázalo strhnúť. To, že sa hlavný hrdina občas správal nelogicky a že jeho skamarátenie s vlkom bolo až príliš jednoduché, neriešim. Skôr mi prekážalo, že všetko išlo až priveľmi lineárne a skratkovite, bez výraznejšej gradácie. A pritom potenciál krajiny, v ktorej nie je človek na vrchole potravinového reťazca, je obrovský. Pekne sa na to pozeralo, aj keď 3D bolo úplne zbytočné, ale žiadny väčší zážitok som z toho nemal. A ako by povedala moja manželka, ideálny film na Markízu v nedeľu poobede. 6/10 Cinemax Bory Mall - 3d - press

• 10.9.2018  10:00

Príjemný úlet s kvalitnými hláškami. Umriemééé! 5/10

• 10.9.2018  09:57

Čakal som niečo úplne iné, ale nebol som sklamaný. Vizuálne je film skvelý. Kameraman sa s niektorými zábermi naozaj vyhral. Dianie nie je vyslovene strhujúce, ale ide pod kožu. Je to pomalé, dôkladné a minimalistické. Jediné čo ma rušilo boli flashbacky/pohľady do budúcnosti a trochu predvídateľný záver. 7/10

• 15.8.2018  10:30
    Equalizer 2 (2018)

Keď si spustí stopky, treba sa mať na pozore. Je prakticky isté, že niekoho nakope do zadku. A stihne to do 30 sekúnd. Kým prvý diel z roku 2014 bol o chlapíkovi z Baumaxu, ktorý chce mať pokoj a zmení sa to, až keď sa mu náhodou skríži cesta s mafiou, pokračovanie je trochu iné. Robert McCall je aktívnym, aj keď stále nenápadným, členom komunity. Rieši problémy na ktoré narazí ako vodič taxíku a je pritom štandardne nekompromisný a priamočiary. Hlavná zápletka sa ho ale bude bytostne týkať. Už to nie je o ľuďoch z ulice, ale o jeho priateľoch, kolegoch a jeho vlastnej minulosti. Nie je to taká akčná rúbačka ako prvý diel, a určite je to o niečo horší film, ale ajtak si myslím, že je podarený. Komunitné pasáže ma bavili, boli krásne civilné a plné myšlienok. Záverečná akčná časť možno nebola tak úderná ako by sa čakalo, ale búrka a kulisy opusteného mesta tomu dali skvelú atmosféru. No a Denzel ako vždy skvelý. 80% Cinemax Bory Mall - press

• 9.8.2018  12:55
    Deadpool 2 (2018)

Horšie ako prvý diel, ale nie výrazne. Prepálená dĺžka však filmu evidentne ublížila, keďže veľmi stratil na dynamike. V úvode tu boli vyslovene nudné pasáže. Neskôr sa to však rozbehlo a aj úroveň zábavnosti stúpala. Oceňujem kvantum popkultúrnych vtipov, strieľanie do vlastných radov a podobne. Toto Deadpool stále vie. A potitulková scéna je asi najlepšia akú som kedy videl. :D 70%

• 6.8.2018  12:55

Skvelá pop-kultúrna jazda, ktorú som si užíval od začiatku do konca. Vďaka neskutočnému množstvu odkazov, narážok a nápadov som sa neustále usmieval. A skvelý bol aj hudobný podmaz. Drobné chybičky tu určite boli, ale nebolo to nič vážne. Knihu nepoznám, čiže syndróm porovnávania sa ma netýka. 90%

• 6.8.2018  12:49
    Žralok (TV seriál) (2015)

Skvele vystavané, názorné a krásne. Na edukáciu o týchto úžasných stvoreniach priam ideálne. 90%

• 6.8.2018  12:46

Milé, vtipné, hravé a ústredné duo miestami fakt magické. 60%

• 6.8.2018  12:43

Ak máte dosť prachov, kúpte si členstvo v Hoteli Artemis. Ak ste zločinec, môže sa vám fakt zísť. Ak vás totiž postrelia alebo inak zrania, Jodie Foster ako vedúca tohto zariadenia, vás dá určite dokopy. Vďaka moderným technológiám je schopná vytvoriť na počkanie poškodený vnútorný orgán. Vďaka nanitom zase dokáže instantne zaceliť rany. Všetko ale podlieha pravidlám, na ktorých tento biznis stojí. Hádate však správne, že v istom bode sa pravidlá začnú porušovať a všetko smeruje do pekla. No a peklo je aj vonku, keďže v uliciach Los Angeles po sebe stieľajú polícia a vzbúrenci v boji o pitnú vodu. Hotel Artemis nebude filmom roka. To ale nebolo ani jeho cieľom. Ja som mal chuť na jednoduchý, akčný a dostatočne dynamický film. A to sa podarilo aj vďaka celkom rozumnej dĺžke cca 90 minút. Potešil čierny humor, skvelá Jodie Foster a aj vedľajšie postavy boli dostatočne zaujímavé. Hotel Artemis je jednohubka, ktorá skrátka funguje, ak od nej nečakáte oscarovú drámu. 70% Lumiere - press

• 6.8.2018  12:42

Až tak moc ma to neohúrilo. Miestami je to nudné, ťažko sa to rozbieha, často film postráda dynamiku. Ústredné trio bolo ale sympatické, takže úplne sklamaný nie som. Taký priemer. 60%

• 20.7.2018  14:53
    Escobar (2017)

Nevidel som seriál Narcos a tak nemôžem porovnávať. Loving Pablo je ale natočený dobre. Javier a Penélope herecky koncertujú a vedľajšie postavy sú tak úplne irelevantné. Postava Pabla ma ale nestrhla tak, ako som čakal. Niečo mi na nej chýbalo, asi nejaký vývoj, keďže Escobar si išiel celý tú istú líniu. Bez nejakej výraznej zmeny. Plus bolo trochu divné to mixovanie angličtiny a španielčiny. Inak ale spokojnosť. 80%

• 17.7.2018  11:23
    Colombiana (2011)

Prvá tretina ušla. Potom sa však celé dianie točilo okolo toho, aká je Zoe sexi a pomaly to išlo dolu vodou. Vrchol filmu prišiel v scénach vo väzení. Záverečná akcia bola totiž buď ofláknutá (prestrelka) alebo neskutočne zle nasnímaná a zostrihaná (záverečný fight). Ako jednohubka to ale vcelku funguje. 60%

• 12.7.2018  13:34

Bál som sa, že tretí príšeráci budú typickým zrecyklovaným a zbytočným pokračovaním. Som ale rád, že som sa mýlil. Zmena prostredia príbehu veľmi pomohla a vôbec mi nevadilo, že základná linka bolo klasické predvídateľné klišé. Dôležitejšie je, že som sa skvele bavil. Pri infantilných prvoplánových vtipoch som v kine zažil výbuchy detského smiechu. Pri odkazoch a trochu sofistikovanejšom humore, zase išli do kolien rodičia a staršie publikum. A tak to má byť. Zábava pre celú rodinu. Prvý diel síce ostáva neprekonaný, ale dvojku strašidelná dovolenka určite zdoláva. Vrelo odporúčam. 90% Cinemax Bory Mall - press

• 9.7.2018  15:46

Ideálne? Určite nie. Kostrbaté? Určite áno. Bavilo ma to? Jednoznačne. Násilné napojenie na Cloverfield pobavilo a trochu aj potešilo. 60%

• 9.7.2018  09:35

Keby sa to trochu osekalo, film by určite získal na dynamike. Napriek tomu, sa mi tento špionážny film páčil. Ak by sme sa príbehu venovali veľmi ostrým skalpelom, asi by sme našli kopu chýb, ale Jennifer je v tomto momente dostatočné odkládanie pozornosti. Oceňujem zábery na Istropolis alebo Rozhlas. A ako rusom z tohto filmu vyhadzuje poistky je fakt vtipné. 70%

• 9.7.2018  09:28

Videl som 180 minútovú verziu a nebolo tu až toľko hluchých miest ako som sa bál. Je to špinavé, krvavé, dynamické a čo je hlavné, z pohľadu bežného vojaka jednoduché, ale zároveň nezmyselné. Fínsko je v rámci II. svetovej vojny veľmi komplikovaná záležitosť a myslím si, že tvorcom sa túto rozpoltenosť podarilo zachytiť. 80%

• 3.7.2018  15:00

Jurský svet je vizuálne krásy a vďaka Chrisovi Prattovi nesmierne zábavný. To ocenia najmä deti. Má zopár hororových momentov, ktoré ocenia najmä fanúšikovia série. Scenár je ale deravý a nelogický, čo neocení asi nikto. Full recenzia tu. 60% Cinemacity Polus

• 8.6.2018  15:58
    12 Strong (2018)

Obrovské kvantum propagandy by som ešte možno prežil. Ale úvodné asi dve tretiny je vyslovene nudných. Nič čo by ma strhlo. Tempo a dynamika sa dostavia až v závere. Ale pri dĺžke viac ako dve hodiny je tá nudná pasáž dosť utrpenie. Na druhú stranu, bojové scény remeselne dobre spracované. 50%

• 27.5.2018  18:15

Z úžasnej jednotky si pokračovanie nezobralo absolútne nič. Všetkého je viac, všetko je bombastickejšie, prešpekulovanejšie, v mnohých ohľadoch priamočiarejšie, ale nefunguje to. Bitky fajn, ale morf na záver? Finále? To ako vážne? 40%

• 24.5.2018  12:58

Jedna skupina fanúšikov bude nadšená, druhá bude frflať, lebo nedostali to, čo čakali. Hejteri si tiež určite niečo nájdu a kopu ľudí táto záležitosť úplne obíde. Skrátka, galaxia bude v rovnováhe. Pre niekoho možno premrštené hodnotenie, ale Epizóda VIII je bez pochýb kvalitný film a to, či budete spokojní úplne, záleží na tom, ako sa k tomuto filmu postavíte, a či viete, čo vlastne od Star Wars čakáte. Full recenzia tu. 100% Cinemacity Polus

• 24.5.2018  12:54

Takto si predstavujem žánrový spin-off. Viac ako sci-fi je to skôr western o pašerákoch, krádežiach, šialených plánoch, útekoch, zrade a láske. Nerieši sa tu sila a globálne problémy galaxie, aj keď náznaky a odkazy tu sú. Skôr je to zaujímavý origin postáv, vzťahov a vecí. Han Solo ma bavil, iritovala ma len Daenerys. 70% Cinemacity Polus

• 24.5.2018  12:53

Rozumiem, že táto marvelovka nemusela sadnúť všetkým, ale ja som sa bavil. Technológiami prepchatá Wakanda bola super, nové postavy sa predstavili dostatočne, fungoval vtip aj vážnejšie scény. Čiže suma sumárum, netvrdím, že to je to najlepšie čo MCU ponúka, ale v rámci originov je vysoko nad priemerom. 80% Cinemacity Polus

• 24.5.2018  12:49

Totálna bomba, maximálna spokojnosť! 100% Cinemax Polus

• 24.5.2018  12:46

Milé a vtipné prekvapenie, ktoré primárne cieli na hráčsku komunitu. Zišlo by sa ale trochu zredukovať dĺžku, lebo dve hodiny sú ta film tohto druhu naozaj veľa. 70%

• 12.3.2018  11:58

Priznám sa, že predlohu som nečítal, takže iba z počutia viem, že tento animák s ňou nemá absolútne nič spoločné. Teda okrem kulís. Film som si užil. Nechodil zbytočne okolo horúcej kaše, čomu prispela aj rozumná dĺžka. Príbehovo síce išlo o x-tú variáciu na Jacka Rozparovača, ale toto spracovanie ajtak dokázalo zaujať. Animácia nebola asi príliš originálna, ale niektoré zábery boli luxusné. 80%

• 12.3.2018  11:54
    Tvář vody (2017)

Je pravda, že The Shape of Water nebude nejako zásadne prepisovať históriu kinematografie. Na druhú stranu si myslím, že ide o výnimočný film a všetky tie ocenenia a rozruch okolo sú oprávnené. Boli tu síce momenty, ktoré mi prekážali, ako napríklad prílišná skratkovitosť v úvode, respektíve v momente budovania vzťahu, ale zvyšok filmu mi to vynahradil. Užíval som si štandardne krásny del Torov vizuál a atmosféru, ktorú ešte umocňoval Alexandre Desplat a hudba z jeho dielne. 80%

• 20.2.2018  14:30

Je to kostrbaté, miestami nezáživné, pátosu je tu za vlakovú súpravu, ale vyskytli sa aj pasáže, kde som sa vcelku bavil. Godzilla bola poňatá originálne a akčné scény boli dostatočne dynamické. Najmä výsadok na planétu som si užíval. Pokračovanie asi nevynechám, ale som trochu sklamaný. 50%

• 20.2.2018  14:27

Pýtal som sa "načo?" už keď sa táto adaptácia pripravovala. A pýtam sa to aj teraz. Načo? Nič originálne, bez šance zaujať niekoho, kto vie ako to celé dopadne. Celý čas som s nádejou čakal na záver, kde som čakal emócie, rozpor zo zásadami a podobne. Nič takéto sa však nedostavilo. Prešumelo to nejako okolo a jediné čo by som vyzdvihol sú herecké výkony. Inak bieda. 4/10

• 20.2.2018  14:21
    Coco (2017)

Nádhera. Coco má skvelú myšlienku, zaujímavé zvraty, je zábavný, bez zbytočných infantilností a dokonca aj hudobne mi brnkol na správnu strunu. Neviem si predstaviť lepší spôsob ako predstaviť deťom záhrobie a úctu k mŕtvym. 100%

• 8.2.2018  15:59

Ohľadom situácie v Dunkirku to malo viac emócií ako Nolanov Dunkirk. Gary Oldman a Kristin Scott Thomas vytvorili skvelé duo, ale bol to film o Winstonovi a tak si ho Gary celý ukradol pre seba. Dobová atmosféra tiež dobrá. Film ma potešil viac ako už spomínaný Nolan. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29