killerbean

filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 13.4.2020  10:41
    Pod vodou (2020)

Úvod bol ešte ako-tak solídny, avšak zhruba v polovici to skĺzlo do veľmi sterilnej rutiny. Kristen Stewart sa mi v tejto pozícii páčila a z hereckého obsadenia bola s prehľadom najlepšia. Škoda, že film absolútne nezvládol záverečnú tretinu, kedy mala dráma gradovať ale namiesto toho sme sledovali sterilné pobehovanie a zubatého bubáka. 50%

• 13.4.2020  10:38
    Frčíme (2020)

Aj keď tomu v úvode niečo chýbalo, malo to zaujímavú myšlienku. Žiadny prvoplánový humor, kvalitne spracovaná akcia a veľmi dobre vykreslené charaktery a ich vzťahy. Plus ako to už býva zvykom, Pixar sa nebojí nepríjemných tém. Veľmi príjemné rodinné dobrodružstvo. 70%

• 11.4.2020  16:33
    Díra (2019)

The Platform vás ochromí svojou brutalitou, ale aj ohromí svojou trefnosťou a aktuálnosťou. 100% Netflix

• 11.4.2020  16:28
    Zlatá zem (TV film) (2019)

Filmársky to možno nebolo dokonalé, avšak téma a odkaz tohto dokumentu boli silné. Nemusíte súhlasiť zo všetkým čo vo filme zaznie a možno vám nebudú ani všetky postavy sympatické, ale aj tak im budete držať palce. Je to taká komorná Aliaška v plameňoch na východnom Slovensku. 80%

• 11.4.2020  16:25
    Guns Akimbo (2019)

Totálny adrenalínový výplach, ktorí baví vo všetkých smeroch. Vizuálne zaujímavé, chytľavé, vtipné, ale príbehovo príliš ploché a predvídateľné. V globále to ale vôbec nevadí, keďže som sa kráľovsky bavil. A Radcliffe to zahral skvele. 80%

• 11.4.2020  16:23
    Bloodshot (2020)

Bloodshot bol prekvapivo dobrý origin. Nemám túto postavu vôbec načítanú a tak bol pre mňa skoro všetko nové. Príbeh mal zaujímavé zvraty a aj keď sa časom stával stále predvídateľnejší, bavil ma. Diesel je síce herecké drevo, ale v akčných pasážach ma bavil. Škoda len toho hnusného CGI vo finále. 70%

• 11.4.2020  16:21
    Neviditelný (2020)

Maximálna spokojnosť. Už miliónkrát natočený príbeh je tu uchopený inak a moderne. Desivá je prázdnota a zábery na priestor, kde môže niečo/niekto byť. Dlho som sa pri horore takto nebavil. 100%

• 23.3.2020  12:56

Tak toto bola neuveriteľná somarina. Harley Quinn a jej komparz (tak sa mal volať aj film) je tak neskutočne nudná zlátanina, že som v "gradujúcom" finále zaspal. Film vystavaný okolo jednej postavy, ktorý sa zároveň tvári ako tímovka jednoducho nemohol dopadnúť dobre. Oceňujem akčné pasáže v ktorých bola Harley a Ewana McGregora. Inak fakt nič. Finančný výbuch je naozaj logický. Dokonca si myslím, že aj Suicide Squad bolo lepšie. Aj keď to je ako porovnávať Toi Toi na Vinobraní a na letnom festivale. Jedna z tých kadibudiek bude určite lepšia, ale aj tak budú obe na ... 40%

• 21.3.2020  11:23

Viac ako dvojhodinový fan-service. Množstvo cool momentov, z ktorých tam väčšina bola najmä pre efekt vytvorila nie príliš konzistentný celok. Snaha zapáčiť sa zvíťazila pred odvahou urobiť to inak a je to škoda. Záver Skywalkerovej éry nie je zlý, avšak mohol byť podstatne lepší. Vystrieľaná munícia by stačila aj na tri filmy a preto je tu množstvo motívov, ktoré sú trestuhodne nevyužité. Bavil som sa, aj keď príbeh je len epizodické behanie hore-dole, ale žiadnu väčšiu stopu to vo mne nezanechalo. 60%

• 21.3.2020  11:18
    1917 (2019)

Takto nejak si predstavujem peklo prvej svetovej vojny. Všade samé blato, špina, potkany a číhajúca smrť. Príbeh je jednoduchý a v závere si vďaka Benedictovi Cumberbatchovi uvedomíte, že úplne márny a zbytočný. Kamera je úžasná a dáva divákovi pohľad priamo do centra diania. Jediné čo mi možno chýbalo bol trochu väčší "mlynček" pri nejakom útoku/obrane, ale inak ide o skvelý film. 90%

• 21.3.2020  11:09

Skvelý dokument, ktorý je ale primárne určený pre ľudí, ktorý majú radi divočinu a prírodu ako takú. Zaujímavé boli najmä paralely, medzi životom Jane a životom tlupy šimpanzov. 80% RTVS

• 8.3.2020  14:56

Technicky to nebolo vôbec zlé, avšak celkovo mi to pripadalo trochu sterilné. Vizuál bol skvelý, ale obsahovo mi tam niečo chýbalo. Niečo čo by ma strhlo, niečo kvôli čomu by som si to chcel pozrieť zas. 60%

• 8.3.2020  14:53

Tento diel X-Menov by mal mať podtitul - Nikomu sa nechce. Nejak je z toho filmu cítiť, že všetci vedeli, že to je pre túto sériu konečná. Scenáristom sa nechcelo moc uvažovať, tak uvarili niečo, čoho vytvorenie im mohlo trvať jedno produktívnejšie poobedie. Hercom sa nechcelo hrať, respektíve asi sami vedeli, že tie ich šteky bez akejkoľvek motivácie sú často úplne mimo. A mne ako divákovi, sa to už poriadne ani nechcelo dopozerať. Jediné plus sú súboje, ktoré boli často zaujímavé a vhodne využívali mutantské schopnosti. 60% HBO GO

• 12.2.2020  19:39
    Ochránci (2017)

Neskutočné smetie. Neviem čo to malo znamenať, ale toto sa ani na moment nedá brať seriózne. Keď človek vypne mozog dá sa zabaviť na tom, ako strašne prepálené a zúfalé to je. 20%

• 12.2.2020  19:36

Silné obsahom a atmosférou, avšak forma nebola úplne prístupná. Plne chápem ľudí, ktorých tento film nudil a vôbec neoslovil. Pri sledovaní bola nutná istá trpezlivosť a tá sa časom vyplácala. Bol to zaujímavý zážitok, ale film by som neodporučil každému. 70% HBO GO

• 12.2.2020  19:32

Bolo to síce len o jednoduchej naháňačke, ale ono to do istej miery aj stačilo. Bavil som sa a po znechutení predošlými dielmi bol tento film príjemné prekvapenie. 70%

• 12.2.2020  19:30

Pár podarených vtipov tu síce bolo, ale o nič prelomové sa nejedná. To čo fungovalo pred desiatimi rokmi, sa tvorcovia pokúsili preprať a do bodky využiť znova, ale opätovne je to už trochu nuda. A finále bolo obrovským sklamaním. 50%

• 11.1.2020  19:35

Pet Sematary by som pokojne zaradil do kategórie zbytočných remakov. Väčšinou tieto remaky ani nepozerám, avšak občas som zvedavý, najmä pri obľúbených filmoch, či moderná verzia príde s niečím novým. Tohtoročný cintorín sa o niečo novátorské snažil, ale bolo toho málo. Príbeh je viac-menej iba prerozprávaním toho čo sme už videli a prvá hodina je tak vcelku nuda. Záver sa ale rozbehne a zachraňuje celkový dojem. Tých pár mini-odbočiek ma skrátka nestrhlo a neprekvapilo tak, aby som tento film hodnotil inak ako priemerný. 60% HBO GO

• 11.1.2020  19:34
    Tolkien (2019)

Napriek tomu, že všetci vieme o čom Tolkien bude a ako sa to všetko skončí, ide o príjemnú životopisnú drámu. Zisťujeme v akých pomeroch Tolkien vyrástol, čo bolo jeho inšpiráciou a s akými problémami musel zápasiť. Zaujímavé boli prestrihy do zákopov WWI a je škoda, že tento motív nebol využitý viac. Inak ale spokojnosť. Vrelo odporúčam a začínam sa pohrávať s myšlienkou, že opäť oprášim sériu LOTR. 80% HBO GO

• 1.1.2020  16:50

Náboženské záležitosti ma nikdy veľmi nebrali, ale nemám problém si z tohto prostredia pozrieť dobrý film. Anthony Hopkins a Jonathan Pryce jednoznačne ťahajú túto konverzačnú drámu o období, keď sa cirkev snažila nájsť svoju tvár. Konzervatívnu vetvu reprezentuje pápež Benedikt a reformnú, ktorá nechce ostať tápať v minulosti, aktuálny pápež František. Dialógy sú napísané skvele, filmu nechýba nadhľad a vtip a zároveň vcelku uveriteľne dokumentuje spomínané dva myšlienkové prúdy. Ak vás táto téma zaujíma, prípadne ak máte radi herecké koncerty na malom priestore, film Two Popes vám vrelo odporúčam. 90% Netflix

• 1.1.2020  16:48
    Joker (2019)

Je na akademickú debatu, či je toto "komiksový film", keďže prezentované myšlienky by fungovali aj vďaka Phoenixovmu majstrovstvu aj v situácii, že by tento príbeh nemal nič spoločné s DC a komiksami všeobecne. Každopádne skvelá vec, kiež by sa DC darilo točiť takéto záležitosti častejšie. 100%

• 22.12.2019  12:05
    Shazam! (2019)

Nenadchne, ale ani neurazí. Jednoduchá rodinná blbina so superhrdinským elementom. Pár vtipov vyšlo, ale že by som sa váľal od smiechu sa povedať nedá. Vizuál príšeriek bol strašne slabý a miestami bol trochu na smiech. Mark Strong sa snažil, ale v tak priemerne napísanom príbehu nemal veľa šancí. Pobavilo, ale zapametateľné scény boli možno dve. Čo je málo. 60%

• 22.12.2019  12:01

Toto bolo tak neskutočne hlúpe, ale svojim spôsobom zábavné. Guy Pearce hláškuje, respektíve asi ani nič iného nerobí. S vypnutým mozgom to neurazí. Ale ešte raz zdôrazním, je to neskutočne hlúpe. 40%

• 22.12.2019  11:58

Sly my ako Rambo stále baví. Je to priamočiare, občas naivné a nelogické. Ale stále to má gule. Stále je to nekompromisné a krvavé. V momente keď dievčinu uniesli som si povedal, že Rambo práve vyhlásil vojnu Mexiku. A čo bolo veľmi príjemným prekvapením, oproti predošlým dielom, že Rambo nie je nezastaviteľný a často dostáva riadne na držku. A nie všetko ide samozrejme podľa plánu. Za mňa super. Pokojne by som si dal ďalší diel. 80%

• 22.12.2019  11:53

Vizuálna nádhera, aj keď príbehovo to dosť výrazne kríva. Respektíve je jedno klišé striedané ďalším a taktiež ma to nestrhlo tak, aby som mal nejakú veľkú chuť si pozrieť prípadné pokračovanie. Aj keď tu bola cítiť snaha o naštartovanie veľkého univerza/sveta. 70% HBO GO

• 4.11.2019  19:10
    Král (2019)

Malo to všetko, čo od stredovekého filmu z prostredia vládcov Európy čakám. V hradoch bol dostatok intríg, podrazov, politických frakcií, tendenčných rozhodnutí, egomaniakov, ale aj ľudí, ktorí boli v pozícii figúrok. Na bojovom poli bol zase dostatok špiny, blata a krvi. Žiadna glorifikácia či krásne hrdinské ťaženie. Namiesto toho divák sleduje pomalé, plýživé, pre aktérov únavné ťaženie s otáznym koncom. Timothee Chalamet podal skvelý herecký výkon a teším sa na jeho účinkovanie v novej Dune. Pattinson bol na malom priestore neskutočne protivný a zase potvrdil, že hrať jednoducho vie. Ak nehľadáte romantickú drámu zo stredoveku, ale poctivú špinavú stredovekú rúbanicu s kopou zákulisnej politiky, The King vás určite nesklame. 100% Netflix

• 31.10.2019  16:23
    Neúplatní (1987)

Hviezdne herecké obsadenie a aj keď ide o vcelku jednoduchý príbeh, je to skvelé remeslo. Hudba Ennia Morriconeho vyniesla túto gangsterku ešte o level vyššie. 90%

• 31.10.2019  16:06

Pre detského diváka je to skvelý film. Nič komplikované, spevavé a chytľavé. Miestami vzhľadom na vek filmu ma prekvapili veľmi dobré efekty. Dospelého diváka si príbeh moc neprekvapí, ale istá predvídateľnosť je u rozprávok bežná. Užil som si to a hlavnú Oscarovú melódiu som si pohmkával ešte dlho. 90%

• 8.10.2019  20:41
    Vuelven (2017)

Je to film o partii opustených detí, ktoré sa zamotajú do konfliktu s miestnym kartelom. To im ešte viac skomplikuje už dovtedy nie práve ružové vyhliadky. V prvom rade je nutné povedať, že film nefunguje ako horor. Sú tu síce isté nadprirodzené a duchárske pasáže, avšak nie je to nič zásadné. Oveľa viac "tigre" fungujú ako sociálna dráma o deťoch, ktoré žijú v katastrofálnych podmienkach a únikom od reality im je najmä ich predstavivosť. Je to smutný príbeh, ktorý občas odľahčujú láskavé vtipy. Rozuzlenie, v ktorom jedinom má nadprirodzená vložka silnejšiu úlohu, bolo skvelé. Bol to zaujímavý zážitok. Film je emočne silný, ale ak hľadáte čistokrvný horor, nebude to film pre vás. 80%

• 4.9.2019  16:27

Veľmi divná divnota...60%