killerbean

okres Bratislava
filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 18.1.2018  08:59

Dosť odfláknuté pokračovanie. V jednotke fungovala dvojica, sem ich dajme teda 20. V jednotke bol fajn moment keď Creeper začal lietať, tak tu nech lieta nonstop. Potvorka stratila štýl, už bola skôr len paródiou samého seba. Škoda. 50%

• 15.1.2018  09:59

Aj po rokoch ma to bavilo. Páči sa mi, ako si film uťahuje z niektorých žánrových klišé. Creeper má fakt štýl a až na pár drobností, spokojnosť. 80%

• 30.12.2017  11:52

Na jednu stranu škoda, že sa Thor vybral cestou GoG. Na druhú stranu mu to funguje oveľa lepšie ako napríklad GoG2. Vizuál skvelý, vtipy fungujú a bavia a Cate je dokonalý záporák. Malo to síce hluché miesta, Korg a Miek bol neskutočne sprasený, ale bavil som sa kráľovsky. 80%

• 30.12.2017  11:49

Bola to menšia kravina ako som čakal, ale zase žiadny výnimočný zážitok to nebol. Chýbal tam nejaký zvrat, niečo čo by diváka chytilo a vytvorilo napätie. Chýbala tiež chémia medzi postavami a celkový dojem zachraňovala Gal a Spider...pardon Flash. Efekty na facku, Batman sa mi vyslovene nepáčil. Nefungujúca agónia DCU pokračuje. 50%

• 30.12.2017  11:44
    Bright (2017)

Netflix nám na koniec roka doprial príbeh o tom, ako si David Ayer napravil renomé. Bright má skvele vystavaný svet, drsnú atmosféru, kvalitnú akciu a aj keď je občas predvýdateľný, užil som si ho. 80%

• 22.12.2017  09:21
    Sněhulák (2017)

Príroda a atmosféra severu bola super, Fassbender si odviedol svoje optimum a snehuliaci boli fakt desivý. Ale to je asi tak všetko. Nezaujímavé, preplácané, nudné, s finále na facku. Diera v ľade! 40%

• 18.12.2017  15:01
    Mudbound (2017)

Veľmi dobre spracované témy rasizmu, šovinizmu a tráum, ktoré si zo sebou prinášali vojaci z vojny. Úvodná hodinka by sa síce asi dala trochu skrátiť, ale záver šlapal ako hodinky. Herecký výkony skvelé. 80%

• 13.12.2017  09:15
    Legenda 17 (2013)

Veľmi mi vadila štylizácia jednotlivých reprezentácii. Boli tu dobrý a skromný rusi a na druhú stranu kanaďania, ktorý pripomínali gorily v pralese. Páčilo sa mi, že si Lebedev občas rýpol do vtedajších mocenských štruktúr a systému aký tam vládol, ale v tej kope patriotizmu "na objednávku" to trochu zaniklo. Neprekvapilo ma, že tento film štedro zasponzorovala KHL. A podľa toho aj vyzeral. Ak by si film odpustil niektoré scény, ktoré boli vyslovene na efekt, mohol ísť viac do hĺbky a Charlamova by tak divák spoznal oveľa viac. 60%

• 11.12.2017  10:17
    Dunkerk (2017)

Remeselne je to skvele spracovaný film. Obsahovo to už taká nádhera nie je. Megalomanská akcia je zobrazená ako by sa týkala pár lodí a lietadiel. A to je sakra málo. Na to aká dôležitá udalosť to je, sa malo ukázať viac. Oceňujem letecké súboje, ale Tom Hardy a jeho umenie už išlo trochu za hranu. Ak by mal v nádrži ešte o 20 galónov viac, doletel by asi až do Berlína a ukončil by vojnu. Dobrý film, ale nič výnimočné sa žiaľ nekonalo. 70%

• 11.12.2017  09:57

Oproti Lazenbyho Bondovi kvalita opäť stúpla. Scenár je síce deravý, ale po celý čas som sa fakt bavil. Akčné scény, gadgety, smrtiaca magnetofónová páska, za mňa super! 80%

• 5.12.2017  09:55

Japonskom nasiaknutá Bondovka príjemne zabavila. Boli tu úsmevné momenty (Bond ala japonec, ale skôr ako Spock) a aj akčné scény, vzhľadom na vek občas pobavili, ale ako celok to fungovalo. Vrtulníkové súboje, ninjovia, ktorí sa ale žiaľ prejavili minimálne, automobilové naháňačky, veliteľstvo v ponorke a pod - z toho urobili Bondovku zo všetkým čo je treba. Tá vsuvka s akože svadbou mi pripadala zbytočná a ubrala filmu tempo, ale inak bez vážnejších výhrad. 70%

• 5.12.2017  09:47

Príjemná a zábavná tragikomédia o jednom zapadákove a známom rodákovi. Zvraty boli žiaľ predvídateľné, ale inak film ubiehal veľmi plynulo. Záverečná bodka s otázkou, čo je realita a čo fikcia, sa mi veľmi páčila. 80% Slovart & Film Europe Media - Kino Lumiere

• 4.12.2017  09:17

Stále je to akčné, stále je to uletené, ale už to nie je tak úderné. Kým jednotka ma prevalcovala, Golden Circle zabavil. Nič viac. Pritom má za vagón nápadov ale je to typické pokračovanie. Všetkého malo byť viac a vo výsledku sme dostali menej. Žiadny závažnejší zvrat a nejakých 10-15 minút by sa dalo pokojne vypustiť. Nudiť som sa ale nenudil, skôr naopak. Stále je to kráľovská zábava. 70%

• 25.11.2017  15:48

Úžasný vizuál a schopnosť pútavo rozprávať zdanlivo jednoduchý príbeh. Del Toro je v polohe, kde sa spája fantazijný svet s tým reálnym, nenapodobiteľný. 100%

• 15.11.2017  09:01
    Dobrý časy (2017)

Oceňujem, že Pattinson nehral upíra. A že hral. Na soundtrack som si musel chvíľku zvykať, ale potom ma strhol. Rovnako ako dianie, ktoré nestrácalo dynamiku. Niektoré zvraty občas schádzali do veľkých absurdností, ale beriem to tak, že Pattinsonova postava takéto situácie priam priťahovala. 70%

• 13.11.2017  09:41
    Učitelka (2016)

Pri sledovaní tohto filmu mi chýbala nejaká gradácia deja. Niečo, čo by ma ako diváka zaujalo, respektíve presvedčilo o tom, že to čo sa odohráva na predmetnej škole je fakt gradujúci teror. Namiesto toho sledujeme, ako je už od začiatku divákovi stručne a jasne povedané, ako to je, a presvedčujú sa skôr postavy vo filme, reprezentované rodičmi. Snaha dať učiteľke ľudský rozmer vyfučala do prázdna. Napriek tomu dobrý film zo skvelou Zuzanou Mauréry. Oceňujem aj záverečnú scénu. 70%

• 6.11.2017  08:44

Najväčším plusom tohto filmu je jednoznačne vizuál a kopa zaujímavých nápadov. Či už berieme do úvahy mimozemšťanov a ich technológie, trhovisko alebo rôzne svety vo svete. Je preto škoda, že zážitok z toho čo divák vidí, nebolo podtrhnuté dobrým scenárom. Ten je totiž deravý, nelogický a niekde v polovici filmu neuveriteľne predvídateľný. Keby film osekali o nejakých 30minút, moholo to mať väčší spád a vyhli by sme sa tak nudným pasážam. Napríklad pasáž s Rihannou mohla ísť do preč celá, a 20 minút ušetrených. Druhá polovica bola rozťahaná, nudná a bez akéhokoľvek zvratu, ktorý by aspoň na moment zaujal. 60%

• 5.11.2017  11:46
    Baby Driver (2017)

Drive sa nekonal, ale to asi nebolo cieľom. Prvá polovica bola trošku rozvláčna, ale potom sa to rozbehlo a spokojnosť zaznamenala geometrický rast. Oceňujem skvelý výber hudby, cool akciu a sympatické postavy, vrátanie Kevina Spaceyho. Bola pasáž, kedy som sa bál, že film skĺzne do tuctovej šablóny, ale Baby Driver v tomto milo prekvapil. 70%

• 2.11.2017  11:26

Bavil ma vizuál, hudobný podmaz, akcia a Charlize bola čarovná, avšak ústredná linka ma nejako obchádzala, keďže bola moc prekombinovaná. Záver a vcelku zaujímavé, aj keď predvídateľné vyvrcholenie to trochu zachránilo, ale žiadny John Wick v sukni sa nekonal. Celkovo ale určite spokojnosť. 70%

• 1.11.2017  11:14
    Uteč (2017)

Motív to síce nie je úplne nový, ale je podaný vcelku zaujímavo. Človek má zlý, nepríjemný pocit prakticky od začiatku a v momente, keď sa celá záhada prevalí, všetko začne dávať zmysel a pekne do seba zapadať. Záver mi pripadal až moc jednoduchý a priamočiary, ale zase výraznejšie nesklamal. Get Out je aj na základe tržieb príkladom, že aj za málo peňazí sa dá fakt urobiť veľa muziky. 80%

• 1.11.2017  10:12
    Rozpolcený (2016)

Páči sa mi, že Shyamalan sa po dlhej dobe vrátil k téme nadľudských schopností, ktoré sú úplne logicky odôvodnené. Prepojenie s Unbreakable bolo fantastické a herecký výkon Jamesa McAvoya asi netreba moc rozoberať. Malo to síce jednu nudnejšiu pasáž, ale nič závažné. 80%

• 24.10.2017  14:28

Prípad podľa ktorého bol tento film natočený poznám. Videl som o ňom niekoľko dokumentov a preto ma film obsahovo neprekvapil a asi aj preto ma zvraty príliš nezaujali. Na druhú stranu viem zase posúdiť, že tvorcovia si pri stavbe príbehu príliš neulietali. Úvod šlape kvalitne, v druhej časti, keď už je Radcliffe sólo, nie sú tie momenty až také úderné ako som čakal. Zahraté to bolo dobre, mentálny stav bol zachytený tiež dobre, ale mohli trochu viac zatlačiť na znázornenie fyzických ohrození. Zlý film to ale určite nie je. Plus Daniel si zaknihoval ďalšiu zaujímavú úlohu. 70%

• 23.10.2017  09:48
    Wind River (2017)

Mrazivý thriller, ktorý ide neskutočne pod kožu. Pomalé tempo, ale o to údernejšie scény. Záverečný "masaker" mi pripadal, ako keď sa odstrelí tlakový ventil. Nominácie na plešounov sú nutnosť! 100%

• 23.10.2017  09:44
    Bushwick (2017)

Zaujal ma trailer. Úvod filmu tiež nebol zlý, ale potom to už išlo dolu vodou. Nefunguje scenár, hudba je miestami vyslovene otravná, kvázi originálna kamera je občas neskutočne mimo. Zaujímavý nápad a pár svetlých momentov žiaľ nestačilo na celkovo dobré hodnotenie. Plus Bautista bol v civilných scénach dosť drevený. 40%

• 23.10.2017  09:40

Neskutočne dobré zavŕšenie trilógie. To ako si novodobé opice dokázali držať veľmi vysokú úroveň je fascinujúce. Tretí diel už síce neprináša toľko akcie, ale o to je emocionálne nabitejší. Pohľad cez plot je údernejší ako šialená prestrelka. Efekty už asi nemá zmysel nejako rozoberať, to je opäť extratrieda. Bavil ma aj Woody Harrelson, aj keď vyvrcholenie jeho príbehovej línie bolo trochu predvídateľné. 100%

• 11.10.2017  15:25

Chvíľku som si musel zvykať na tú divadelnosť, ale potom som ju vnímal skôr ako plus. Špinavé ulice Londýna ako kulisa pre brutálne vraždy fungovali skvele. Nejde o výnimočné dielo a veľká škoda, že je tak predvídateľné, ale úplná strata času to nie je. 60%

• 10.10.2017  11:11
    Spectral (2016)

Pohodová jednohubka. Zo začiatku dešifrovanie tajomstva funguje, v závere to ale trochu zhadzujú MacGyver momenty, ale inak bez problémov. Skvelé kulisy, vizuál, nápad. Netflix zase príjemne prekvapil. 60%

• 10.10.2017  11:02
    Mumie (2017)

Tak toto nevyšlo. Prepraná "Fraserova" múmia, s nefunkčným príbehom, otravným Hydeom a večne zdeseným Cruisom. Záverečná patetická scéna o tom, ako treba mať občas po ruke zlých chlapcov na boj proti zlu, akoby vypadla zo Suicide Squad. Dajte mi s budovaním univerza pokoj. Universal to skrátka nevie a mal by sa na to vykašlať. 50%

• 9.10.2017  09:50
    6 Days (2017)

Zaujímavá kombinácia filmu o vyjednávaní a o špeciálnej jednotke, pripravujúcej sa na akciu. Páčil sa mi politický rozmer, ktorému sa musel vyjednávač ale aj SAS neustále prispôsobovať. Herci sympatický, akcia realistická a dynamická - žiaden Rambo štýl - a aj keď to malo pár hluchých miest, celkovo som spokojný. 70%

• 6.10.2017  14:01

Raimiho Spider-Man bol super. Ale toto tak úžasne vystihlo myšlienku a feeling starých komiksov, že moje fanúšikovské srdiečko plesalo od radosti. Vtipné, svižné, moderné, s presahmi do MCU - paráda. A Keaton! 90%

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28