killerbean

okres Bratislava
filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 13.11.2018  16:10

Pre mňa absolútny kult. Videl som to nedávno znova a som stále rovnako fascinovaný. 100%

• 13.11.2018  16:05

Človek by možno čakal nejaký radikálny kvalitatívny prepad, ale nič také sa nekoná. Prvý diel to samozrejme neprekonáva, avšak stále je to vtipné, akčné, plné odkazov a v dobe, keď sa komiksové adaptácie hrnú zo všetkých smerov neskutočne aktuálne. Skvele som sa bavil. 80%

• 13.11.2018  16:03

Ani neviem prečo ma tento animák tak dlho obchádzal. Pozrel som si ho až v momente, keď do kín dorazilo pokračovanie. A nestačil som sa diviť aká pecka to je. Ako fanúšika komiksov ma potešilo množstvo odkazov. Animácia, akcia, zápletka, skrátka celé dobre. 100%

• 13.11.2018  16:00

Hlavná premisa síce predvídateľná, ale záverečný zvrat potešil. Hlavný hrdina sympatický a atmosféra dostatočne dusná. Vcelku dobre natočená detektívka. 70%

• 13.11.2018  15:58

Masaker, a to doslova. Hlavné postavy boli síce miestami trochu prepálené, ale vôbec mi to nevadilo. Dalo by sa to označiť za komornejší World War Z. Filmu by určite prospelo trochu zostrihať, lebo 2h sú fakt veľa. 70%

• 13.11.2018  15:55
    Smrt ve tmě (2016)

Minimalistické a dusné. Stephen Lang bol skvelý. Záver síce trochu skĺzol do roviny žánrového klišé, ale aj tak ide o skvelý kúsok. 80%

• 13.11.2018  15:54

Takto to dopadne, keď sa vezme originálny nápad a šikovne sa spracuje. Síce my tam chýbalo niečo, čo by mi odstrelilo dekel, ale ako celok určite nadpriemerný fílm. 80%

• 25.10.2018  14:28

Animák z roku 1993 má tak neskutočne dobrý vizuál, že by strčil do vrecka väčšinu dnešnej produkcie. Má to zaujímavý príbeh, vtipy, akciu, Jokera (s hlasom Marka Hamilla) - skrátka všetko čo poriadny Batman potrebuje. Nie je to zbytočne dlhé a o to je to údernejšie. Skvele som sa bavil. 100%

• 25.10.2018  14:26

Nelogické a deravé béčko, ale stále vcelku zábavné. Škoda tej prepálenej dĺžky a absolútnej neschopnosti gradovať dej. Keď sa konečne začne niečo diať, nastane zvrat, ktorý všetko vyrieši a postavy prešľapujú 15 minút na mieste. Záverečný "all-you-can-eat" masaker bol vcelku zábavný, ale málo krvavý. Pobavilo ale zväčša nudilo... 40%

• 20.10.2018  13:40

Nie je to zlý film, ale nedokázal ma dostatočne strhnúť. A pri podľa môjho názoru prestrelenej dĺžke mal na to príležitostí viac ako dosť. Potenciál Ghosta vyšumel, zvraty boli predvídateľné a celkovo tomu niečo chýbalo. Ako rodinná blbina to ale funguje. 60%

• 20.10.2018  12:46

Z neškodného a viac menej tuctového príbehu Polanski vytvoril skvele gradujúci politický thriler. Záverečná nezastaviteľnosť hlavného motívu je mrazivá. Potešili aj herecké výkony. 80%

• 20.10.2018  12:43

Príjemná detektívka, ktorá ťaží najmä zo skvelej atmosféry a hereckého koncertu Rowana Atkinsona. 70%

• 20.10.2018  12:41
    Venom (2018)

Venom žiaľ skončil ako priemerný film. Má pár dobrých momentov, ale ako celok vyznieva skôr ako nevyužitá príležitosť. Škoda Hardyho, lebo ten sa fakt snažil, ale bol v tom úplne sám. A mal to o to ťažšie, že ho vlastne potopilo štúdio a ich hlúpe rozhodnutia. Full recenzia tu. 50% Cinemax Bory IMAX- press

• 20.10.2018  12:37
    Slender Man (2018)

Pre znalcov predlohy to bude sklamanie. Pre náhodných a nenáročných divákov to môže byť zaujímavá tuctová popcornovka, na ktorú zabudnú v momente, keď opustia kino. Potenciál mal Slender Man obrovský, priam trestuhodne ho však nevyužil. Full recenzia tu. 30% Cinemax Bory - press

• 3.10.2018  15:01

Za prvým dielom to trochu zaostáva, ale stále je to našlapaná záležitosť, v ktorej jasne valcuje dvojica Del Toro - Josh Brolin. Scenár v istých miestach trošku kríval, ale napriek tomu som si tento film užil. Kamera, hudba, akcia...všetko ako má byť. 80%

• 3.10.2018  14:55
    Zloději (2018)

Veľmi dobre plynúci film, ktorého hlavná sila bola v rozporuplných charakteroch a zvláštnej štruktúre vzťahov. Postavy boli na jednu stranu sympatické, na druhú stranu nesúhlas s ich životným štýlom tieto sympatie búral. Možno to chcelo trochu väčší zvrat, plus záver bol predvídateľný - možno skôr neodvratný. Celkovo ale príjemný film, pri ktorom som si ani neuvedomil tie dve hodinky. 80% Be2Can 2018 - Kino Film Europe

• 10.9.2018  10:03
    Alfa (2018)

Alpha, alebo po našom Náčelník, nie je vyslovene zlý film. Chýba mu však dynamika a niečo, čo by diváka dokázalo strhnúť. To, že sa hlavný hrdina občas správal nelogicky a že jeho skamarátenie s vlkom bolo až príliš jednoduché, neriešim. Skôr mi prekážalo, že všetko išlo až priveľmi lineárne a skratkovite, bez výraznejšej gradácie. A pritom potenciál krajiny, v ktorej nie je človek na vrchole potravinového reťazca, je obrovský. Pekne sa na to pozeralo, aj keď 3D bolo úplne zbytočné, ale žiadny väčší zážitok som z toho nemal. A ako by povedala moja manželka, ideálny film na Markízu v nedeľu poobede. 60% Cinemax Bory Mall - 3d - press

• 10.9.2018  10:00

Príjemný úlet s kvalitnými hláškami. Umriemééé! 50%

• 10.9.2018  09:57

Čakal som niečo úplne iné, ale nebol som sklamaný. Vizuálne je film skvelý. Kameraman sa s niektorými zábermi naozaj vyhral. Dianie nie je vyslovene strhujúce, ale ide pod kožu. Je to pomalé, dôkladné a minimalistické. Jediné čo ma rušilo boli flashbacky/pohľady do budúcnosti a trochu predvídateľný záver. 70%

• 15.8.2018  10:30
    Equalizer 2 (2018)

Keď si spustí stopky, treba sa mať na pozore. Je prakticky isté, že niekoho nakope do zadku. A stihne to do 30 sekúnd. Kým prvý diel z roku 2014 bol o chlapíkovi z Baumaxu, ktorý chce mať pokoj a zmení sa to, až keď sa mu náhodou skríži cesta s mafiou, pokračovanie je trochu iné. Robert McCall je aktívnym, aj keď stále nenápadným, členom komunity. Rieši problémy na ktoré narazí ako vodič taxíku a je pritom štandardne nekompromisný a priamočiary. Hlavná zápletka sa ho ale bude bytostne týkať. Už to nie je o ľuďoch z ulice, ale o jeho priateľoch, kolegoch a jeho vlastnej minulosti. Nie je to taká akčná rúbačka ako prvý diel, a určite je to o niečo horší film, ale ajtak si myslím, že je podarený. Komunitné pasáže ma bavili, boli krásne civilné a plné myšlienok. Záverečná akčná časť možno nebola tak úderná ako by sa čakalo, ale búrka a kulisy opusteného mesta tomu dali skvelú atmosféru. No a Denzel ako vždy skvelý. 80% Cinemax Bory Mall - press

• 9.8.2018  12:55
    Deadpool 2 (2018)

Horšie ako prvý diel, ale nie výrazne. Prepálená dĺžka však filmu evidentne ublížila, keďže veľmi stratil na dynamike. V úvode tu boli vyslovene nudné pasáže. Neskôr sa to však rozbehlo a aj úroveň zábavnosti stúpala. Oceňujem kvantum popkultúrnych vtipov, strieľanie do vlastných radov a podobne. Toto Deadpool stále vie. A potitulková scéna je asi najlepšia akú som kedy videl. :D 70%

• 6.8.2018  12:55

Skvelá pop-kultúrna jazda, ktorú som si užíval od začiatku do konca. Vďaka neskutočnému množstvu odkazov, narážok a nápadov som sa neustále usmieval. A skvelý bol aj hudobný podmaz. Drobné chybičky tu určite boli, ale nebolo to nič vážne. Knihu nepoznám, čiže syndróm porovnávania sa ma netýka. 90%

• 6.8.2018  12:49
    Žralok (TV seriál) (2015)

Skvele vystavané, názorné a krásne. Na edukáciu o týchto úžasných stvoreniach priam ideálne. 90%

• 6.8.2018  12:46

Milé, vtipné, hravé a ústredné duo miestami fakt magické. 60%

• 6.8.2018  12:43

Ak máte dosť prachov, kúpte si členstvo v Hoteli Artemis. Ak ste zločinec, môže sa vám fakt zísť. Ak vás totiž postrelia alebo inak zrania, Jodie Foster ako vedúca tohto zariadenia, vás dá určite dokopy. Vďaka moderným technológiám je schopná vytvoriť na počkanie poškodený vnútorný orgán. Vďaka nanitom zase dokáže instantne zaceliť rany. Všetko ale podlieha pravidlám, na ktorých tento biznis stojí. Hádate však správne, že v istom bode sa pravidlá začnú porušovať a všetko smeruje do pekla. No a peklo je aj vonku, keďže v uliciach Los Angeles po sebe stieľajú polícia a vzbúrenci v boji o pitnú vodu. Hotel Artemis nebude filmom roka. To ale nebolo ani jeho cieľom. Ja som mal chuť na jednoduchý, akčný a dostatočne dynamický film. A to sa podarilo aj vďaka celkom rozumnej dĺžke cca 90 minút. Potešil čierny humor, skvelá Jodie Foster a aj vedľajšie postavy boli dostatočne zaujímavé. Hotel Artemis je jednohubka, ktorá skrátka funguje, ak od nej nečakáte oscarovú drámu. 70% Lumiere - press

• 6.8.2018  12:42

Až tak moc ma to neohúrilo. Miestami je to nudné, ťažko sa to rozbieha, často film postráda dynamiku. Ústredné trio bolo ale sympatické, takže úplne sklamaný nie som. Taký priemer. 60%

• 20.7.2018  14:53
    Escobar (2017)

Nevidel som seriál Narcos a tak nemôžem porovnávať. Loving Pablo je ale natočený dobre. Javier a Penélope herecky koncertujú a vedľajšie postavy sú tak úplne irelevantné. Postava Pabla ma ale nestrhla tak, ako som čakal. Niečo mi na nej chýbalo, asi nejaký vývoj, keďže Escobar si išiel celý tú istú líniu. Bez nejakej výraznej zmeny. Plus bolo trochu divné to mixovanie angličtiny a španielčiny. Inak ale spokojnosť. 80%

• 17.7.2018  11:23
    Colombiana (2011)

Prvá tretina ušla. Potom sa však celé dianie točilo okolo toho, aká je Zoe sexi a pomaly to išlo dolu vodou. Vrchol filmu prišiel v scénach vo väzení. Záverečná akcia bola totiž buď ofláknutá (prestrelka) alebo neskutočne zle nasnímaná a zostrihaná (záverečný fight). Ako jednohubka to ale vcelku funguje. 60%

• 12.7.2018  13:34

Bál som sa, že tretí príšeráci budú typickým zrecyklovaným a zbytočným pokračovaním. Som ale rád, že som sa mýlil. Zmena prostredia príbehu veľmi pomohla a vôbec mi nevadilo, že základná linka bolo klasické predvídateľné klišé. Dôležitejšie je, že som sa skvele bavil. Pri infantilných prvoplánových vtipoch som v kine zažil výbuchy detského smiechu. Pri odkazoch a trochu sofistikovanejšom humore, zase išli do kolien rodičia a staršie publikum. A tak to má byť. Zábava pre celú rodinu. Prvý diel síce ostáva neprekonaný, ale dvojku strašidelná dovolenka určite zdoláva. Vrelo odporúčam. 90% Cinemax Bory Mall - press

• 9.7.2018  15:46

Ideálne? Určite nie. Kostrbaté? Určite áno. Bavilo ma to? Jednoznačne. Násilné napojenie na Cloverfield pobavilo a trochu aj potešilo. 60%

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30