killerbean

filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 17.7.2018  11:23
    Colombiana (2011)

Prvá tretina ušla. Potom sa však celé dianie točilo okolo toho, aká je Zoe sexi a pomaly to išlo dolu vodou. Vrchol filmu prišiel v scénach vo väzení. Záverečná akcia bola totiž buď ofláknutá (prestrelka) alebo neskutočne zle nasnímaná a zostrihaná (záverečný fight). Ako jednohubka to ale vcelku funguje. 60%

• 12.7.2018  13:34

Bál som sa, že tretí príšeráci budú typickým zrecyklovaným a zbytočným pokračovaním. Som ale rád, že som sa mýlil. Zmena prostredia príbehu veľmi pomohla a vôbec mi nevadilo, že základná linka bolo klasické predvídateľné klišé. Dôležitejšie je, že som sa skvele bavil. Pri infantilných prvoplánových vtipoch som v kine zažil výbuchy detského smiechu. Pri odkazoch a trochu sofistikovanejšom humore, zase išli do kolien rodičia a staršie publikum. A tak to má byť. Zábava pre celú rodinu. Prvý diel síce ostáva neprekonaný, ale dvojku strašidelná dovolenka určite zdoláva. Vrelo odporúčam. 90% Cinemax Bory Mall - press

• 9.7.2018  15:46

Ideálne? Určite nie. Kostrbaté? Určite áno. Bavilo ma to? Jednoznačne. Násilné napojenie na Cloverfield pobavilo a trochu aj potešilo. 60%

• 9.7.2018  09:35

Keby sa to trochu osekalo, film by určite získal na dynamike. Napriek tomu, sa mi tento špionážny film páčil. Ak by sme sa príbehu venovali veľmi ostrým skalpelom, asi by sme našli kopu chýb, ale Jennifer je v tomto momente dostatočné odkládanie pozornosti. Oceňujem zábery na Istropolis alebo Rozhlas. A ako rusom z tohto filmu vyhadzuje poistky je fakt vtipné. 70%

• 9.7.2018  09:28

Videl som 180 minútovú verziu a nebolo tu až toľko hluchých miest ako som sa bál. Je to špinavé, krvavé, dynamické a čo je hlavné, z pohľadu bežného vojaka jednoduché, ale zároveň nezmyselné. Fínsko je v rámci II. svetovej vojny veľmi komplikovaná záležitosť a myslím si, že tvorcom sa túto rozpoltenosť podarilo zachytiť. 80%

• 3.7.2018  15:00

Jurský svet je vizuálne krásy a vďaka Chrisovi Prattovi nesmierne zábavný. To ocenia najmä deti. Má zopár hororových momentov, ktoré ocenia najmä fanúšikovia série. Scenár je ale deravý a nelogický, čo neocení asi nikto. Full recenzia tu. 60% Cinemacity Polus

• 8.6.2018  15:58
    12 Strong (2018)

Obrovské kvantum propagandy by som ešte možno prežil. Ale úvodné asi dve tretiny je vyslovene nudných. Nič čo by ma strhlo. Tempo a dynamika sa dostavia až v závere. Ale pri dĺžke viac ako dve hodiny je tá nudná pasáž dosť utrpenie. Na druhú stranu, bojové scény remeselne dobre spracované. 50%

• 27.5.2018  18:15

Z úžasnej jednotky si pokračovanie nezobralo absolútne nič. Všetkého je viac, všetko je bombastickejšie, prešpekulovanejšie, v mnohých ohľadoch priamočiarejšie, ale nefunguje to. Bitky fajn, ale morf na záver? Finále? To ako vážne? 40%

• 24.5.2018  12:58

Jedna skupina fanúšikov bude nadšená, druhá bude frflať, lebo nedostali to, čo čakali. Hejteri si tiež určite niečo nájdu a kopu ľudí táto záležitosť úplne obíde. Skrátka, galaxia bude v rovnováhe. Pre niekoho možno premrštené hodnotenie, ale Epizóda VIII je bez pochýb kvalitný film a to, či budete spokojní úplne, záleží na tom, ako sa k tomuto filmu postavíte, a či viete, čo vlastne od Star Wars čakáte. Full recenzia tu. 100% Cinemacity Polus

• 24.5.2018  12:54

Takto si predstavujem žánrový spin-off. Viac ako sci-fi je to skôr western o pašerákoch, krádežiach, šialených plánoch, útekoch, zrade a láske. Nerieši sa tu sila a globálne problémy galaxie, aj keď náznaky a odkazy tu sú. Skôr je to zaujímavý origin postáv, vzťahov a vecí. Han Solo ma bavil, iritovala ma len Daenerys. 70% Cinemacity Polus

• 24.5.2018  12:53

Rozumiem, že táto marvelovka nemusela sadnúť všetkým, ale ja som sa bavil. Technológiami prepchatá Wakanda bola super, nové postavy sa predstavili dostatočne, fungoval vtip aj vážnejšie scény. Čiže suma sumárum, netvrdím, že to je to najlepšie čo MCU ponúka, ale v rámci originov je vysoko nad priemerom. 80% Cinemacity Polus

• 24.5.2018  12:49

Totálna bomba, maximálna spokojnosť! 100% Cinemax Polus

• 24.5.2018  12:46

Milé a vtipné prekvapenie, ktoré primárne cieli na hráčsku komunitu. Zišlo by sa ale trochu zredukovať dĺžku, lebo dve hodiny sú ta film tohto druhu naozaj veľa. 70%

• 12.3.2018  11:58

Priznám sa, že predlohu som nečítal, takže iba z počutia viem, že tento animák s ňou nemá absolútne nič spoločné. Teda okrem kulís. Film som si užil. Nechodil zbytočne okolo horúcej kaše, čomu prispela aj rozumná dĺžka. Príbehovo síce išlo o x-tú variáciu na Jacka Rozparovača, ale toto spracovanie ajtak dokázalo zaujať. Animácia nebola asi príliš originálna, ale niektoré zábery boli luxusné. 80%

• 12.3.2018  11:54
    Tvář vody (2017)

Je pravda, že The Shape of Water nebude nejako zásadne prepisovať históriu kinematografie. Na druhú stranu si myslím, že ide o výnimočný film a všetky tie ocenenia a rozruch okolo sú oprávnené. Boli tu síce momenty, ktoré mi prekážali, ako napríklad prílišná skratkovitosť v úvode, respektíve v momente budovania vzťahu, ale zvyšok filmu mi to vynahradil. Užíval som si štandardne krásny del Torov vizuál a atmosféru, ktorú ešte umocňoval Alexandre Desplat a hudba z jeho dielne. 80%

• 20.2.2018  14:30

Je to kostrbaté, miestami nezáživné, pátosu je tu za vlakovú súpravu, ale vyskytli sa aj pasáže, kde som sa vcelku bavil. Godzilla bola poňatá originálne a akčné scény boli dostatočne dynamické. Najmä výsadok na planétu som si užíval. Pokračovanie asi nevynechám, ale som trochu sklamaný. 50%

• 20.2.2018  14:27

Pýtal som sa "načo?" už keď sa táto adaptácia pripravovala. A pýtam sa to aj teraz. Načo? Nič originálne, bez šance zaujať niekoho, kto vie ako to celé dopadne. Celý čas som s nádejou čakal na záver, kde som čakal emócie, rozpor zo zásadami a podobne. Nič takéto sa však nedostavilo. Prešumelo to nejako okolo a jediné čo by som vyzdvihol sú herecké výkony. Inak bieda. 4/10

• 20.2.2018  14:21
    Coco (2017)

Nádhera. Coco má skvelú myšlienku, zaujímavé zvraty, je zábavný, bez zbytočných infantilností a dokonca aj hudobne mi brnkol na správnu strunu. Neviem si predstaviť lepší spôsob ako predstaviť deťom záhrobie a úctu k mŕtvym. 100%

• 8.2.2018  15:59

Ohľadom situácie v Dunkirku to malo viac emócií ako Nolanov Dunkirk. Gary Oldman a Kristin Scott Thomas vytvorili skvelé duo, ale bol to film o Winstonovi a tak si ho Gary celý ukradol pre seba. Dobová atmosféra tiež dobrá. Film ma potešil viac ako už spomínaný Nolan. 80%

• 8.2.2018  15:55

Nič, žiadne emócie, žiadne napätie. Efekty ušli, ale v tej neskutočnej kope balastu sa úplne strácali. Stupídny príbeh, stupídne postavy a celkovo strata času. 40%

• 8.2.2018  15:52

Čo to pre boha bolo? Cestovanie v čase, ktoré nedáva zmysel? Cestovanie do budúcnosti? A čo tak vyriešiť problém v dobe v ktorej žijem? Alebo skočiť o pár týždňov skôr a nie o deň-dva? Akože, ak by tam nebol neskutočne cool Arnie, vypnem to v polovici. Takýto nelogický a hlúpy guláš sa častov nevidí. 30%

• 7.2.2018  13:51
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

On má pocit, že je budúci sériový vrah. Ona je vulgárna a má problém s pravidlami. Padnú si do oka. On ju považuje sa svoju prvú obeť. Ona jeho za niekoho, kto jej rozumie. Takto nejako sa začína divoký road-trip prazvláštnej dvojice, ktorá spolu ujde z domu s vyhliadkou na lepší život. Seriál je to vtipný, svižný, čomu určite prospel aj fakt, že má len osem približne 20-minútových epizód. Žánrovo by sa dal zaradiť do priečinka čierna komédia, avšak skrz ústrednú dvojicu sa riešia aj problémy spoločnosti, vzťahové záležitosti a dospievanie ako také. Atmosféru skvele dopĺňa hudba, ktorá má v každej scéne, čo povedať. Veľmi sa mi tiež páčili statické zábery na Jamesa a Alyssu, ako niekde stoja, alebo sedia. Sú to zábery plné bizarnosti, humoru, ale aj tragédie. Ak teda máte voľné poobedie, vrelo vám tento britský seriál odporúčam.

• 25.1.2018  16:10

Nicolas Cage a Selma Blair vyzeralo sľubne, meno Lance Henriksen potešilo. Základná premysa, v ktorej sa snažia rodičia zlikvidovať svoje deti bola zaujímavá. Musí sa nechať, že akčné scény boli zvládnutné skvele. Mali dynamiku, dokázali strhnúť, skvele im sekundoval soundtrack. Keď ale napätie gradovalo a tempom sa to začalo podobať voľnému pádu, Brian Taylor, scenárista a režisér v jednom, nepochopiteľne vložil do deja flashback. Absolútne nepotrebný flashback. Ako celok teda Mom and Dad nefunguje. Je v ňom cítiť scenáristickú nemohúcnosť, ktorá vyvrcholí absentujúcim záverom. A nezachránil to ani Nicolas Cage a jeho šialené kreácie. Oveľa viac sa mi herecky páčila Selma Blair. Celkovo teda sklamanie. Ak nie ste fanatickí obdivovatelia Nicolasa Cagea, ruky preč. 40%

• 25.1.2018  15:55

Silný príbeh, vhodne odľahčený čiernym humorom, s neskutočným ťahom na bránu. V momente keď čakáte, že sa pôjde do klišé, je tu nejaký zvrat, alebo odbočka, ktorá opäť zaujme. Sam Rockwell je fenomenálny, Frances McDormand rovnako. Jedna z udalostí roka. Čím viac ocenení tento film dostane, tým lepšie. 100%

• 25.1.2018  15:50
    Blade Runner (1982)

Vizuál je skvelý. Atmosféra a hudobný podmaz je podmanivý, ale dej je tak strašne ťažkopádny. Záver a geniálny Ford s Hauerom to trochu zachránia, ale dovtedy sú to vnemové orgie bez nejakého strhujúcejšieho vnútra. 70%

• 25.1.2018  15:46

Ako uzavretie trilógie vcelku fajn. Až na pár logických chýb to do seba vcelku zapadlo. Ale to spracovanie je strašné. Creeper vyzeral strašne gumovo, herci boli trápny a efekty ako za päť korún. 30%

• 18.1.2018  08:59

Dosť odfláknuté pokračovanie. V jednotke fungovala dvojica, sem ich dajme teda 20. V jednotke bol fajn moment keď Creeper začal lietať, tak tu nech lieta nonstop. Potvorka stratila štýl, už bola skôr len paródiou samého seba. Škoda. 50%

• 15.1.2018  09:59

Aj po rokoch ma to bavilo. Páči sa mi, ako si film uťahuje z niektorých žánrových klišé. Creeper má fakt štýl a až na pár drobností, spokojnosť. 80%

• 30.12.2017  11:52

Na jednu stranu škoda, že sa Thor vybral cestou GoG. Na druhú stranu mu to funguje oveľa lepšie ako napríklad GoG2. Vizuál skvelý, vtipy fungujú a bavia a Cate je dokonalý záporák. Malo to síce hluché miesta, Korg a Miek bol neskutočne sprasený, ale bavil som sa kráľovsky. 80% Cinemacity Polus

• 30.12.2017  11:49

Bola to menšia kravina ako som čakal, ale zase žiadny výnimočný zážitok to nebol. Chýbal tam nejaký zvrat, niečo čo by diváka chytilo a vytvorilo napätie. Chýbala tiež chémia medzi postavami a celkový dojem zachraňovala Gal a Spider...pardon Flash. Efekty na facku, Batman sa mi vyslovene nepáčil. Nefungujúca agónia DCU pokračuje. 50%

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29