Husí kůže (2015)

Totálně nezvládnutý koncept. Filmu chybí jakákoliv gradace, jen pár minut po tom, co se dozvíme, že soused má knihy, ze kterých můžou oživnout monstra, oživne rovnou celá knihovna a okamžitě zahltí celé město. Objevování různorodých monster tak nemá žádnou údernost, když jsme o žádném z nich nevěděli předem. Jednoduše řečeno - namísto vygradované apokalypsy se všemi monstry naráz, což by se hodilo až jako finále, už od poloviny filmu sledujeme úmorné utíkání hlavních hrdinů před hnusně animovaným  CGIčkem (oni u monster tvaru člověka jako je Sněžný muž nepoužívají motion capture techniku nebo jak?!!!). Prázdná atrakce bez duše. Jedna hvězda za pár povedených vtipů (čistička ledu).

Odznak Vysočina - Zlobába (2022) (epizoda) odpad!

Je opravdu nutné se furt snažit české prostředí amerikanizovat? Kolik tu ještě bude policejních part se ženskými policejními šéfkami, ženskými vyšetřovatelkami a tak dál? Vždyť je to strašně rušivé! Úplně to odvádí pozornost a působí to trapně. Kde jsou doby Pitavalů a rady Vacátka? Relaxační hudbu asi šlohnuli z nějakých masážních salónů. No a pak ještě už takový folklór českých současných filmů a seriálů -  všichni mluví standardně pepíkovsky. Ono už se jinak asi ani nemluví, v celé republice žijí jen vyšlechtění pepíci ze zkumavek. Je jedno, jestli jste policejní šéf(ka), policejní vyšetřovatel(ka), nebo jen jouda z vesnice. Všechno je ze stejného vzorku Pepíkova semene, pražské to nadrasy. Jo a k ději: neskutečně jalový případ (na pilotní díl by mělo být něco údernějšího, ne?), který by byl zoufalý i jako kamerové cvičení. A jak se vždycky říká, že dialogy šustí papírem, tak tady šustí papírem úplně všechno. Bolestivě slabEJ a podprůměrnEJ díl, hele viď.

Tenet (2020) odpad!

Někomu prostě sláva přerostla přes hlavu tak moc, že v opojení sebestřednosti a pocitu výjimečnosti vytvořil sám pro sebe takovýto neskutečný BLÁBOL. Ten film padá na držku hned od začátku, protože základy, na kterých chce stavět jsou nelogické a zhovadilé i v rámci sci-fi. Např. hned ze začátku když ta důležitě se tvářící kravka prezentuje hlavnímu hrdinovi vlastnosti invertní kulky na stole. Nastaví nad ní otevřenou dlaň a kulka jí skočí do ruky. Jak ta kulka mohla "vědět", že ji chce jakože invertně držet a pak pustit? Že prostě jen neotevírá dlaň nad stolem? Ta kulka umí číst lidské myšlenky? Nějaká telepatie či co? A co teprve když černoušek jako jediný funguje směrem vpřed ve světě, který je celý invertovaný? Ty vole, ví ten degen Nolanův, jak funguje startér auta, řazení a pedály? V tom invertovaném světě by absolutně fyzicky NEŠLO (!) auto ani nastartovat, natož řídit, přidávat plyn atd. A protože se debílek Nolánek do svého invertního kokotismu zamotal tak, že sám nevěděl kudy ven, tak prostě odpálkuje diváka hláškou, kterou řekne ta důležitě se tvářící kravka černouškovi:" Nepokoušejte se to pochopit". CHACHACHA. Slušný výsměch divákovi. Ale OK. I když už jsem od prvního zjištění, jak děravý ten hlavní koncept je, tu strašně důležitě se tvářící kravku poslechl a opravdu se na nějakou snahu o porozumění vykašlal, pořád jsem se snažil vnímat alespoň základy - co záporák dělá, proč to dělá, kdo je kdo a tak. Jenže i tohle poslal k šípku Nolanův trademark, který mi v nejednom jeho filmu leze maximálně krkem a tím jsou jeho až směšně nabubřelé dialogy (čti bláboly). V nějakém Batmanovi až tak nevadí, že tam pomalu i bezďák mluví v intoušských frázích (čti nepřirozeně). Sere mě to, ale nekomplikuje to děj, protože tam stejně jde v podstatě jen o to, že se někdo snaží někomu jinému rozbít hubu. Tady ale to umělé žvatlání komplikovalo už tak zhovadilý děj o třídu výš. Jeden příklad za všechny: Černoušek přijde za obědvajícím Cainem do restaurace a chlápkovi, který ho přivedl ke stolu řekne:"To samé pro mě". Chlap řekne:"Pošlu číšníka". A černoušek odvětí:"Jenom předejte objednávku." A já hned v duchu: Byl to nějaký agent? Bylo to heslo? Pro koho? Na čí je straně? A jsem v prdeli. Proč? Protože takhle, kurva, NIKDO NEMLUVÍ! Takových matoucích žvástů je plný film, třeba Branaghovi vyloženě padají z huby samé intelektuální hovna. A tak jsem prostě úplně rezignoval na nějakou snahu cokoliv pochytit a sledoval jen pohybující se obrázky. I to bylo k smíchu. Jeden uživatel naprosto trefně poznamenal, že ve scéně, kdy černoušek bojuje s invertovaným nepřítelem, tak to vypadá, jako by se prali dva retardi. Ani casting za moc nestál, každá druhá postava (včetně hlavního hrdiny) byla hrozně nesympatická a protivná, prim v tomhle hrála ta kostnatá ženská v hlavní roli, její LEDOVĚ CHLADNÝ hlasový/ herecký projev byl na ránu do té její kostnaté držky od první chvíle. Ale na to už jsem u Nolana zvyklý, že s jeho divným vkusem na ženské obsazuje samé nesympatické pizdy (Holmes, Gyllenhaal, Cotillard...). Po třetím Batmanovi a Dunkerku už jsem to věděl, Tenet to jenom potvrdil. Nolan je prostě nejpřeceňovanější režisér všech dob. P.S: Ten odpad, který dávám, je vlastně invertovaných 5 hvězd. P.S.2: Fanboyové, nezlobte se, že jsem to tak strhal, protože zloba se jizví v zoufalství. P.S.3: A neobdivujte toho Nolánka tolik, protože tygr se obdivuje, dokud nezaútočí.

Brána válečníků (2016)

Školák, který žije jen s jedním z rodičů, utíká před šikanátory a schová se před nimi do kamenného obchůdku, kde mu prodavač ukáže magický předmět... kde už jsem to jenom... ten kluk se dostane do světa fantazie, který zachrání a pak i potrestá šikanátory... Bingo! Nekonečný příběh. Ale pozor! Tady je to jinak. Tady je klučina v tom fantasy světě skutečně fyzicky a jedná se o asijský svět, ve kterém se naučí kung-fu a šikanátora přímo zbije... to mi něco... Bingo! Zakázané království. Do háje, já chápu, že dneska už je těžké přijít s něčím originálním, ale takhle okatě vykrádat?

Třetí princ (1982)

Tahle pohádka má naprosto masakrální pohádkovou auru. Už jen ty úvodní atributy jako věštba = každou část ryby dát tomu a tomu a kosti zahrabat, z čehož vzejdou dva princové, dva psi, dvě hříbata a dva meče, které zreziví, když se majiteli něco zlého stane, to je všechno tak ultimátně pohádkové, že pohádkovější už nikdy nic na světě být nemůže. U žádné jiné pohádky si tak brutálně nevybavím vůni jehličí z vánočního stromku a příjemný smrad z dohořelých prskavek.  Dokonce se Třetí princ může pyšnit jednou originální fajnšmekrovinou, kterou jsem nikdy v žádné velké české pohádce nezaregistroval (nechápu, jak jsem si toho nemohl nikdy všimnout) a to - vážně nastavená nota. V té pohádce není jediný vtip, ale i když jde o smrtelně vážnou pohádku, přesto funguje. Celé se to z mého pohledu, bohužel, rozpadá v druhé půlce, protože tam se ukáže, že tak nějak neexistuje žádné konkrétní zlo, prokletí princezny z diamantových skal je postaveno na úplně jalovém základu, vycucaném z prstu. Existovat nějaký skrytý čaroděj, který princeznu zaklel a který by se po splnění třech úkolů zhmotnil, aby ho princ po krátké šermovačce seznámil se žaludečními šťávami, tak by to byla neskutečně nabušená top pohádka. Zabitý potenciál.

Příšerky útočí (2019) (TV film) odpad!

Proč to vzniklo? Proč vůbec někdo dělá takovou zbytečnost, to nikdo nemá ambice aspoň trošku nějak se prezentovat? Složenky neberu, když dělám režii, tak tam přece musí být trošku láska k tomu filmu, tak proč to ti ubožáci dělají takhle vygenerovaně bez jediné špetky vlastní invence? Osmdesátkové Critters 1 a 2 taky nejsou žádná veledíla, ale měly gore, nápad a hlavně vtip. Tady není nic, jen trapné "fanmade" pobíhání ŠKAREDÝCH herců bez gore, bez vtipu a se začátečnickými hororovými postupy jako je většina umrtí postav (křik ve sprše a na závěs stříkne krev). Strašně jsem u této zbytečné podprůměrnosti trpěl STUDEM. Chtělo by se říct, že ten film zamrzl v osmdesátkách, ale to by byla urážka skvělých osmdesátek. P.S: To si tvůrci nevšimli, že ti (škaredí) hrdinové měli ty bodliny v sobě zapíchnuté obráceně (ostřím ven)? P.S.2: Postava Dee Wallace zoufale zbytečná.

K zemi hleď! (2021)

Strašně smíšené pocity. Ona totiž satira má více tváří, nebo výstižněji řečeno - více řadících stupňů. Buď můžete použít satiru takovou tu mírnější, kterou běžný divák nemusí vůbec ani pochytit (ukázkovým příkladem budiž Robocop, či Hvězdná pěchota), nebo rovnou zařadit nejvyšší rychlost a rýpat do témat jako utržení ze řetězu parodickým způsobem, což musí vidět i úplný lajk (Monty Python a Svatý Grál). A tohle, bohužel, stojí primárně někde uprostřed, aby si vždycky občas odskočil k té "reálné" Robocopovské (stupidní výzvy s petardou na sociálních sítích), či té přestřelené Pythonovské (obě potitulkové scény). Ve výsledku to mění stupně satiry jako ponožky, což bylo pro mě dost rušivé, sotva jsem se naladil na jednu notu, zahráli na jinou. A je to fakt škoda, že celý film nebyl třeba v duchu potitulkové scény, protože u té jsem vybuchl smíchy, zatímco u většiny narážek, které svou absurdností zůstaly někde na půl cesty (kočkopsi), mě iritovaly. Stejné je to i s tématem, buď si měli vzít na paškál "jen" nějaký meganičivý hurikán na některém z kontinentů (hodně reálné), nebo rovnou přivolat mimozemšťany (velice málo pravděpodobné), protože srážka Země s kometou, je opět tím kočkopsem, krásně je to vidět na scéně - neškodný spoiler - kdy rodina odmítne svou dceru (Lawrence). Kdyby se taková scéna stala v rámci toho hurikánu, šlo by o hořké komediální drama, kdyby se stala v rámci mimozemšťanů, byla by to parádní sranda, ale v rámci komety, o které zúčastnění vědí, že má zničit všechen život, je to jen nevtipné a nasírací. Jasně, nastavené zrcadlo a tak, ale k tomu nepotřebuju film, stačí zajít na sociální sítě, nebo mrknout na pár žumpoidních zpráv. U satiry se chci bavit, ať už v rámci smíchu (Python), nebo zamyšlení (Robocop). O téhle jízdě na horské dráze, nevím, co si myslet. To špatně naroubované téma krásně vystihnul uživatel Vikyy98. P.S: Poprvé jsem viděl DiCapria nezvládat některé scény herecky.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Technicky precizní filmařina, strašně dobře se na to kouká. Obzvlášť miluju delší akční záběry bez střihu, tady jich je hned několik. Za druhou polovinou to trochu ztrácí dech, což sráží jednu hvězdu dolů, ale i tak je to výborné a napínavé, Inárritu mě mile překvapil. Příroda nádherná.

Temná věž (2017)

Nemusím být znalec knih (a taky že nejsem), abych si okamžitě během sledování dokázal tipnout, že takhle to v knihách 100% není a že plno věcí tam je vytržených z kontextu. Je mi jasné, že origo bude mít hlavu a patu, svoje pravidla a hlavně všechno stojící na nějakých podkladech. Zde nejsou podklady žádné, za celou dobu jsem se nedozvěděl, co je zač ta věž, proč ji chtějí záporáci zničit, kdo jsou zač záporáci, kdo jsou zač lidi, kteří ji chrání, proč ji chrání atd. Zmatek. A do toho všeho se tahle slátanina tváří strašně vážně. Scénáristé nejspíš zapomněli tvář svého otce. No a je to King, takže tam samozřejmě musí být zase nějaké odstrčené děcko.

To Kapitola 2 (2019)

Oproti jedničce je celý film už jen přehlídka trikových atrakcí a na strašení se rezignuje. Za všechno hovoří např. oživnutý reklamní panák, který jakoby vypadl z nějakého dobrodružného rodinného filmu typu Jumanji. Každopádně musím vypíchnout jednu lahůdkovou WTF scénu, která je naproto k popukání a tím myslím tu, ve které se všichni přátelé spolu sejdou po letech v restauraci a znovu se setkají s To. Z jednoho koláčku pro štěstí se "vylíhne" malé /poletující netopýří křídlo, z druhého se vyklube další křídlo, nějaké oko se tam pomalu plazí po stole. A naši dospěláci se tam všelijak kroutí, koulí očima, se šíleným výrazem ve tváři hystericky křičí "Panebože" a "Ježiši!", afektovaně tam div nepobíhají jak mravenci při požáru, no prostě už chybělo málo, aby ti chlapi vyskočili na stůl a pištěli jak ženské, což v KONTEXTU TOHO, jaké hrůzy viděli a prožili jako děcka, působilo naprosto neadekvátně a hlavně groteskně. Na bázi parodie. Mrtvoly v rozkladu se po nich sápaly, chapadla je tahaly, krev stříkala z umyvadel, prostě se jim děly takové věci, po kterých by každé děcko skončilo do konce života na psychiatrii a ti třicátníci se tam z netopýřího křidélka div nepochčijou strachy a strašně "Panebože" a Ježiši". Degeni. Geniálně by to pasovalo do nějakého Scary Movie 10.