Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Mám rozporuplné pocity. Některé scény mají grády a jsou legrační, jiné zase nudí a jsou zoufale nevtipné. Přijde mi, že Wright jel jenom na půl šťávy. Když už udělal film se stylizací videohry, mohl ještě přitlačit na pilu, ať to stojí za to. Obsazení Mary Elizabeth Winstead do role holky, o kterou hlavní hrdina bojuje, není podle mě nejlepší nápad, protože ta herečka ať se tváří jakkoliv, pořád má v očích takový ten povýšený, pohrdavý výraz, čili by jí sedly spíš role záporaček, přinejmenším nějaké protivné krávy. Naopak Knives (Ellen Wong) má tak krásně upřímné oči (a je moc hezká), že jsem si po celou dobu filmu přál, aby se k ní Scott vrátil.

Sucker Punch (2011)

Strašně prázdný film. Ne, tím nemyslím, že by neměl žádnou myšlenku, ale jednoduše mi šel jedním okem tam, druhým ven. A to především v akčních sekvencích (cože? vážně jsem to napsal?) Jistě, vizuálně jsou na výborné úrovni, ale pokud mě režisér zbrkle hodí rovnou do již probíhající bitvy se zombie náckama a hned na to skočí na dobývání hradu se skřety + drakem bez nějaké souvislosti a hlavně bez pomalejšího, plynulejšího rozjezdu, pak je mi úplně jedno, co se na obrazovce děje a jak moc "cool" to je, protože tak chybí napětí, atmosféra, emoce. Tím hůř, že hlavní hrdinky mají po všem tom vybuchování a střílení čisté tvářičky a skvělý make-up. Byť v těch sekvencích nejde o realitu, tak zablácené šaty, rozcuchané vlasy a umouněné tváře (v levelu s náckama např.) by tam sedly mnohem víc a dodaly by trochu větší... ehm... uvěřitelnost. Ve finále to pak nepůsobí zajetou hláškou "je to jako koukat na počítačovou hru, kterou hraje někdo jiný", protože i to bývá zábavné. Je to spíš jako koukat na počítačovou hru, kterou hraje někdo jiný se všema cheatama nesmrtelnosti, neomezenou municí, gravitací apod. Zpomalovaček je tu už opravdu nezdravě moc, já vážně nejsem zvědavý koukat na zpomalení každé prkotiny, jako je pád popela z doutníku na botu, nebo brambory kutálející se z hrnce. A "stylové" doskoky do pokleku už taky vyšly z módy Zacku..... //// Hlavní hrdince (s nechutně napuchlými rty) jsem nevěřil ani na sekundu ty její neustálé psí oči a některé hudební podkresy byly hodně mimo (zprzněné Queen). Paradoxně mě z toho všeho zaujaly pouze scény z léčebny / bordelu. //// P.S. Když jsem byl malý, tak se mi zdály podobné sny s neomezením času a prostoru + mega akční nářezy. Když jsem náhodou ze spánku zaslechl hrající kazeťák, tak jsem to měl i se soundtrackem. Po probuzení jsem si vždycky řekl:" tý jo, když bych byl režisér, tak bych všechny ty kousky svých snů zfilmoval, z toho by byl super film". Naštěstí to samé za mě udělal Zack a já si uvědomil, že takhle to nefunguje.

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad)

Teda já nechci vypadat jako takový ten typický ňouma "s lahváčem v ruce", co z domácího pohodlí kritizuje výkony těch v televizi, ale to nikdo z nich neměl tělocvik? Vždyť většina z nich (až na pár vyjímek) padá na každé překážce...

Tajemství (2006) odpad!

Bláboly a lež. Jednoduše mluvím z vlastní zkušenosti. Přesně do puntíku to, co tam popisovali jsem před několika lety aplikoval (aniž bych si to nějak vnutil na úkor tohoto pořadu, páč jsem ho tehdy ještě neviděl) na pár životních situací. Do teď se nic nezměnilo k lepšímu. Výplach mozku pro zoufalé čtenáře horoskopů aj. Jak jinak pak tohle ohodnotit, než odpadem.

Denní hlídka (2006) odpad!

Timure, už to nehul. A vodkou to taky nezapíjej. Kdo se pak má v tom guláši vyznat. A taky by jsi měl vyhodit šéfa castingu. A vůbec...! ///// EDIT: Na některé "odpadové" filmy se dívám znovu, abych jim dal ještě šanci a zjistil, jestli jsem třeba nebyl moc přísný. Nebyl. Kdybych mohl, dal bych ještě nižší hodnocení než odpad, protože tohle je tak nechutná slátanina, že mám chuť toho rusáka pořádně proplesknout.

Svět zítřka (2004)

Opět jeden z těch případů, kdy jsem viděl asi něco úplně jiného než většina zde hodnotících. Vizuálně naprosto odpudivý film. Celou dobu jsem přemýšlel, jestli nemám nějak blbě nastavenou televizi, že přece něco tak hnusného nemůže být úmyslem. Jedna věc mě ale hodně zarazila. Přece když používám blue/green screen, tak čím víc je přefiltrovanější a přeCGIzovaná celková stylizace, tím lépe by měli herci splynout s pozadím, ne? Přitom tady téměř v každém záběru bil blue/green screen extrémně do očí. Celý film tak působil ploše a velmi, velmi, velmi lacině. A hnusně.

Brutal Relax (2010)

Ono to samoúčelné, rádobyvtipné gore ještě nekoho i v roce 2010 (a víc) baví? Tohle by u mě fungovalo tak před 15ti lety. Za prvé jsem byl mladší (a blbější) a za druhé jsem ještě neviděl Braindead a jemu podobné. Navíc tam chybí pointa a to je v krátkometrážních snímcích docela průser. A po nějaké době jsem musel vypnout zvuk, protože ten stále dokola hrající song mi začal lézt krkem. Ale co mi vadilo ze všeho nejvíc, byl totálně idiotský filtr, který z viditelně slunečného počasí dělal "tmavěžlutou tmu". Jedna hvězda za efekty.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Film o retardované holčičce a vůbec retardovaných lidech, kteří neumí dát šéfce dvě facky zleva a dvě zprava, odehrávající se v retardovaném světě módy.

Stay Alive (2006) odpad!

Ten infantilní obsah jako někdo myslel vážně? Jinak klasický "herní" film o "hráčích" od režiséra, který nikdy nedržel ovladač v ruce a hráče neviděl ani z rychlíku (bože, za to umělé chování a komentáře během hraní, bych vraždil).

Zone of the Dead (2009) odpad!

Proč si někdo jako já pustí tenhle film, i když předem ví, že to bude špatné? Protože čeká, že to bude ten typ filmu, který je zábavný tím, jak je špatný. Oh, jak šeredně jsem se zmýlil! Je to ten typ filmu, který je pouze špatný, špatný a zase jenom špatný a každá další minuta zvýrazňující naprosté neumětelství a amatérismus vyvolává obrovský pocit studu, že na to vůbec koukám. Jelikož nejsem sadomasochista, musel jsem proklikávat, prostě se to nedalo. Velice špatní herci, nekvalitní kamera natáčela snad 10 framů za sekundu (prostě každý pohybující se objekt byl na obrazovce čtyřikrát) a silně viditelný (a nepovedený) pokus působit západně. Postsynchrony PŘÍŠERNÉ! Ruce pryč!!!