Veronika se rozhodla zemřít (2009)

z tematu se dalo vydojit imho mnohem vice (dramaticnost, pribehy vice postav v ustavu atd). primocara, predvitatelna nuda az do konce ...zvrat, ktery kdyby nebyl tak nechutne optimisticky a zivotabudivy, dostalo by to mozna + navic. radiohead na zacatku ost byl idealnim tahem, ovsem overdose scenka uz snad hur udelat nesla. koma script ukradeny. herecke vykony nikterak prekvapive, ikdyz david thewlis se mi libil. vyssi nez prumerne hodnoceni bohuzel neni na miste.

Avatar (2009)

Nedovedu pochopit divackou obec, ktera k tomuhle snimku pristupuje tak nekriticky a tolerantne. Jak muze mit tak vysoke hodnoceni? Za co?! Technicke zpracovani je IMHO dost spatne. Nechapu, jak muze film nekdo pokladat za revolucni? Film vypada jako 10 let stara nintendo gamesa - pseudo 3D pocahontas vs smoulove. Priserky (draci, kone atd) vypadaji jako gumove postavicky z Happy Meal - strasny render. Tim, ze se na tom pracovalo cca 10 let a zrejme vubec neinovovali technologie ani postupy, nenataceli na imax kamery, to v imaxu vypada otresne. Rozmazany, nedoostreny divx. Hledani objektu / mista na celem platne, kdepak nam zrovna pan kameraman zazoomoval? Pozadi jeden trapny splyvajici obrazek (CGI a jine technologie totalne nevyuzite). Lepsi by asi bylo na film jit do normalniho 2D kina a hlavne s titulkama. Cesky dabing privadi lidi k nepricetnosti! Pribeh je kapitola sama pro sebe - hvezdna pechota proti tomu byla hodne dobra :-) V prubehu celeho filmu jsem nenasel vztah k jakekoliv postave, vesekere postavy se chovaly jako totalni idioti. Nemelo by mi byt lito umirajicich modraku? Melo, ale nebylo. Nemel bych prahnout po tom, aby byl jejich raj / svet usetren? Mel, ale neslo to, misto toho jsem si pral, aby je vyhladili co nejdrive. Soundtrack spatny. Herecke vykony tragicke. Spousta veci / napadu byla vykradena odjinud napr. Princezna Mononoke apod. Snimek japonskym anime filmum nesaha ani po kotniky.

Ink (2009)

strasne klise (poslednich 15min devastace smyslu) a jeste spatne udelane! scenar tragicky...

Je to i můj život (2009)

tahle ryba smrdi od hlavy az k ocasu. nekonecne utrpeni divaka, provedeneho velkou hollywoodskou, prvoplanovitou a neuveritelne klisovitou konstrukci. jak dokonale zneuzit citliveho tematu? tohle je jeden ze zpusobu.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

IMAX verze v 1080p je luxusni podivana, to je ale bohuzel tak vse, co film prinasi. V soundtracku bych ocekaval spise nejakou soudobou elektroniku nez vycpely green day a linkin park.

Poprava (1998)

joaquin byl skvely! romantika mezi vincem a anne to dost posmolila, ale zvraty a americka novinarska naruzivost prispely svym dilem ke zdarnemu, dobremu hodnoceni. prijemny filmek.

Veni, vidi, vici (2009) odpad!

dalsi hnuj z nekonecne ceske pracky sracek. omfg! uz toho konecne nechte, hovada!

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

mega fuck shit! vetsi utrpnost a nudu jsem nezazil. totalni zahozeni 3 hodin zivota! 3x jsem u toho usnul. celou dobu jsem si pral at uz ta trapnost konecne skonci, at shori denicek, chcipne baba v nemocnici, at to vsechno smete tornado. neco jako divat se na vinetua a fandit kovbojum :-) nicim zajimavy film, zadne drama, zadne fantasy, zadne prekvapeni, totalne neromanticke, zadny smutek nebo dojeti ....hnus. tenhle druh filmu se dela uplne jinak, neztracejte s tim cas. jeste, ze jsem u toho nemusel trpet v kine s popkornem :-) dobry komentar: Loki81