Není čas zemřít (2021)

Tak moc ráda bych dala všech pět hvězd, ale na to mě tato dvě a půl hodiny dlouhá podívaná neudržela pozornost po celou dobu. Přestože mám Phoebe Waller-Bridge moc ráda z hereckého i scénáristického hlediska, kdyby se osekalo půl hodiny, určitě by to trochu pomohlo. Zbytečně zdlouhavé, naštěstí za mě Daniel herecky postavu zvládl a rozloučení s touto jeho hereckou kapitolou bylo ucházející, jen se pořád nemůžu zbavit dojmu, že jsem od toho čekala víc. Christoph Waltz hraje ty zlouhny tak nádherně, že kdyby někdy měl hrát kladnou postavu, asi bych měla šok :) Rami je uhrančivý v každé roli, ale scénáristicky jsem očekávala větší bombu. A pokud to půjde směrem, že Bonda bude hrát afroamerická žena, už se na další díly, při vší úctě, nebudu mít potřebu podívat.....

Duna (2021)

Vizuálně určitě na 4 hvězdy, normálně skvělý mistr Zimmer složil něco, co je separátně neposlouchatelné a stejná hudební linka, která provázela celý 2.5  hodinový film mě už v polovině začala iritovat. Skvělá a charismatická Rebecca Ferguson v jedné scéně nepochopitelně nemá to udělátko v nose pro dýchání, i když všichni kolem ho mají, ale asi jsem jen nepochopila, kdy ho potřebuje a kdy ne.....Dějová linie Jasona Momoy mi taky unikla, Timothée je opět vizuálně a výrazově dobrý, ovšem už několikerý film mi vadí jeho způsob mumlání, kdy pokud by měl hrát v divadle, tak ho kvůli jeho špatné artikulaci nikdo neuslyší, což je velká škoda. Zendaya se přeceňuje. Právě před chvíli dostalo zelenou pokračování, tak jsem zvědavá. Sečteno podtrženo, že bych padla na zadek, to zrovna ne. A abych nezapomněla - opravdu je to pomalé a v určitých místech nebyl režisér schopný nechat něco na zemi střižny.....

Loki - Lamentis (2021) (epizoda)

Normálně by si seriál zasloužil max 3 hvězdy, vždycky to ale něco na poslední chvíli podrží pro mě na čtyřech, ať už je to charisma Toma, překvapivě jeho zpěv, jeho herecký um. Už jen to, že více méně celý seriál herci hrají před zeleným plátnem ve studiu je herecká kategorie sama pro sebe. Bohužel ani Tom s Owenem nedokáží držet seriál ve vyšším hodnocení napořád......obávám se.....

Příběh služebnice - Divočina (2021) (epizoda)

Epický závěr čtvrté řady, trošku jsem doufala, že si jej zarežíruje Elisabeth, každopádně i tak má skvěle našlápnuto i v režisérském křesle. Přestože se nejedná o žádnou oddychovku, vůbec nelituju skouknutí všech sérií. Budu mít potřebu přečíst si originál? Nejsem si jistá.

Loki - Velké poslání (2021) (epizoda)

Oproti temnějšímu Lokovi v Thorovi je zde náběh na trochu infantilnějšího Lokiho (vzhledem k umístění na Disney se to dá předpokládat), Owen Wilson mile překvapil, nepadám z toho na zadek, ale snad to další díly nezkazí.

Hanna - Season 2 (2020) (série)

Tady je perfektní příklad toho, jak záleží na režii, která může ovlivnit zážitek... A s Dermotem Mulroneym se nemůže nikdy šlápnout vedle ;o)

Oslo (2021) (TV film)

Wow, překvapivě skvěle natočená a skvěle ubíhající politická konverzačka podle skutečných událostí. A Rosťa Novák má mluvenou s Andrew Scottem - nesnáším ho :-D :-D :-D  Kromě úžasných herců skvělá hudba, kamera, hra s barvami, dekorace, samozřejmě skvělé české kulisy, anglicky hovořící Karel Dobrý, prostě luxus.

28. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2020 (2021) (pořad)

Moderátor civilní, předávající milí, scénář bez nejapných žertíků, potlesk všem vyznamenaným i nominovaným. Potlesk i za to, že se udílení podařilo uspořádat alespoň v této prezenční podobě. Dala bych plný počet, ovšem nemohla jsem se zbavit dojmu, že to ohlašování, zhášení světelných kuželů u zbylých nominací, přechod do jiné části placu k rozhovoru, co mi to jen připomíná za soutěžní pořad na stejné televizní stanici...... oh wait... No a pokud jsou nominace schopny se tísnit při scénkách "příjezdu" v miniautíčku tělo na tělo (které mimochodem byly vážně vtipné), to je vážně takový problém uspořádat to v prostoru, kde budou všichni sedět s rozestupy, aby to mohli umělci alespoň takto sdílet spolu a neukazovat prázdné prostory Rudolfina, byť to vizuálně bylo zpracované krásně? Ostatně prostorů, které jsou teď nevyužité, je více než dost. Už při Lvech, kdy byl tuším tehdy poprvé moderátor Václav Kopta, jsem konstatovala, že by neuškodilo divákům více enthusiasmu ..... Letos si myslím, že to bylo způsobeno asi novým formátem a také už roční otupělostí, ve které jsme nuceni pobývat, kdy vystoupení Adriany Bartošové působilo jako zjevení, až jsem si nejprve myslela, že musí být paní "sjetá" (a tímto se jí omlouvám), je škoda, že té radosti nebylo více.

Mank (2020)

Pro pravé cinefily lahůdka. Vizuálně, střihově, kamerově, příběhově, herecky. Trošku delší stopáž na můj vkus, ale jinak pěkná filmařina.