• Fantasy

Kouzelná Beruška a Černý kocour (2015) (seriál)

Po pozretí piatej série si dovolím povedať, že MLB viac nie je seriál pre deti. Posledné epizódy sa zmenili na hotovú scifi, ktorú by mi asi ani nenapadlo, že niekedy v tomto seriály uvidím. Už dávno ma nič nedostalo tak ako toto a teším sa na novú sériu, ktorá dúfam, že vyjde čo najskôr.

Riverdale (2017) (seriál)

Nič čo je zfilmované podľa komiksov nepatrí medzi moje favority, ale ako sa vraví, výnimky potvrdzujú pravidlo. Riverdale je dokonale zapletený seriál s množstvom tajomstiev, odhalení, lží a samozrejme je to celkom dobrá lovestory. Ale samozrejme je to aj niečo akk detektívka. Prvá séria je o tom, ako skupinka teenagerov vyšetruje vraždu, druhá o tom ako odhaľujú identitu miestneho sériového vraha a tretia je už totálne psycho. Ale v tom dobrom zamozrejme.

Winx Club (2004) (seriál)

Seriál je plný farieb a perspektívy. Prvá séria bola úplná katastrofa, na druhú sa už dalo aspoň pozerať, ale piatou sériou ukázali, že vedia vytvoriť dokonalú fairytale. Na celom seriály mi vadilo jedine to, že jedna časť má cca 20 minút a z toho cca 3 minúty sú iba ich premeny.

Následníci (2015) (TV film)

Príbeh jasne ukazujúci, že deti nemusia vždy kráčať v stopách svojich rodičov. Páčil sa mi vzhľad postáv a samozrejme aj zápletka. Hoci časť na konci, kde Ben vysvetľuje Mal, čo a ako je podľa zbytočná a vôbec sa do deja nehodí.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Pre mňa bol tento seriál láska na prvý pohľad. Zpočiatku som sa tomu vyhýbala, ale teraz fakt netuším prečo. Prvá a druhá séria perfektne vykresľujú život Eleny Gikvertovej. Treťou sériou a príchodom pôvodných upírov sa to však celé komplikuje. Hkci Klaus, Elijah a dokonca aj Rebekah sa okamžite zapáčili, v tomto seriály to boli absolútne zbytočné postavy. To sa však nedá povedať o ich obsadení v seriály The orriginals, ktorý je v podstate hlavne o nich.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Film bol perfektný. Plný napätia, neočakávaní a nanešťastie aj smrtí. Filmu som strhla iba jednu hviezdičku a to práva vďaka smrti jednej jednej postavt, ktorú nejdem menovať kvôli spoilerom. Smrť tej postavy ma naozaj zasiahla a dovolím si povedať, že smrť Thomasa by ma zasiahla omnoho menej.

Labyrint: Útěk (2014)

Dej filmu sa až príliš podobá na filmy zo série: Divergencia. Niekto sa snažil zachrániť ľudstvo a pri tom ho ešte viac zničil. Hlavnú postavu Thomasa s si okamžite zamilovala rovnako, ako jeho priateľov. To sa však nedá povedať o Terese. Od začiatku mi prišla strašne nesympatická a nepáčil sa mi jej charakter. Napriek tomu by však dej bez nej nebol to pravé orechové.

Čarodějovy hodiny (2018)

Dobrý námet, zlé spracovanie. Tvorcovia urobili niektoré scény zbytočne prepracované a na niektoré sa úplne vykašľali. Myslím si, že môžem povedať, že film, by sa mohol páčiť deťom, ale dospelým rozhodne nie.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Animovaný film poukazujúci na fakt, že keď chce niekto niečo dosiahnuť a robí pre to všetko, tak to aj dosiahne. Hlavnú postavu Judy som si obľúbila hneď na začiatku a Nicka takisto. Páčili sa mi niektoré hlášky, ako napríklad: ,,Život nie je kreslený muzikál, v ktorom si zaspievate pesničku a všetky sny sa vám razom splnia." Páči sa mi dej aj rozuzlenie príbehu. Je tam naozaj množstvo napínavých, dramatických, ale aj zábavných scénok.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Once upon a time Niekto by povedal, že tento seriál je pre deti. Filmové prevedenie rozprávok. Vpodstate je to tak, ale je na tom aj niečo zaujímavé. Páčila sa mi napínavosť deja. Lenže ku koncu sa to začalo kaziť a siedma séria to skazila úplne. Netvrdím, že to bolo zlé, leb to bolo iné spracovanie prvej série.