Godzilla Minus One (2023)

Chtěl jsem dát 2 hvězdy za CGI, které byly ok, vzhledem k tomu nízkému rozpočtu, rovněž zobrazení a atmosféra doby celkem solidní. Zde ovšem výčet pozitiv končí no.. Nakonec jsem dal jen jednu, jelikož nechápu to místní hodnocení.. Chápu, že je cool pro změnu koukat na japonce místo amíků a mít pocit, že koukám na strašnej art, protože tam mám titulky a sleduju něco v japonštině.. Za mě to ovšem byl klasický patos, který si nemohl odpustit žádné klišé typické pro tyto akční filmy.. V podstatě klasická americká akční blbost s japonskými herci.. Japonsko bylo vždy dobré v kopírování a zdokonalování technologií ze západu.. Zde ovšem došlo na kopírku amerických akčních filmů z přelomu milénia, které už jsem předpokládal, že se netočí.. Na hlavním hrdinovi filmu se bohužel podepsalo to, že byl v prvních 10 minutách stopáže sražen godzillou k zemi, čímž prodělal menší lobotomii, která se s ním táhne po zbytek filmu.. Jeho dialogy imbecilní, jeho chování krete***é....   "zabije to godzillu???" vědec odpoví "nevíme" lobotom: "zabije to godzilu!!!????".. Chápu, že je potřeba vykreslit, jak je to pro lobotoma osobní a že mu godzilla zabila jeho ženu, (která samozřejmě na konci musela obživnout BTW...) ale myslím, že to šlo vykreslit jinak a lépe.. Chápu, že tam nechtěli tahat američany, ale proč úplně stupidní výmluva, že se američané bojí reakce SSSR.. ??? V TOKIU??? Really? nešlo to přejít nějak jinak, opět třeba trochu chytřeji? Nejvtipnější je, když například přístavem letí kus lodi a squadra lobotomů se celá jak roboti kouká směrem, kam dopadla tato obrovská válečná lod.. Po minutě tohoto záběru jednoho napadne otočit hlavu směrem odkud lod přilétla a zařve "podívejte se", najednou se všichni ostatní ledabyle otočí stylem "co jako" a najednou si toho všimnou a teprve poté jim dojde, že asi nešlo o vojenské cvičení, ale že 100 m od nich, od míst odkud přilétla lod s výtlakem 20 000tun, stojí půl kilometrová Godzilla, která je viditelná až z marsu.. Asi bych to přehlédl, ale oni tam stáli, protože na ní vlastně čekali.. Takovýchto dementoscén je tam víc.. Velkoadmirál "Yamamoto" velící sqadře válečných lodí už vidí, že je s nimi amán, protože godzilla se tam chystá poslat radioaktivní laser, ale najednou jsou zachráněni, protože se na scéně objeví  5 metrová námořní dřevěná kocápka s jejich správňáckým kumpánem a jede jim na pomoc.. Hurá, jsme zachráněni borcem, kterýho jsme sebou ani nechtěli, protože jsme chtěli, aby zůstal doma a přežil, protože nezažil válku a je to uplnej magor, protože ze začátku si hrozně přál, aby válka pokračovala... Máme deset dní, abychom připravili plán a musíme opravit letadlo, co uděláme? Budeme hledat pouze toho jednoho mechanika v celym japonsku, protože ten si to prostě zaslouží.. Nezkusíme někoho jinýho v 70 milionovym japonsku? Ne, dejte mi čas, já chci tohohle, tak mu napíšu dopis a budu čekat, až si mě najde a ještě prohloubí mou lobotomii klackem přes hlavu.. Když se to nestihne za 10 dní tak smůla.. Každé kliše amerických akčnáků z přelomu milenia se muselo objevit.. borec musel zázrakem přežít, jeho frajerka musela obživnout.. Hloupý patos.. Bohužel.. Hodnocení nespíš ovlivněno nostalgií z puvodního retro snímku.. zároveň asi nejsem správný divák pro tento typ filmu..

Batman (2022)

Bohuzel.. Nejsem nadšenec art filmů a všelijakých experimentů, jsem spíše komiksový geek a nerd.. V takovém případě prostě tento batman není ro mě.. Arkham games, animovana Justice league (2001) ci Batman series, Vetsina komiksů.. To je The Batman.. Když wonder woman ze které jsou všichni paf, řekne, že pujde na obhlídku raději se supermanem, aby batman zarlil, tak rekne jen "whatever..", kdyz si to ww rozmyslí, že teda vlastně pujde s bats, tak opět "whatever..".. Batman je dominantní, přímý, stručný, temný, pragmatický.. Ben afleck by se na ww začal usmívat a působil by jako klaun.. Patinnson je zase nedominantní.. Příliš hubený, upovídaný.. už úvodní scena kde procház mezi policisty kteří ho komentují jako "freaka", působí spíš jako hele to je ten divnej netopýri uchyl, co se rad oblika do latexu a nosi podpadky a nejspis patri do arkham asylum.. Skutečný Bats by všechny ohromil svojí postavou a nikdo by si nedovolil rict "freak".. Tskhle proste ne..

Barbie (2023)

Nemám nic proti ženám, miluji je, obdivuji je, mám raději hlavní hrdinky ve hrách či ve filmech, jsem absolutně pro veškerou rovnost mezi pohlavími, odsuzuji veškerá historická příkoří, která byla konána na ženách typu nemožnost volit atd.. Na druhou stranu se mi hnusí toxický feminismus, který ze všech mužů dělá úchylné, slizké zmetky, kteří jen ženy zneužívají etc.. Osobně si myslím, že muži vždy měli slabost pro ženy a mnohdy spíše ty ženy v domácnosti ovládali muže svým kouzlem, zároven si myslím, že klasický pohled na role mužů a žen, za který feministky lynčují muže není dán tím, že muž řekl "tak ženo, ted budeš v kuchyni a nejsi dobrá k ničemu jinýmu.." Mohlo se taky odehrát to, že žena řekla "tak muži, jsi doma k ničemu, máš svaly a jsi silnější, tak běž ulovit toho mamuta a já budu doma..".. Takto bych mohl pokračovat do nekonečna, často jde zkrátka o jakési nepochopení dvou různých světů. Popřípadě nepochopení problémů jako je například rozdíl v platech.. Dle koncepce kapitalismu absolutne nedává smysl, aby muž bral na stejne pozici, za stejnou práci více peněz než žena.. jakou by mel zamestnavatel motivaci dát více penez za to same jednomu, kdyz muze najmout jineho za mene? Osobne si myslim, ze statistika srovnani mzd je dost zavadejici a absolutne nepocita s tim, kdo je jak dlouho na konkretni pozici, kdo byl jak dlouho na materske atd.. Plus hraji roli dalsi faktory o kterých jsem mluvil výše, muž má ze své samotné existence vetsi motivaci se dostat ve firme nahoru aby ziskal zenu snu, která od neho toto vyzaduje... Film mi prisel toxický a né příliš chytře napsaný, kulisy a zpracování cool. 30%.. víc takovýchto filmů a západní civilizace jen bude více v háji, než už je ted..

Injustice (2021)

První polovina filmu mi přišla naprosto skvělá a říkal jsem si, že je to to nejlepší, co jsem ze superhrdinských animovaných filmů viděl... Bohužel to nebylo dotažené a já nechápu, proč každý film musí skončit stejně, tedy nějakým předpokládaným scénářem, kdy dobro a "pravda" zvítězí nad "zlem" a všechno musí zase najet do starých "dobrých" kolejí.. Tohle nabízelo scénář ještě trochu víc pokroutit a nechat to klidně i otevřené a nebo jít alternativní cestou.. Bohužel uplně nerealistický přerod supermana ze zdrceného muže, který se rozhodl nastolit mír a převzít vládu nad světem v zájmu dobra a míru do vraždícího smyslu zbaveného psychopata celý film vlastně zazdil a bylo to pouze za účelem ukázání, že batman má pravdu a že veškerá neomezená centrální moc musí být zákonitě tyranská.. Přesto ale dávám 4 hvězdy za cool "temného" supermana, který "vytahal za ucho" palestinské a izraelské vudce, dosel si pro "husajna", nebo si "neohlášen" prisel popovídat do bílého domu s prezidentem USA.. Nebo například Wonder Woman a cyborg, kteří zkonfiskovala jaderné hlavice KLDR atd..=) Těmhle třem zkrátka nešlo nefandit a ač mám batmana rád, tak jsem doufal, že dostane na budku...=) Film ale stojí za to vidět.. 77%

Až na Měsíc (2020)

Ale noták.. 59%?  2 - 3*?? Why?? Co si budem nalhávat, většina kinematografie jsou bullshity a velmi málo-kdy se podaří splácat dohromady něco, co se dostane nad 70% a na červený čísla a má to hlavu a patu.. Bohužel i velká část filmů, co mají nad 80% jsou nesmyslný, patetický blbosti, kde ze snahy vytvořit umění, vznikne nelogická hloupá debilita... Viz neúplatní - 87%.. Film který je určen dospělým, ale svojí "sofistikovaností", naivitou a hloupostí spíš sedí pro děti v předpubertálním věku... Pak zde máme něco, co je primárně určeno pro mládež, mileniály, ale i pro rodiny, maminky a tatky, zkrátka hezký rodinný film, kde zkrátka vše funguje tak jak by mělo.. Není to nijak přehnané, jsou tam hezké charaktery, hlavní hrdinka je velmi sympatická a film nabízí i jisté poselství a je dojemný, bez zbytečného patosu, jako je tomu ve většině hraných filmů.. Trochu mi to připomnalo PIXAR v nejlepších letech.. - Inside out mi hned přistál na mysli.. Za mě má takto vypadat 3D animovaný film. Jako CGI tvurce vím, kolik práce stálo vytvořit takové krásné umělecké dílo.. 85%

Texaský masakr motorovou pilou (2022) odpad!

nee jako seriously... Proč se točí tak hloupé a zbytečné filmy? Proč divák, co chce nějakou bezstarostnou show a chce se prostě jen podívat na nějaký krvák, u kterého může vypnout a zažít trochu toho napětí, proč nemá na co koukat? Jak může režisér dotočit takový film, zaklapnout to a říct, "guys, skvělá práce, tohle bude bomba, je to chytré..." Je to totálně debilní!!já nevěřím na nesmysly, typu že to musej udelat hloupé aby to bylo napínavé a postavy si chodily nesmyslně pro smrt, aby tam bylo napětí.. Nééé, já chci jen jediné od takového typu filmu.. Realismus, desiveho psychopata, který opravdu budí strach ne tím, že je celý film videt a má na sobe urezanej neci ksicht, ale protože je fakt nebezpečnej a není to uplnej debil, kterej se chová nelogicky a zpomaleně.. Dále chci postavy, jejichž chování vychází z nějaké racionální volby a dává smysl a je pro badguye oříšek je zabít, protože mají pud sebezáchovy a ne ze neustále lezou do slepých uliček odkud není uniku a čekají na smrt.. Nejlepší je, se hromadně zavřít do autobusu a čekat až týpek s motorovkou vleze dovnitř... Proč musí záporák v každém druhém hororu zhebnout, ale následně zase totálně obživnout, aby o sobě dlal ještě vědět, i když to nedává vubec žádnej smysl? Kdo točí tkové filmy??=(

Rod Draka (2022) (seriál)

Za mě to 4 hvězdy jsou, vesměs to je dobrý prequel a vlastně splnuje vše co jsem od toho jako fanušek puvodního seriálu čekal. Politikaření a intriky jsou stejné, néli ještě více zásadní než v GoT a trochu se na ně možná až moc sází.. Možná bych chvílema zpomalil děj a nabídl i nějaké pomalejší tempo a putování alá Arya a Hound nebo Tyrion apod.. Ale to je samozřejmě moje fantazírování, jelikož chápu, že samozřejmě čerpají z knihy, která má jiné tempo... Nicméně děj možná až moc rychle skáče v čase a člověk si asi tolik nestihne zamilovat postavy jako tomu bylo u Got.. jestli bych měl opravdu velkou výtku, tak je to výměna v podstatě hlavní postavy celého seriálu v pulce serie.. Negooglil jsem proč k tomu došlo, jestli byl s Alcock nejaký problém, ale já to opravdu beru jako zásadní fail, obě herečky jsou vesměs dobré, ale ten swap byl zkrátka problém... Nevěřím tomu, že to bylo kvuli skoku v čase... Všichni ostatní byli jen přemaskovaní a u Viseryse to staří bylo opravdu skvěle udělané.. nevěřím tomu, že by nedokázali toto udělat s dalšími, kde to ani nebylo tak třeba... Zkrátka tohle je opravdu fail.. Herečka měla být vybrána tak, aby se s ní 100% počítalo na celou serii, aby mohla hrát i mladou dívku, i matku, myslím, že by diváci i odpustili mladý hlas, umele sediny a namaskovne vrásky do druhe serie.. Matt Smith skvělý, Considine také, i když mi ze začátku neseděl jako Targaryen, tak se ukázal být jako skvělá volba.. Není to tak dobré jako původní seriál a do druhé serie bych ocenil pomalejší tempo a více seznámení s charaktery, ale myslím, že na to nebude prostor, škoda. Nicméně svuj učel to plní a je to plnohodnotný prequel! 75%

Mořská příšera (2022)

Netflix animations o sobe dali vedet uz povedenym Klausem a zdá se, že toto studio neusíná na vavřínech, protože se snaží stále chrlit kvalitní filmy a toto je jeden z nich. Ve dvou večerech jsem si dal Lightyeara a The Sea beast a netroufám si říct, který z těchto animáků je lepší.. Nicméně srovnáváme tady netflix animations s Pixarem a to už něco znamená.. Kvalita animace je téměř nerozeznatelná a co se týká filmu, tak film Sea beast se rozjížděl velmi pěkně a byl jsem nadšený z kouzelných charakterů a úchvatných akčních scén, v pulce filmu tempo trochu zpomalilo a film trochu ztratil grády.. Nicméně.. Já mám velkou slabost pro CGI animáky a vím, kolik práce je za tím vytvořit všechny ty assety a celé to rozpohybovat a tito lidé jsou umělci.. Krásné prostředí, nádherné a silné charaktery a hezký příběh.. 80%

První dobrá (2022) (pořad) odpad!

Woow... Přiznám se, že televizi vůbec nesleduji a tak jen jednou za čas vidím nějaký český pořad, když se k tomu omylem nachomýtnu, protože na to zrovna někdo kouká.. No a co na to říct... Říkám si, kdo jsou vlastně tito lidé? To bude nejspíš výkvět talentových agentur popř famu atd... Nj a pak člověk zjistí, že hlavní "hvězda" je v podstatě povoláním syn.. Děsivej odpad opravdu.. Proč se nedělaj talentovky a brutalni x kolovy castingy na role jako je to v americe?? Tady vám stačí maminka nebo tatínek a je z vás "celebrita".. Jinak ta show je v podstate o tom, ze si tam 4 pubertaci hrajou jak maly deti a myslej si, ze je to hrozna sranda..

Kancl (2005) (seriál)

Geniální.. Tento skvost je nejen lepší než (už tak skvělý) originál. Ale pro mě je to srdcovka a můj seriál číslo jedna.  V podstatě každy rok tu show rewatchuju, takže to celé znám nazpamět, protože už jsem to viděl minimálně 8x..=)